wifi cez AP WL-5460AP do PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

wifi cez AP WL-5460AP do PC

Príspevok od používateľa MarkAurel »

Prosim o radu, mam AP WL-5460AP a potrebujem sa nim pripojit na WIFI siet, proste chytat na to AP net a ethernet kablom do PC. Vsetky udaje ako IP a DNS + MAC mam, no neviem ci pouzit AP ci CLIENT alebo WISP, som s toho :?

tu je toho dost ale neviem ktore pouzit pre svoje AP

Kód: Vybrať všetko

http://www.agen.cz/produkt/49046/Ovislink-WL5460AP-tipy-triky-pruvodce-nastaveni.htm
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Re: wifi cez AP WL-5460AP do PC

Príspevok od používateľa MarkAurel »

tak uz sa to podarilo:

rezim treba zvolit na KLIENT a tam si nastavit meno zariadenia zvolit siet do ktorej sa pripajame a rezim 2.4Ghz B+G nechat infrastructure, potom prejst do TCP/IP a v DHCP: zvolit KLIENT, potom si nastavim na sietovej karte v pocitaci IP a DNS a getaway od svojho providera a ide to.

odporucam prepalit fw e15 s CZ jazykom
guty

Re: wifi cez AP WL-5460AP do PC

Príspevok od používateľa guty »

Ahojte. Nechcem zakladať novú tému, keďže som našiel túto, ale nepodarilo sa mi urobiť to, čo chcem.

Mám internet z wifi siete, ktorá funguje na pridelení pevnej IP adresy. Keď som nastavil môj WL-5460AP v2 na mód "Klient" a nastavil som v menu TCP/IP adresu aká má byť, pekne mi všetko fungovalo. Príjem wifi signálu a následné pripojenie PC cez LAN. Akurát som sa dlhšie nemohol dostať do nastavenia, lebo sa zmenila IP adresa a mňa to hneď nenapadlo. Ale potom bolo všetko O.K. Chcel som ale, aby mi fungovalo toto zariadenie zároveň aj ako vysielač wifi pre môj notebook. Keď som prehodil zariadenie do všetkých možných módov a pokúšal som sa to nejako nastaviť, nič... žiadnu stránku mi už nenačítalo. Môže to vôbec tak fungovať napr. v móde WISP+Repeater? Inak mám najnovší Fireware 5460APv2e15_czech_b2_httpupgrade.bin
Ďakujem za všetky rady.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: wifi cez AP WL-5460AP do PC

Príspevok od používateľa galen »

guty napísal:Ahojte. Nechcem zakladať novú tému, keďže som našiel túto, ale nepodarilo sa mi urobiť to, čo chcem.

Mám internet z wifi siete, ktorá funguje na pridelení pevnej IP adresy. Keď som nastavil môj WL-5460AP v2 na mód "Klient" a nastavil som v menu TCP/IP adresu aká má byť, pekne mi všetko fungovalo. Príjem wifi signálu a následné pripojenie PC cez LAN. Akurát som sa dlhšie nemohol dostať do nastavenia, lebo sa zmenila IP adresa a mňa to hneď nenapadlo. Ale potom bolo všetko O.K. Chcel som ale, aby mi fungovalo toto zariadenie zároveň aj ako vysielač wifi pre môj notebook. Keď som prehodil zariadenie do všetkých možných módov a pokúšal som sa to nejako nastaviť, nič... žiadnu stránku mi už nenačítalo. Môže to vôbec tak fungovať napr. v móde WISP+Repeater? Inak mám najnovší Fireware 5460APv2e15_czech_b2_httpupgrade.bin
Ďakujem za všetky rady.
nie, zariadenie "WL-5460AP" nevie zaroven fungovat aj ako AP a Client
potrebujes dalsie WiFi AP (ci uz zariadenie, co ma 2 WiFi v sebe, alebo dalsie APcko)
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"