ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
bububu881
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 15. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: South Yorkshire

ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa bububu881 »

This page shows you the IP address, Host Name and MAC address of each computer that is connected to your network. If the computer does not have a host name specified, then the Host Name field will be blank. Pressing "Refresh" will update the list.

IP Address Host Name MAC Address
192.168.2.4 Alenka 00:13:E8:46:08:8D
192.168.2.3 arcor-PC 00:1F:3A:35:75:05
192.168.2.5 Michal-PC 00:1C:BF:7E:10:1E




Vedel by mi niekto poradit ako nastavit obmedzenie k pristipu cez belkin router. Ako sa nastavuje heslo popripade ako vyplnit pozadovane policka, lebo si to odomna ziadalo hex digits mac address a nie a nie to spojaznit.

Wireless > MAC address control

Mac Address Control is the ability to set up a list of clients that you want to allow or deny access to the wireless network. More Info
Allow Deny Disable
MAC Address


tu by sa malo aspon ako tak nastavit pristup, ale nechce mi to zobrat celu mac adresu daneho uzivatela. Nasla som aj inu moznost
Firewall > Client IP filters

The Router can be configured to restrict access to the Internet, e-mail or other network services
at specific days and times. More Info


IP Port Type Block Time Day Time Enable
192.168.2.~ ~ TCP
UDP
BOTH Always
Block SUNMONTUEWEDTHUFRISAT
SUNMONTUEWEDTHUFRISAT 12:00 A.M.1:00 A.M.2:00 A.M.3:00 A.M.4:00 A.M.5:00 A.M.6:00 A.M.7:00 A.M.8:00 A.M.9:00 A.M.10:00 A.M.11:00 A.M.12:00 P.M.1:00 P.M.2:00 P.M.3:00 P.M.4:00 P.M.5:00 P.M.6:00 P.M.7:00 P.M.8:00 P.M.9:00 P.M.10:00 P.M.11:00 P.M.
12:00 A.M.1:00 A.M.2:00 A.M.3:00 A.M.4:00 A.M.5:00 A.M.6:00 A.M.7:00 A.M.8:00 A.M.9:00 A.M.10:00 A.M.11:00 A.M.12:00 P.M.1:00 P.M.2:00 P.M.3:00 P.M.4:00 P.M.5:00 P.M.6:00 P.M.7:00 P.M.8:00 P.M.9:00 P.M.10:00 P.M.11:00 P.M.
ale tiez to neviem nastavit


tu mi ukazuje nastavenie obmedzenia bud v urcity den na urcitu hodinu, alebo neustale
Používateľov profilový obrázok
bububu881
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 15. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: South Yorkshire

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa bububu881 »

Uz som konecne na to prisla, jednoducho som po zadani IP adresy do prehliadaca(http://192.xxx.x.x/" onclick="window.open(this.href);return false;) sa prihlasila na moj router, vybrala mac control address a zadala deny a mac adresu (zacina na 00)uzivatela, ktoreho som chcela zablokovat a problem spocival v tom, ze mac adresa mala byt bez dvojbodiek. a uz len som to potvrdila a mozem kludne spinkat
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa faugusztin »

V prvom rade si zmen overovanie na WPA, ci este lepsie WPA2 a na overovanie cez WEP ci filtrovanie cez MAC rychlo zabudni. Zmena MAC adresy je zalezitost par minut.
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa Nesqwik »

faugusztin napísal:... Zmena MAC adresy je zalezitost par minut.
to je sice pravda ale ked si vytvori zoznam na styl allowed a nie deny tak by si si MAC menil dost dlho kym trafis tu spravnu
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa faugusztin »

Bez WPA nie je problem zachytavat prevadzku, zistit WEP kluc (ak je vobec pouzity), a tipuj co sa posiela pri poziadavke na DHCP. Ano, tipujes spravne - MAC adresa. Bez WPA/WPA2 je akykolvek zoznam povolenych/zakazanych MAC adries zbytocny. Staci zachytit co i len jeden DHCP request, a uz vie povolenu MAC adresu.

Preto je WEP ekvivalentny nezabezpecenemu WiFi, a filtrovanie podla MAC u nezabezpeceneho WiFi je ucinne iba proti totalnym amaterom.
Používateľov profilový obrázok
bububu881
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 15. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: South Yorkshire

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa bububu881 »

dakujem, skusim sa s tym pohrat, sice ja ako velikansky amater to necham na niekoho skuseneho, naposledy som zablokovala cely internet
Používateľov profilový obrázok
bububu881
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 15. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: South Yorkshire

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa bububu881 »

A ma to byt security mode: WPA-PSK(no server) alebo WPA(with radius server)?
Používateľov profilový obrázok
bububu881
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 15. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: South Yorkshire

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa bububu881 »

a vedel by mi niekto poradit, s tym ako zmenit nastavenia a vlastne ktore nastavenie v PC menit, ak mi pri pokuse o pripojenie do novovytvorenej zabezpacenej siete vypisuje, ze nastavenia v tomto pc sa nezhoduju s nastaveniami siete.ja som z toho velky jelen.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa faugusztin »

WPA-PSK je tvoja volba. Ked si vyberies tuto moznost a zadas 8-63 znakove heslo, tak bude stacit vediet toto heslo, aby sa dalo k AP pripojit. No WPA je este stale o dost bezpecnejsie, ako WEP, i ked aj u WPA sa hovori o nejakych prvotnych uspesnych utokoch a uz sa doporucuje prechod na WPA2.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: ako obmedzit pristup do siete pre neziadaneho hosta

Príspevok od používateľa matopd »

Tak ak sa Ti po zmene politiky bezpecnosti neda pripojit na Tvoju siet, musis si toto stare nastavenie v pc zmazat, ale to zalezi na wifi karte a na utilite, ktora ju obsluhuje. Vo winoch to je priamo v sietiach...

M

Návrat na "Siete"