ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
silvia87
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 18:20

ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa silvia87 »

Zdravím,
kupila som si notebook Acer Aspire 5535 a asi po tyzdni mi zacal z nicoho nic zamrzat. nahodi mi len ciernu obrazovku a uz pomoze len tvrdy restart... Nainstalovane som mala len programy kompatibilne s Vistou. :?
Ma s tym niekto skusenosti??
dakujem
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ake su teploty? Neprehrieva sa?

Cierna obrazovka "vybehne" nahodne alebo pri nejakej konkretnej cinnosti? (stahovanie z netu, pozeranie filmov, napalovanie, etc...)
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
forty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 21:25

Re: ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa forty »

skontrolovat teploty (VGA, CPU, RAM), skusit vista memtest, vyskusat v safe mode
ak nepomoze tak preinstalovat ovladace VGA
ak nepomoze tak preinstalovat win, otestovat s co najmensim poctom softwaru
ak nepomoze tak rychlo reklamovat kym jeto nove
silvia87
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 18:20

Príspevok od používateľa silvia87 »

zamrza uplne nahodne...je jedno pri akej cinnosti... teploty som merala v evereste a tesne pred tym ako zamrzol mal CPU 58°C a jadra 54°C. skusala som uz dvakrat kompletne preinstalovat windows. najprv ked zamrzol tak mi hodilo take modrobiele zvisle pasy na obrazovke.. to spravilo asi 2krat odvtedy uz len cierna obrazovka. jeden chalan mal podobny problem, povedali mu ze to bola seriova chyba nieco s biosom... neviem-nevyznam sa
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Aku verziu ovladacov pre graficku kartu pouzivas? Mozno by stalo za skusku nechat prebehnut test pamati (napr.memtest) a pripadne nejaky zatazovy test procesora (prime, occt..). Ak to prejde v poriadku, tak by som navrhoval odinstalovat ovladace pre graficku kartu a pouzivat (docasne na otestovanie) notebook tak.

Este by bolo vhodne napisat presnu konfiguraciu notebooka, hlavne co sa tyka velkosti ram / pocet modulov.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
silvia87
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 18:20

Re: ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa silvia87 »

tak to ti neviem povedat.. ten memtest som spravila a vsetko bolo v poriadku. Predvcerom mi to spravilo 6x behom 45min.takze som to vcera poslala na reklamaciu..no uvidime co mi na to povedia.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa _Mato_ »

OK - tak drzim palce pri reklamacii :good:. Daj potom vediet, co s tym bolo.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Sapo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 857
Dátum registrácie: Ne 22. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Partizanske

Re: ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa Sapo »

_Mato_ napísal:Aku verziu ovladacov pre graficku kartu pouzivas? Mozno by stalo za skusku nechat prebehnut test pamati (napr.memtest) a pripadne nejaky zatazovy test procesora (prime, occt..). Ak to prejde v poriadku, tak by som navrhoval odinstalovat ovladace pre graficku kartu a pouzivat (docasne na otestovanie) notebook tak.

Este by bolo vhodne napisat presnu konfiguraciu notebooka, hlavne co sa tyka velkosti ram / pocet modulov.
ta konfiguracia ak si dobre pametam je AMD Athlon QL-60 1.9GHz, Nanya 4gb 667MHz DDR2, Hitachi 320GB 5400rpm... Ati HD3200 zdielana
Win Vista Home Premium 32bit
Nepomahali ani ovladace ani nafromatovanie windowsu nic teploty mal tiez dopohody...
_Mato_ napísal:OK - tak drzim palce pri reklamacii :good:. Daj potom vediet, co s tym bolo.
Bol tam vraj problem s biosom asi ho len prepalili a uz to islo, ja som este pred tym ten NB vymenil za MSi takze neviem jak je na tom ten Acer ale urcite to opravili

btw gl je to pekny nb :)
necrofibre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00

Re: ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa necrofibre »

Aj ja mam ten problem,musel som zobrat dole spodny kryt,lebo mne sa sam vypinal pri instalacii Windowsu,nevedel som preco,ale sa asi moc prehrieva procesor pocas instalacie Win,vtedy sa len vypina,dal som ho pod podlozku a ide to,ale nerobilo mi to predtym,vsetko mam vicistene vo vnutri od prachu,tak neviem kde moze byt chyba. :?
silvia87
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 18:20

Re: ACER Aspire 5535- problem so zamrzanim

Príspevok od používateľa silvia87 »

Ano bol tam nakoniec problem s biosom... vraj to bola nejaka stara verzia. takze mi to preinstalovali nakomplet a behom dvoch tyzdnov som ho mala naspat doma :-)

Návrat na "Mobilné PC"