problem s pripajanim a komunikaciou(wpa2 vs 802.11n(300Mbps)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
mio27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 22:16

problem s pripajanim a komunikaciou(wpa2 vs 802.11n(300Mbps)

Príspevok od používateľa mio27 »

802.11n(300Mbps) s wpa2 sifrovanim - problemy s pripajanim a komunikaciou

zdravicko,

nedavno som si kupil wifinu a zistujem ze nefunguje plnohodnotne. pri pevnom nastaveni(to aby sa neprepinalo na starsi standard) najnovsieho standardu 802.11n(300Mbps) a wpa sifrovanim sa zda ze to slape, ked ale prepnem na wpa2 robi to velke problemy. pripoji sa len ked sa mu chce, a ked sa aj pripoji, nevie komunikovat. niekedy sa to vsak podari, ale po restarte je tu problem opat. zbytocne to asi detailne opisovat, kazdy si to vie hadam predsatvit, je to proste hroza.

moj router je SMCWBR14-N2(300Mbps) + usb wifi adapter SMCWUSB-N(300Mbps) ktory bol sucastou balenia(vsetko v jednej krabicke od vyrobcu, takze kompatibilita by mala byt zarucena).
pouzivam este aj notebook acer extensa 7620G kde nie je s wpa2 absolutne ziadny problem. to bude ale asi tym, ze v notebooku je wifina so starsim standardom 802.11g(54Mbps). pretoze ked prepnem(respektive sa prepne same pri starsom firmware routeru) na starsi standard 802.11g(54Mbps), wpa2 s usb adapeterom(SMCWUSB-N(300Mbps) uz funguje na jednotku(bezchybne).

vie niekto cim to moze byt? mne to pripada, ako keby to zariadenie pri poslednom standarde 802.11n(300Mbps) nezvladalo wpa2 sifrovanie ... co mi trochu pripada od vyrobcu ako podvod.

pouzivam winxpsp3 a instalil som ho niekolko krat, proste vzdy ked som zmenil nejake nastavenie. to aby som sa 100% vyhol pripadnej sw nezhode. tiez som skusal winxpsp2. a planujem vyskusat aj vistu.

ps: ten usb adapter blbne aj v notebooku. normalne by som to asi hned reklamoval. kedze ale na nete sa tychto problemov s wpa2 sifrovanim objavuje viac, rozhodol som sa to najprv riesit touto cestou. prispievajucim vopred dakujem.

Obrázok Obrázok
http://www.smc.com/index.cfm?event=view ... 8&pid=1627" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.smc.com/index.cfm?event=view ... A&pid=1636" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
http://acer.katalog-notebookov.sk/noteb ... -3a1g16mi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a mio27 v Št 08. Jan, 2009, 03:03, upravené celkom 6 krát.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: problem s wpa2 sifrovanim(wi-fi)

Príspevok od používateľa kajfun »

velmi podobny problem som riesil vcera s kamaratom, po updatnuti firmware a ovladacov v access pointe a wifi karte vsetko chodi tak ako ma.

vybral si si najhorsi mozny scenar - prave v tom co chces je najviac problemov s kompatibilitou. A bezdrotovky od intelu (modelu 3965, 4965) su najhorsie postihnute a prave v notebookoch najviac pouzivane kvoli integracii do chipsetu (viem ze to nie je tvoj pripad). Treba ist na stranku developer.intel.com, kliknut na downloads pravo hore (druhe sprava), tam naklikat wireless, chipset a davaj podla operacneho systemu stiahnut drivre...
mio27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 22:16

Re: problem s wpa2 sifrovanim(wi-fi)

Príspevok od používateľa mio27 »

kajfun
sry, ale ja nema problem s intelackou wifinou, prave ze pisem, ze ta intelacka funguje na jednotku.

tiez spominam firmware, co znamena, ze som skusal aj najnovsi :-)

este dodam, ze s wpa2 sa mi pripojit aj podari a aj vsetko funguje(internet), problem je v tom ze nestabilne a to velmi.

radsej zopakujem, ze problem mam len s SMC a konkretne asi len s usb wifi adapterom, aj aj to len pri nastaveni plnej rychlosti 300Mbps. pri nastaveni mensej rychlosti(54Mbps) funguje vsetko vyborne aj s wpa2 sifrovanim. ale samozrejme problem moze byt aj na strane routera, vyskusat to vsak zatial nemozem, nemam dalsi rovnako rychly adapter.
mio27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 22:16

Re: problem s wpa2 sifrovanim(wi-fi)

Príspevok od používateľa mio27 »

to nikto este toto neriesil?
to vam vazne vsetkym funguje wpa2 sifrovanie pri nastaveni 802.11n(300Mbps) ? (btw: starsi firmware robil to, ze sa sam prepinal na 802.11g(54Mbps) a tym padom to vzdy slapalo)
Naposledy upravil/-a mio27 v St 07. Jan, 2009, 21:19, upravené celkom 3 krát.
mio27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 22:16

Re: problem s wpa2 sifrovanim(wi-fi)

Príspevok od používateľa mio27 »

hm, to vyzera ako keby som bol prvy na slovensku kto pouziva 802.11n(300Mbps). vsetci maju asi z toho bobky

Návrat na "Siete"