AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Príspevok od používateľa agrashi »

Zdravim

Mam zaujimavy problem. rozbalujem si 8GB .iso a zrazu drb vypne sa PC. Toto sa mi za obdobie cca pol roka co mam sucasne PC stalo len ked som sa pokusal taktovat CPU /nezdali sa mi jeho vysoke teploty pri nizkych frekvenciach tak som to nechal tak/

Preto hned chytam chladic (AC Freezer 64Pro) a je totalne horuci a pri zakladni jeho rebra doslova vru. -> chladic je osadeny spravne.
CPU mam na default, netaktnuty. Prekvapuje ma ze na zakladnej frekvencii s freezerom nevie zvladnut 100% zatazenie.

Podla mna dovod na reklamaciu. Co vy na to?

PS: Vsimol som si ze doska strasne pre-voltovava CPU. mam nastavene 1.25V a pusta 1.28V pri Idle a pri burne 1.3V ale aj tak stale to je v norme
PS2: pri kratkom teste kde som CPU pripiekol na 100%, teplota sa za kratku dobu vysplhala na 65 stupnov. co sa mi zda pri AMD dost. Poradte kde by ste videli problem. Alebo freezer je taky slaby chladic? ale neverim ze default frekvenciu neuchladi.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Príspevok od používateľa Gudas »

Ak je chladič horúci, tak prenáša teplo dobre - problém v osadení a zlom kontakte nebude.
Videl by som to na dosku, skús CPU podvoltovať. Podľa toho ktorý model máš, by mohol zvládnuť celkom nízke napätia... A samozrejme flashni posledný BIOS.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Príspevok od používateľa agrashi »

no takze takto, daco som pozistoval. momentalne mi uz ide procak bez problemov na 3125Mhz :rolleyes: Dovod je ten ze Freezer som dal na plne gule,V biose je nastavene 1.3V na CPU a v skutocnosti ma 1.36V . A problem je ten ze doska si nerozumie s regulovanim otacok na freezeri. Predtym sa mi to prehrialo lebo freezer stale siel na 800rpm aj ked CPU bol v burne. nasiel som bios a mal by upravovat tuto chybu dosky. idem na to. za chvilu napisem

PS: ten freezer nechutne huci :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Príspevok od používateľa agrashi »

doska mi nechce zobrat Bios. :? Som presvedceny ze mam stiahnuty dobry..doska Gigabyte 780G DS3H rev. 1. Ax jaj. Kazdopadne problem je vyrieseny.

Gudas dik za postrehy.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Príspevok od používateľa robour »

Freezera bežne používam. Mám ho asi na 1200 -1500rpm. Vtedy ho nepočuť moc. Zaujímavé je že ti to nechladí dobre. Pochybujem že tá doska je v poriadku. Určite ti púšťa do CPU oveľa viac. Pár krát som mal freezera len tak bez vetráku (krátkodobo) kým som dačo poskúšal. Dokázal ten CPU uchladiť aj tak. Tých 800 rpm by mohlo byť možno aj dostačujúce keď to nie je pretaktované.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Príspevok od používateľa agrashi »

Skúsim znižovať Vcore na najnižšiu možnú stabilnú úroveň. A určite doska nie je v poriadku lebo mi nechce "zožrať" žiaden stiahnutý bios. A som si na 120% istý že som dobre stiahol /neflashujem prvú dosku a už vôbec nie Gigabyte/ . A čo sa týka, že koľko V púšťa do procíka. Pri záťaži mi CPU-Z ukazuje 1,36 - 1,374 V /v biose je nastavené 1,3V/ . Osobne si myslím že CPUZ sa dá veriť. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Re: AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

CPU-Z sa veriť nedá, mne na Athlone X2 strúha hodnoty neviem odkial vytiahnuté. JA s freezrom nemám problém uchladiť Athlon X2 4000+ pri 1.5250V na 2950MHz, respektíve do 65-68 stupnov v 100% záťaži. Nemože byť niečo aj so samostatným procesorom ? Skús si od niekoho požičať inú X2ku, potom budeš vedieť že je problém asi v doske
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: AMD X2 4800+ default a prehrievanie!

Príspevok od používateľa agrashi »

no v mojom pripade sa asi da CPU Z verit nakolko aj Everest CPUID mi ukazuje na chlp rovnake hodnoty ako CPU-Z.

momentalne mi ide procak bez akychkolvek problemov na 3125Mhz/viac som neskusal/ a pri burn napati 1.334V a idle 1.28V /v biose 1.275V/ a chladim ho do 65 stupnov max. ale freezer mam zapnuty na plne gule lebo doska ho nevie regulovat :( . akonahle zapnem akukolvek regulaciu, freezer sa toci len an 800rpm ani o trochu viac a PC mi spadne do niekolkych miut z dovodu prehriatia. jajha dost cudna situacia. btw, napadlo ma ze predtym som mal Coolermaster geminII a ten mi pasivne chladil tento procak na stock frekvencii a nebol problem. asi skontrolujem osadenie freezera a dam na novo pastu, lebo ja uz som z toho jelen :wallbash:

Návrat na "Procesory"