Problem kvôli zdroju?

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Problem kvôli zdroju?

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Zdar. Odkedy som vymenil "nebezpecny" zdroj Allied AL-8360BTX za Seasonic SS-400 tak sa mi pri kazdom druhom zapnuti PC neroztoci ventilator na chladici CPU (AC Freezer 64 pro). Ventilator je zastrceny do MB dobre, vsetky veci ako regulacia fanov mam povypinane. Za freezerom je este 12cm fan ktory vyfukuje teply vzduch von (AC AF 12025L) + nasava spominany zdroj seasonic takze procak by sa nemal odpalit vysokou teplotou. V com moze byt problem?

//upraveny nazov temy, gammaray
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Problem koly zdroju?

Príspevok od používateľa robour »

Problém kvôli zdroju to určite nebude. Pozerám že to máš dosku Gigabite GA-K8NE. Tú som kedysi mal. Popchal si do dosky všetky zástrčky? Pripadá mi to ako keby si zabudol na ten 4 -pinový malý žltočierny pri procesore.
Ak si si 100% istý že to máš OK, vyskúšaj ten artic v inom konektore napr.. system fan... roztočí sa? Ak áno potom ma ešte napadá že môže byť problém v nastavení toho biosu. Pre istotu skús Clear cmos. Vtedy to musí ísť.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problem koly zdroju?

Príspevok od používateľa Brandoo »

4A41524F napísal:Zdar. Odkedy som vymenil "nebezpecny" zdroj Allied AL-8360BTX za Seasonic SS-400 tak sa mi pri kazdom druhom zapnuti PC neroztoci ventilator na chladici CPU (AC Freezer 64 pro). Ventilator je zastrceny do MB dobre, vsetky veci ako regulacia fanov mam povypinane. Za freezerom je este 12cm fan ktory vyfukuje teply vzduch von (AC AF 12025L) + nasava spominany zdroj seasonic takze procak by sa nemal odpalit vysokou teplotou. V com moze byt problem?
Zo starym zdrojom ti isiel ten FAN? odpajal si ho ked si vymienal zdroj?

Takze najprv skontroluj vsetky napajacie kable ci si dobre zastrcene (MB, CPU, VGA, HDD)
Ak nepojde pozri ci nieco (kabel nezasahuje do ventilatora CPU coolera
Ak nic tak prepoj CPU fan do ineho konektora CASE_FAN (1-pin ti zvysi - PWM) - je mozne ze odisiel ten napajaci konektor pre CPU_FAN aj mne sa to stalo

Potom daj vediet
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: Problem kvôli zdroju?

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Napajanie maticnej dosky je v poriadku, vsetko je zastrcene tak ako ma byt. Pri vymene zdroja som ventilator z maticnej dosky neodpajal. Problem je v tom ze ak PC rano zapnem, ventilator nenaskoci takze musim PC vypnut, zapnut a na druhy krat uz ide, nijako ho neregulujem, ide na maximalne otacky takze nizkym napatim to nieje. Ventilator ktory je zapojeny v sys_fan sa zapne na prvy raz. Skusim este pozriet nastavenia v biose, neskor dam vediet co a ako.
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 719
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Problem kvôli zdroju?

Príspevok od používateľa dodiken »

Ak si to este nevyriesil, tak skuz aktualizovat BIOS.
Ja som raz mal problem s HDDled, ze stale svietila a po restartovani isla uz normalne.
Po aktualizacii BIOSu uz islo vsetko normalne.
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: Problem kvôli zdroju?

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Po dvoch dnoch to samo prestalo robit, netusim z akeho dovodu sa to stavalo, teraz je to uz v poriadku. Asi sa ten zdroj musel "udomacnit" v bedni :laugh: ... Mimochodom ako su original balene tie zdroje? Predavac v datacome mi tvrdil ze dostanu krabicu v ktorej je cca 20 kusov tych zdrojov a samostatne niesu nijako balene (ani len sacok).
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problem kvôli zdroju?

Príspevok od používateľa Brandoo »

Myslis ten zdroj Seasonic SS-400 ? ... to asi na kg objednavaju :D je to predsa OEM zdroj... urcite su balene aspon v sackoch a lacnych krabiciach..

Návrat na "Hardware všeobecne"