Vzdialena sprava

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1664
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Vzdialena sprava

Príspevok od používateľa MaxMan »

Nazdar,

potrebujem nejaky soft na vzdialenu spravu pocitacov. Potrebujem sa z domu dostat na firemny PC a z neho dalej spravovat siet (pocas dovolenky, vikendu a pod. - aby som nemusel behat kvoli malickostiam do prace).

Moje poziadavky:
- aby soft vedel pracovat aj cez NAT/firewall
- ziadne zadavanie vygenerovanych kodov aby som sa prihlasil na PC (pri firemnom PC nik nesedi ked som doma) - proste natukam IP/meno stroja alebo podobne a zadam heslo
- hlavne nech je to free

Doplnujuce info:
Moj PC je pripojeny cez DSL - dynamicka IP
Firemny PC - za routrom so statickou IP
-nechcem nic nastavovat na routri v praci (ziadny port forwarding a pod.)

Nasiel som nejaky LogMeIn, ale ten je free len na 30 dni :(
Dufam ze som to napisal zrozumitelne.
Skuste poradit nejaky soft.
Dik
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Vzdialena sprava

Príspevok od používateľa kajfun »

> Firemny PC - za routrom so statickou IP
> -nechcem nic nastavovat na routri v praci (ziadny port forwarding a pod.)



... a skoncili sme s radami a softami nadobro.

Ako si predstavujes nenastavovat nic na routri (port forwarding) a zaroven mat dostupny pocitac s neverejnou adresou ktory je za tym routrom schovany?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1664
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vzdialena sprava

Príspevok od používateľa MaxMan »

Predstavujem si to tak, ako to funguje u LogMeIn - tiez sa vie dostat cez NAT/firewall, avsak je funkcny len 30 dni. Neverim, ze uz neexistuju softy, ktore sa dostanu cez NAT/firewall... Potom by nemohlo fungovat ani hamachi/skype a podobne... (a tam tiez nenastavujes port forwarding a podobne).
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vzdialena sprava

Príspevok od používateľa Snake »

lenže hamachi je tunneler a skype ide cez port 80





.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1664
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vzdialena sprava

Príspevok od používateľa MaxMan »

Aj tak sa mi to nezda. Niekde som videl, ze nejaky soft dokazal prejst aj cez firewall a NAT, len ho neviem najst :(

Asi budem musiet pouzit Hamachi a v nom pouzit nejaky soft na vzdialenu spravu ako v lokalnej sieti...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Vzdialena sprava

Príspevok od používateľa kajfun »

lenze si musis uvedomit ze je obrovsky rozdiel ked mas pasivne cakajuci software na tvojom serveri v porovnani s nejakym hamachi alebo skype alebo cokolvek podobne, co sa okamzite po svojom spusteni NIEKAM PRIPOJI = teda tvoj server aktivne vytvori zo seba odchadzajuce spojenie a potom ten software robi nieco dalsie.

porovnaj si to s klasickym softom na remote controlling, cojaviem symantec pc anywhere, famatech remote admin, vnc, microsoft terminal services atd : tieto softy bezia na serveri, nie su nikam pripojene a pasivne cakaju na prichadzajuce poziadavky na spojenie. Toto je diametralny rozdiel s uz spomenutym skapjom and company.

cez firewall a nat prejdu uplne vsetky dnesne softy - pokial sa pripajas OD TEBA VON. Pokial to chces opacne, teda tym pasivnym systemom "cakam kto sa na mna pripoji" tak to je uz trochu ina kava a bez port forwardingu na firemnej vnutornej sieti sa nepohnes.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1664
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vzdialena sprava

Príspevok od používateľa MaxMan »

No tomu port forwardingu sa chcem prave vyhnut. Vyskusam ten hamachi spolu s nejakym remote softom. Teoreticky by to malo ist. Uvidim v praxi :D
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vzdialena sprava

Príspevok od používateľa faugusztin »

MaxMan, vysvetlim ti ako funguje LogMeIn.
  • Mas tvoje domace PC. Ten ma nainstalovaneho klienta, ktory je zaregistrovany na centralnom servri. (SRV)
  • Mas server LogMeIn. Na toho je tvoje domace PC permanentne pripojene, pripadne kontroluje kazdych x sekund (konkretnu implementaciu nepoznam). (LMI)
  • Mas tvoje PC, z ktoreho sa pripajas. (CLN)
A ako prebehne spojenie ?
  1. Z CLN das poziadavku LMI.
  2. Pri dalsej kontrole SRV zisti, ze LMI zaregistroval poziadavku na pripojenie, a teda vytvori permanentnu konekciu na LMI.
  3. LMI preda informacie o spojeni CLN a vytvori sa permanentne spojenie medzi CLN a LMI.
  4. Kazdy jeden bit putuje od CLN cez LMI do SRV.
Inac povedane, vytvoris 2 tunely, jeden medzy LogMeIn a tvojim servrom, druhy medzi LogMeIn a klientskym PC. Spojenie medzi 2 PC za NAT je vzdy mozne iba cez prostrednika, v tomto pripade LogMeIn, alebo uvedene Hamachi.

Mas teda 3 moznosti :
  1. Zaplatit si za takuto sluzbu.
  2. Dat si na net server s verejnou IP, na ktore budes mat vytvoreny tunel z tvojho domaceho servra, na nej zverejnis dane porty a budes sa pripajat na verejny server, ako keby bol domaci (dost nebezpecne riesenie)
  3. Das si tu namahu, a vyrobis si port forwarding.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"