Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
pkx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2007, 08:00

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa pkx »

no ved to je to co som si nevsimol :( mohlo sa tomu stat kvoli tomu nieco vazne?
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa Brandoo »

Neviete čírou náhodou kde zoženiem orig. BIOS z Gainward Bliss HD4850 512MB DDR3 ? :D v podpore Gainward mi asi daju poprstoch :D ci to mam skusit? :D

Edit: uz je vsetko vyriesene. Preco mi nenasiel ziadny adapter? lebo to bola nVidia :D, s BIOSami z techpowerup som mal problemi... poprosil som majitela Gainward 4850 GS 512 konkretne X_X_X_X o BIOS a vsetko zatial ide... teraz ovladace.. a daky test stability
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ale aj tak potrebujem zohnat pre obycajnu Gainward Bliss 4850... pre moju GK su takty 4850 GS vysoke... pri zatazi pada

Ak niekto mate tuto grafiku poslite mi SS up BIOS, thx
Používateľov profilový obrázok
pkx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2007, 08:00

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa pkx »

aj mne to uz funguje :) pomohla PCI grafika
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa Brandoo »

PCI 4ever! (ma nieco cez 12 rokov daka S3 4MB VRAM, ale funguje aj Vista na nej ide :rofl: ):D aj mne pomohla kks... a dalsia dobra dusa mi poskytla orig BIOS. Vdaka Timmy2k

tak mozme LOCK nie? vyriesene vsatko
Používateľov profilový obrázok
vlado.sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 19:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa vlado.sk »

:help: Tak obnovujem toto vlakno z takym istym problemom ale flesoval som notebook :E cez nvflash gpu tam mam nv8600 M GT vsetko prebehlo normalne ale po mesiaci som nasiel na jednom nemenovanom fore ze krasne pomoze tejto karte bios z nv 8700m.No len som nevedel ze asi jej pomoze ale akurat tak do hrobu-teraz mi windows naskoci ale obraz mam len cierny obrazovka svieti ale nic viac nieje vidiet,skusal som flesovat naspet -samozrejme na slepo prikazi poznam bez problemov ,odomknutie biosu -r skusal som aj -4-5-6 nic uz nezabera samozrejme nevidim co sa deje ale vratit to neviem.Zajtra posielam karticku :bye: do jedneho servisu na preprogramovanie eeprom urobia to programatorom ,ale chcem sa este spitat neviete o nejakom programe v dose ktory bi mohol eeprom preprogramovat na tvrdo a nerozlisoval bi bios proste to tam nahra a jemu jedno co je teraz v eepromke.Ide o to aby som kartu nemusel posielat a zbitocne necvakat :bleh:
Case: RAVEN RV01-MB: ASUS RAMPAGE V EXTREME,CPU: Intel Core i7-5960X,RAM :Corsair 16GB KIT DDR4 2666MHz CL16,,PSU:Corsair AX1200 Digital ,VGA: 2x ASUS STRIX-GTX970 sli.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa Brandoo »

Fuu tak to si peknu hovadinu spravil. Na normalnom PC je to pruser ale na NTB je to na zblaznenie.

Flashoval si to z DOSu vsak? cez USB?
Ak z USB pomocou Windows 98, tak si najprv musel nastavit v BIOS nech bootuje z USB a ked ho vytiahnes tak ti skoci na normal a potrebujes znova to nahodit ale nevidis obraz.

Myslim ze v tvojom pripade by pomohol len technik alebo NTB s dvoma grafikami... ja som mal nieco podobne ale na desktope.

A zasah technika do toho ta vyde pekne draho na par desiatok €
Používateľov profilový obrázok
vlado.sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 19:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa vlado.sk »

Jajaj to tusim ze to nebude zadara ale ked som trulo co narobim,nova gpu stoji do notasa na 300eur neviem co tam zato tolko pitaju.Tak napriklad 8600m ta co mam ja stoji 200eur a vykonejsia a novsia 9600m stoji 300eur,rozmislal som aj nad tym, preca lacnejsie ako novy notas ale drachsie ako nove PC.ale zatial nech sa im podari aspon nahrat origo bios a budem rad.
Case: RAVEN RV01-MB: ASUS RAMPAGE V EXTREME,CPU: Intel Core i7-5960X,RAM :Corsair 16GB KIT DDR4 2666MHz CL16,,PSU:Corsair AX1200 Digital ,VGA: 2x ASUS STRIX-GTX970 sli.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa Brandoo »

No je to preto drahe ze kazdy nevie s tym robit a chcu si dobre zarobit ked uz to studavali.
Ale nenapisal si cez co si to flashoval... ak USB tak musis ako primarne bootovat z USB a naslepo to nastavit. Aj ja som sa o to pokusal ale neuspesne, nastastie som mal este dve grafiky, PCIe a PCI tak to bolo v poho.

ALe notebook flashovat to chce odvahu :yes: to je asi to najhorsie co si mohol spravit
Používateľov profilový obrázok
vlado.sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 19:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa vlado.sk »

Flesoval som cez nvflash a nastavene som mal z usb,sice mam aj teraz ,do dosu sa dostanem sice ho nevidim ale viem ze som tam,flesoval som viac krat viem presne co mam zatlacit a aj to tam zapipne dvakrat a ked uvolnujem eeprom tak raz ele prepisat na origo nechce,hold moja smola.Ale uz som z technikom dohodnuty za nejakich 10eur to preprogramuje naspet tak nejak idu ceny programovania biosov plus naklady na cestu.lEN SOM CHCEL TO ESTE SKUSIT Z NEJAKYM inym programom z dosu ktory bi dokazal tu epromku prepalit.Nepoznas nejaky okrem nvflash ,vvflash .
Case: RAVEN RV01-MB: ASUS RAMPAGE V EXTREME,CPU: Intel Core i7-5960X,RAM :Corsair 16GB KIT DDR4 2666MHz CL16,,PSU:Corsair AX1200 Digital ,VGA: 2x ASUS STRIX-GTX970 sli.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Upgrade ATI BIOS - cierna obrazovka

Príspevok od používateľa Brandoo »

najlepsie je tym softwerom co si aj pokazil. Lebo poznas co a kedy mas stlacit. Ak mas orig BIOS a vies ako na to tak by to malo ist. Ja som tak isto postupoval.

Len 10€ ? no lol tak to pochopil v akych si sračkách tak človek, ti chce pomôcť... lebo videl som cenu dade ze programovanie a zasah do softweru 60€ - 1800Sk. Ak ti to opravi tak mas velke stastie a poucenie do buducnosti.

Potom napis ako to dopadlo

Návrat na "Ovládače a BIOSy"