LCD vs PLAZMA

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

ale hodil si link na lcd za 40K :D,no a tie specifikacie kt si napisal:tak tam budes mat duchov(8ms je strasne vela),ten kotras:to bude vsetko sede-umele,blee,to radsej tie prve panasonic kt som pisal bez fullHD,vsak sa chod pozriet na neake lcd do 35k s fullHD do obchodu a budes zhrozeny;)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa scarinko »

link je len pre info
cena je s dph z VO

rozmyslal som aj nad novym SONY

Sony Bravia 32' LCD TV KDL-32W4000

'Digitální Full HD LCD televizor BRAVIA řady W4000 s novou technologií BRAVIA ENGINE 2 pro zpracování a vylepšení obrazu. Vestavěný HD / DVB-T / DVB-C + analogový tuner (pro volně šířené programy), CI slot., 24P True Cinema, úhlopříčka obrazovky 32” (80cm), formát 16:9, plné HD rozlišení 1920 X 1080 bodů, pozorovací úhel 178° vertikálně i horizontálně, dynamický kontrast 33000:1, unikátní Sony technologie Advanced Contrast Enhancer, řízené podsvětlení podle typu scény v reálném čase. Obraz: režimy 4:3, 14:9, SMART, ZOOM, WIDE, PAL/SECAM/NTSC3.58, 4.43, PAL60, BG/DK/I/L. Funkce BRAVIA Sync pro jednoduché propojení a ovládání připojených produktů, Photo frame - obrazový rámeček. Zvuk: digitální zesilovač, stereo NICAM, 2x10W, prostorový zvuk Virtual Dolby Surround a Dolby Digital Plus pro AVC-HD, Teletext paměť na 1000 stran. Další funkce: nový obrazový režim , PAP (TV + externí zdroj),PIP (PC+TV), PAP freeze. Nové české menu XMB (Xross Media Bar) s širokými možnostmi nastavení. Vstupy: USB Hi-Speed 2.0 konektor, 3x HDMI (1080p/i, 720p/i, 576p/i), 2xEuro SCART, 1x kompozitní, 1x komponentní (Y,Pb, Pr) PAL progresive, 1x D-Sub pro PC. Výstupy: 1x Optický dig., 1x audio out, 1x sluchátkový. Design rámečeku v barvě půlnoční modré, hmotnost 13kg bez podstavce, rozměry (š)x(v)x(h) 79,4x54,0x9,9cm (bez podstavce). Dodáváno s otočným podstavcem -/+ 20°. Spotřeba 120W v provozu / 0,19W v pohotovostním režimu.

cca 30-34 tisic s DPH


no tazko mi je niekde to pozerat lebo ked prijdem do NAY alebo TPD a poviem nech mi to prepnu na analog tak bud povedia ze to nemozu/nevedia alebo ked to prepnu tak to vyzera hrozne lebo na jeden kabel je rozbocena cela predajna co ma tak 100 tv
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Ghost »

ee..sony neodporucam. Su zbytocne predrazene. Aj tak su v nich obrazovky SAMSUNG. Ked chces lcd tak urcite daky Samsung.
Druha vec ze nevidim dovod kupovat 32" fullHD televizor, bo pixely su tam uz tak male, ze ked ti tam pustim 720p a 1080p tak rozdiel veskery zadny...(jedine zeby si to chcel pouzivat nativne ako PC monitor co je tiez blbost....)
Takze ked ti mozem odporucit tak ak zozenies Samsung LE32R86 (87) cena niekde okolo 22 000, alebo nove rady LE32A457 v cene cca 25 000. No a pokial nieco z tych vacsich tak by som skusil zohnat niekde vo vypredaji za dobru cenu 37" (40") R-kove (cena za 40 asi 30 000) pripadne uz fullHD M-kove modely (cena okolo 36 000). No a pokial nieco este vacsie tak uz jednoznacne plazmu, taky Panasonic 42PX80 je super...

BTW: este ti mozem jednoznacne odporucit sice trocha ich starsi, ale predsalen najvyssi model Panasonic 37LZD70, co je fullHD televizor so spickovym IPS panelom (v niektory ohladoch je lepsie ako SPVA - samsung). Tento TV zozenies v cene tesne nad 30 000.
http://www.panasonic.sk/pdetail.php?ite ... X-37LZD70F" onclick="window.open(this.href);return false;

BTW2: mozno ma za to ukamenujete, ale ja osobne nevidim velky prinos vo fullHD rozlisku (1080p). Podla mojich skusenosti kvalitny HD signal (720p) je viac ako dostacujuci. Na HD plazmach je ten obraz dychvyrazajuci. Ako fullHD fajn, ale tento signal sa veeelmi pomaly rozsiruje (nepocitam fullHD ripy z netu, ktorych je tiez ako safranu....).Fakt ako rozdiel tam nie je taky markatny ako je napr medzi DVD a HD signalom. Osobne som uz videl dost teliek vsemoznych znaciek, farieb a tvarov, ale HD plazma + HD signal (cez HDMI of course) ma stale svoje caro. A navyse dnes je casto fullHD na obtiaz, lebo stale je nielen v nasich koncinach rozsireny podstatne horsi signal. Skuste si normalne DVD pustit na fullHD LCD a potom porovnat s HD plazmou.Hadajte kto bude vitaz....
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Rusty »

rozdiel medzi 720p a 1080 je naozaj badatelny. to je ako keby si povedal ze je jedno ci hram hru v rozliseni 1280x1024 alebo 1920x1200.

je to uplne bez problemov rozpoznatelne. A hned ako zazijes full HD doma v obyvacke zistis ze 720p ti nestaci (osobna skusenost).


Aby som nebol uplne OT : som vlastnikom TOHOTO tv. myslim si ze je v tvojej cenovej relacii. Neviem preco mas odpor voci pixmanii. Moj telkac dosiel za 3 dni (+ vikend).

Podla mojich skusenosti kvalitny HD signal (720p) je viac ako dostacujuci.
kde zoberies kvalitny 720p signal ? :)
720p su praveze iba ripy z blu-ray a hd-dvd diskov, ktore boli povodne 1080p a znizili rozlisko koli kompresii. V realnom svete sa 720p takmer nepouziva.

Co chytam Discovery HD a Voom HD oba kanaly vysielaju 1080. O blu-ray netreba ani hovorit. Tam je 99% (ak nie 100%) 1080p.
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Ghost »

Podla mna nemozes porovnavat PC hry a HD filmy je to o niecom inom....Pravdu povediac doma som neskusal ani HD ani fullHD (nebolo na com :)), ale pracujem s touto elektornikou a mam s cim porovnavat.

BTW: ja mam osobnu skusenosti s pixmaniou. Ceny maju dobre, ale ked sa ti nieco pokazi tak ako konec. Mme sa poklazil LCD monitor a 3 mesiace som riesil zarucnu reklamaciu,nedal sa oppravit a tak som dalsie 2 mesiace cakal na vratenie penazi. Nikedy sa neoplati usetrit 2-3 tisicky, uz len koli ich sluzbam....

to rusty: v realnom svete sa praveze vyuziva viac 720p. To discovery HD je na 90% len upscalnuty iny signal takze sa neda hovorit o trueHD. Samozrejme zalezi na kvalite upscaleru, ale je to v podstate len vymyslanie pixelov, tam kde niesu cize nie je to asi nikdy na 100%.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Rusty »

je to 1080i ide tam o iny sposob prekladania kde ide najprv jedna polovica riadkov a potom druha (na tom je po nete kopa clankov, ak ta to zaujima urcite si to pozries aj sam). Elektronika TV to potom prepocitava z 12.5 na 25 fps. Nejde o ziadny UPscaling. Vysledok je 1080p. Nezatracujem ta za to ze nemas doma vsetky mozne zdroje signalu, ale nehovor veci ktorymi si niesi isty.

K tomu rozdielu medzi 1080 a 720 ti poviem takto : pod si ku mne domov pozriet ice age 2 v 720p a v 1080p a fakt tam je rozdiel. Podla mna si si aj ked mas pristup ku technike neporovnal ten isty film (alebo aj dva rozne filmy) nikdy v tych dvoch rozliseniach na kvalitnom TV, lebo inac by si taku vec netvrdil. To porovnanie s hrami bolo obrazne.

A naozaj vyslovne nesuhlasim. 720p sa v europe dost malo pouziva
1080i is used by CBS, NBC, HBO, Showtime and Discovery HD due to the crisper picture
The BBC is one of the EBU members transmitting in HDTV. It has not yet made a final decision on picture scanning format. Sveriges television in Sweden and Cyfra+ in Poland broadcast in 720p50. All other commercial European HDTV services so far use 1080i50.
howgh
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Ghost »

Takto aby sme sa rozumeli ja som nikde nepovedal, ze 1080p je je horsie ako 720p alebo, ze tam nie je rozdiel. Ja som povedal, ze tam nie je velky rozdiel, a ze nevidim daky velky prinos fullHD. Jedna vec....

Druha vec: rozdiel medzi 720i a 720p alebo 1080i a 1080p, je o niecom inom tam uz je rozdiel markatnejsi.
Tretia vec: ja som porovanaval 720p50 a 1080p50 a nie 1080p25, tam uz je to na tej frekvencii poznat.. Fakt sa radsej budem kukat na signal 720p50 ako na 1080i50..

A k tomu iceage. Tam ti verim ze rozdiel moze byt vidno mozno trocha viac ako obycajne. Na tych animovanych filmoch to poznas asi najskor. Teraz by som tie animovane filmy trocha prirovanal k hram.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Rusty »

beriem na vedomie tvoj subjektivny nazor. ja uprednostnujem 1080i pred 720p. Ice age bol priklad. Rozdiel je vidiet a full hd je urcite prinosom.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa kajfun »

drobne korekcie : 12.5fps nikdy neexistovalo, 720p50v nasich koncinach nezozenies kvalitny signal kvoli enormnym narokom na bandwidth, jeden hentaky kanal si vypyta 30Mbit h264 len tak zahuci] a neprehrajes lebo telky nemaju 720p50 ale iba 720p25 a uz vobec nie 1080p50 [budeme radi ked budeme mat kvalitny signal 1080p25 pripadne 720p25].




> Fakt sa radsej budem kukat na signal 720p50 ako na 1080i50..

toto je pravda.
Používateľov profilový obrázok
bako84
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa bako84 »

Lidi nasiell som recenziu na tu slavanu VIERkU co sa tu furt prebera http://avmania.zive.cz/Titulni-strana/P ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; a zacinam o nej silno uvazovat.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

tak uvazujes malo,inak by si ju uz mal doma :D
Používateľov profilový obrázok
bako84
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa bako84 »

andrejsvk napísal:tak uvazujes malo,inak by si ju uz mal doma :D
jaaaaaaaaaaaj to nejde tak bleskovo :) ja len tak ze si urobim vianoce niekedy v novembri :) uz ju tu niekto vlastny pretoze ide mi hlavne o spojenie z PC keze na PC mam vsetko SAT,HD filmy aj obcas hra

http://www.hej.sk/audio-video/obchod/61 ... th-42pz8e/" onclick="window.open(this.href);return false; odbudla 0 a kontrast je len 20000:1 ale za to lacnejsia co som este pehliadol
Andy777

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andy777 »

Čaute. čo sa týka LCD je podsvietené permanentne, má tým pádom menší kontrast /aj dynamický nielen statický/ - plazma to čo je zmavé je pohasnuté kontrast - dynamický až 1 000 000 k 1, má menej farieb /oveľa oveľa/ v milionoch /plazma okolo 29 miliárd/ čo je vidieť voľným okom v prechodoch - nebo /obloha/ - zapadajúce slnko. a t.d. oneskorenie špička 6ms a plazma 0,0001 /tenis, zápasy - rýchle pohyby, ..., rozlíšenie nieje také podstatné lebo z 1,5 m nerozoznáš rozdiel v ostrosti a aj keď nieje fullHD to nerozoznáš, 100HZ plazmy sú lacnejšie skoro o 50% od LCD - to je ďaľší bod pre plazmu. V súčasnej dobe sa nič nevypaluje - to je blbosť možno pred 10 rokmi keď bola stará technológia niečo ano ale teraz určite nie - Panasonic má garanciu 100 000 hodín = 10 rokov v kuse pozerania, nemyslím že je to málo. nevypaluje sa nič, odskúšané.

Spotreba ? smiešne keď napr. Panasonic /ktorý vyvíja iba plazmy/ má o 50w väčšiu spotrebu ako obd. LCD /37palc má do 230w - ak je samozrejme max vybudená lebo to je pri najsvetl. nastavení a scénach/ ...... neviem keď ste zle finančne na tom tak že 20,-Sk -vám bude chýbať max za mesiac pri faktúre za elektriku tak si kúpte niečo čo má o 20,-Sk tak si kupte LCD s horším obrazom :-)
canopus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 01. Dec, 2008, 19:46

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa canopus »

takze podla vas je toto dobra kupa

http://www.alza.sk/42-plazma-tv-panason ... 105402.htm" onclick="window.open(this.href);return false; cena 40 023,00 SKK

http://www.videoexpert.sk/lcd-tv-40-42/ ... dl-40w4500" onclick="window.open(this.href);return false; 36690 Sk s DPH


kedze je tu viacej zastancov PLAZIEM a chcem sa preorientovat na vasu plazmu,tak som bol vcera osobne s mkv prehravacom v Nayku,pracuju mi tam 2 kamosi,spravili sme testiky a pytali sa okoloiduch na subjektivne nazory na kvalitu obrazu oboch
filmy boli premietane
THE DARK KNIGHT 2008 1080p Blu-ray EN AC3.CZ
Iron man 2008 1080p Blu-ray DTS CZ AC3 x264
The.Chronicles.of.Narnia.Pr ince.Caspian.CZ-SKdab.EN.PA L.1080p.BluRay.x264

z vyse 150 respondentov boli iba 4 za krajsi obraz pre plazmu

chcem vediet,ze cim to je,ze ludia vidia krajsi obraz v LCD,vie mi to tu niekto vysvetlit :-)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa scarinko »

akoze taketo testy
kazda telka ma milion a pol nastaveni kde si nemyslim ze ste sa hrali aj s nastaveniami farieb atd

druha vec ake telky ste porovnavali

tretia vec to ze ludia (ti pajkovia zakomplexovani co cely den cucia do TN monitora) povedia ze je to krajsie pretoze to ma jasnesie ziarivejsie a pastelkovejsie farby ako plazma neznamena ze obraz je lepsi ako plazma. Ludia totiz uz nevedia ani ocami posudit co je vlastne lepsie. CI tie realnejsie farby alebo ta "sodikova vybojka" do ktorej sa kukaju (LCD)

tot problem

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"