Ako spojazdnit file server???

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa kajfun »

> a je vlastne nutne mat viacero verejnych IP, ak chcem mat "www.example1.com", "www.example2.com", "www.example3.com", atd..??

samozrejme ze netreba, inak presne tuto vec sme preberali prave v tomto topicu - citaj o stranu alebo dve dozadu... teda vlastne tri lebo tento prispevok je uz na novej, piatej strane :)
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa munina »

bohuzial, anglictinu neovladam vobec a som si vedomi, ze by som s tym mal nieco robit. ale to co si mi okomentoval som pochopil aj z toho navodu. len nemam jasno:

# Listen for virtual host requests on all IP addresses
NameVirtualHost *:80
hviezdicku mam nahradit vnutornou IP?

a dalej mi je jasne, ze ak mam domenu trebars "www.auto.sk" a "www.mobil.sk" a vo VirtualHost-e nastavim zdroj stranky, tak to pojde, ale zatial domenu nemam. mam len verejnu IP, ktoru ked zadam do browsera tak mi vyhodi

Index of /

* PHPfileNavigator/

ale ved to nejako skusim.. vdaka moc
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa faugusztin »

A my za to mozme ? Testovat mozes aj u seba, nie nahodou som ti linkoval Google vyhladavanie v slovencine. Snad to uz konecne pochopis :

http://uniquebyte.com/clanky/apache-virtual-host" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vacval.com/clanky/it-clanky/ ... rtual-host" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa munina »

oki, uz mi to funguje. moja domena aj localhost. LEN!! ak by som chcel teraz dalsiu domenu, tak si ju musim opät predplatit, alebo sa zaregistrovat a v PC takymto istym sposobom len znova presmerovat do spravneho foldra. je tak?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ano, ked budes mat domenu v nameservroch nasmerovanu na spravnu IP, tak u teba staci pridat dalsi virtualhost v httpd.conf, vytvorit dany adresar a mas novy web na svete.
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa munina »

aaaaa este by som bol zvedavy na tvoj nazor. rozhodol som sa dat server do pivnice, aby mi nehucal pri posteli a neplatil som velky ucet za elektriku. pracujem v internetovej firme a mam pristup k rozvodnej skrini, kde je 24 portovy menezovatelny switch, do ktoreho avsak pristup uz nemam. a teraz neviem ci mam server v pivnici pripojit za router co mam doma, alebo si mam vypytat dalsi port s dalsou verejnou IP, aby bol uplne oddeleny od mojej domacej sieti. nejaky velky rozdiel v tom nevidim, akurat ze dalsi port by znamenal dalsiu neobmedzenu linku. hmm? nejaky nazor? zabudol som na nejaku dolezitu vec? alebo to je fakt zajedno. dakujem
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mensie zatazenie routera, ktory bude medzi tvojim servrom a netom. Otazkou je, ake mnozstvo requestov ocakavas, ked pojde o maly web tak je to asi jedno.
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa munina »

hmm.. ja som skor rozmyslal, ze ako potom bude chraneny server, ak nebude pred nim router s firewallom.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa kajfun »

server bude tak chraneny ako tomu rozumies. Existuje miliarda nehacknutelnych serverov vycapenych direkt do internetu ktore nie su nijako chranene.

a s tou pivnicou sa mi to lubilo :)
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa munina »

no jo, len aby mi ho niekto neciiipol.. ale ved to aj tak nie je taka klasicka "pivnica"

na routry som mal do teraz nastavenu dynamicku IP adresu a ked som verejnu IP zadal manualne, pyta zadanie MTU a povolenie ci zakazanie IGMP. google a wiki mi moc nepomohli, neviete vy?
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa munina »

Event Viewer mi stale hlasi chybu:
The Apache service named reported the following error:
>>> httpd.exe: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 192.168.1.191 for ServerName

ServerName mam zadany spravne 192.168.1.191:80, vsetko funguje tak ako ma, ale zaujimama co je vo veci..
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa faugusztin »

To je v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa munina »

ake naroky na hardware vlastne vyzaduje webovy server? kvalitnejsi procesor a ramku, tada povedzme nejaky Athlon X2 6000+ a 2GB DDR2, dalej 2xHDD do RAID-u 1 kvoli ochrane, bezna sietova karta.. je mi luto dat moj PC do pivnice. co ked ho tam ozaj niekto uje** ..premyslam ze kupim este jeden, ale taky slabsi = lacnejsi.. minimalna konfiguaracia je mi znama z googla, ale zaujimama nejake to optimum z vaseho pohladu. dakujem
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa kajfun »

podla toho kolko ocakavas webovych pristupov denne, kolko tam budes mat databaz a ako velkych atd, atd. Aplikacie su tiez velmi dolezite. Pokial budes robit portal beziaci zo SAPu, potrebujes asi ine zelezo ako ked budes bezat iba staticke stranky.

poviem ti to takto : budes sa cudovat, aky obrovsky vykon poda p3/800MHz so 256MB RAM. To su desattisice pristupov denne... a take mnozstvo nepotrebujes inak by si sa nepytal tu na tomto fore ale bol by si ostrielany webovy admin :)
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako spojazdnit file server?

Príspevok od používateľa munina »

ako nastavim, aby mi chodili spravy na mobil trebars z UPS-ka, alebo pri poruche servera? staci mi len vysvetlit princip toho.. ostatne si zistim. len neviem ci chodia na mobil maily alebo sms. neodkukal som to poriadne :laugh:

Návrat na "Siete"