Intel 4-2800 mhz Nortwood

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Intel 4-2800 mhz Nortwood

Príspevok od používateľa Powell »

Mam problem pri procesory Intel 4 Nortwood 2800 mhz ked ho taktnem na 3100 alebo 3200 tak zacne blbnut obraz (biele ciary ) ja ze to bude agp/pci lockom ale nepomohlo,zdroj mam 400 W znacka nic moc DTK computer tak neviem ale mozno aj ramka :mam 2x 512 Kingstom s frekvenciou iba 216 tiez neviem.Grafiku mam Ati 9800-380/680.A chcem si samozrejme kupit good chladic na ten procak ale ked po nasadeni to i tak bude robit tak to kupim proste zbitocne.Uz fakt neviem aka moze byt chyba
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Re: Intel 4-2800 mhz Nortwood

Príspevok od používateľa Payne »

Powell napísal:Mam problem pri procesory Intel 4 Nortwood 2800 mhz ked ho taktnem na 3100 alebo 3200 tak zacne blbnut obraz (biele ciary ) ja ze to bude agp/pci lockom ale nepomohlo,zdroj mam 400 W znacka nic moc DTK computer tak neviem ale mozno aj ramka :mam 2x 512 Kingstom s frekvenciou iba 216 tiez neviem.Grafiku mam Ati 9800-380/680.A chcem si samozrejme kupit good chladic na ten procak ale ked po nasadeni to i tak bude robit tak to kupim proste zbitocne.Uz fakt neviem aka moze byt chyba
Vitaj na tomto fore :)

No chyba bude pravdepodobne v tom, ze RAMka ti tu frekvenciu nezvladne - chod do BIOSu a nastav tam miernejsie casovanie...

Pripadne sa ti prehrieva CPU - kukni sa aku mas teplotu

Alebo si dosiahol trop pretaktovania

Abo mas celkovu teplotu v skrinke vysoku a ked to taktnes na tych 3.2GHz tak sa este zvysi a grafika to uz nezvladne tu teplotu...
Zisti teplotu aj VGA a Case...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

nastav si v biose miernejsie frekvencie ramiek.
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

no a skusil by som aj lepsi zdroj, ved len ta grafika ma spotrebu cca 100w + procak dalsich 100 a dalsie si vyberu ostatne komponenty a to vravim real hodnoty a ten 400W je len taky informacne, cca ako 250W nejaky vazny zdroj
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Re: Intel 4-2800 mhz Nortwood

Príspevok od používateľa Powell »

Payne napísal:
Powell napísal:Mam problem pri procesory Intel 4 Nortwood 2800 mhz ked ho taktnem na 3100 alebo 3200 tak zacne blbnut obraz (biele ciary ) ja ze to bude agp/pci lockom ale nepomohlo,zdroj mam 400 W znacka nic moc DTK computer tak neviem ale mozno aj ramka :mam 2x 512 Kingstom s frekvenciou iba 216 tiez neviem.Grafiku mam Ati 9800-380/680.A chcem si samozrejme kupit good chladic na ten procak ale ked po nasadeni to i tak bude robit tak to kupim proste zbitocne.Uz fakt neviem aka moze byt chyba
Vitaj na tomto fore :)

No chyba bude pravdepodobne v tom, ze RAMka ti tu frekvenciu nezvladne - chod do BIOSu a nastav tam miernejsie casovanie...

Pripadne sa ti prehrieva CPU - kukni sa aku mas teplotu

Alebo si dosiahol trop pretaktovania

Abo mas celkovu teplotu v skrinke vysoku a ked to taktnes na tych 3.2GHz tak sa este zvysi a grafika to uz nezvladne tu teplotu...
Zisti teplotu aj VGA a Case...
No to s tou ramkou som skusal dal som napetie tusim s 2.6 na 2.8 V ale nepomohlo a ta frekvencia teda isla automaticky hore s tych 216 na 230 ale to je maly rozdiel to tazsko ci sa nieco zmenilo,ale tak idem si kupit dalsie 2x ram 256mb Corsarky s frekvenciu 400 mhz,takze budem mat zaplnene vsetky 4 sloty na ramky :D spolu teda 1536 mb tak uvidim .A tak teplota procaka je v pohode 46-49 horevysie nikdy nejde.Njn moze to byt aj trop taktovania ale dufam ze nie vsak s 2800 na 3000 je velmy malo :(.NO ked je teraz na tych 3000 tak teplota v pohode na 46-49 C aj ked ju dam na 3200 stale teplota nejde hore len my blbne ten obraz napr pri Far Cry,Battlefielde 2 a teda pri narocnych hrach.No 2D som este neskusal ale tak tam by to urcite nerobilo.No a ked dam nad 3200 tak pomali to zacina byt nestabilne.A tak teraz mam otvorenu bednu a slape odost lepsie vtedy sa my stavalo ze my sekol comp aj pri napr Heroes 3 alebo pri nenarocnich hrach a bolo to za HDD ten mal teplotu vyssiu nez je case (vtedy okolo tych 60 C ked som dlhsie hral) ale teraz o 10 C dole :) a skrina taktiez.Tak teplota compu je teraz v poho okolo 40 a HDD 42 tak nejak ale to len pri tichu ked zapnem dajaku naroc.hru tak to ide samozrejme o nieco hore..A este k tomu idem teraz kupit 2 ventylatory jeden dopredu 120 mm aby fukal na grafiku a jeden 90 mm pod zdroj,takze prievan tam coskoro bude :).No teplotu grafiky neviem ale tak s tych 380/680 ked dam na 400/700 a po nejakom case vidim napr pri Far Cry ze to uz zacina blbnut koly grafike ale aj tam pojde chladic a nie hoc jaky.No len ten procak,neviem ci mam alebo nemam kupit nan chladic ked i tak mozno nepojde velmo hore,ale asi kupim :D
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa Powell »

jararak napísal:no a skusil by som aj lepsi zdroj, ved len ta grafika ma spotrebu cca 100w + procak dalsich 100 a dalsie si vyberu ostatne komponenty a to vravim real hodnoty a ten 400W je len taky informacne, cca ako 250W nejaky vazny zdroj
NJN moze to byt aj zdrojom ale este k tomu vsetkemu mam kupit aj zdroj na to uz prachy velmo nevystanu :( ale tak casom by som to dokupil.Hmm
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Re: Intel 4-2800 mhz Nortwood

Príspevok od používateľa Payne »

Uff kolko informacii...

No ty si zvysil napetie z 2.6 na 2.8V - ok...
Ale ja som ti radil, aby si znizil casovanie pamete...
To musis ist do BIOSu a nastavit tam polozky CL, Trp, Trcd a Tras na co najvyssie cisla... - a potom ti pojde viac RAMku taktovat...

Dalej pises, ze si chces dokupit dalsie RAMky 400MHz - no ale cim viac pametovych slotov mas zaplnenych, tym viac sa ti zatazuje cipova sada.....
No a mam taky pocit, ze si myslis, ze na tych RAMkach dostanes frekvenciu 400MHz - ani nahodou lebo su to DDRAM - cize oni maju frekvenciu 200MHz, ale v porovnani s SDRAM maju dvojnasobny vykon, cize preto sa udava, ze maju 400MHz - 2*200=400...

Teplotu procaku mas v pohode a aj pri tych 3.2GHz je v pohode, taze skus zmenit to casovanie a zrejme to das aj na viac MHz :)

No za pri max. taktovani pomoze aj zvysit voltaz CPU - v BIOSe polozka Vcore - ale zvysuj len pomaly!

Tie ventilatory si tam daj urcite...

Frekvenciu VGA skus dat na tych 380/680 ci to nebude lepsie - a novy chladic sa vzdy hodi...

Co sa tyka chladica na CPU - tiez sa vzdy hodi - viac pretaktujes a nizsia teplota...

A pouvazuj aj nad vykonnejsim zdrojom...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Milky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Ne 27. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Milky »

pre jararak:ta grafika ma spotrebu cca 30-50wattov v nepretaktovanom stave...
http://www.svethardware.cz/photo_doc-DC ... 16302.html
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

payne to uplne vystihol ;)
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Re: Intel 4-2800 mhz Nortwood

Príspevok od používateľa Powell »

Payne napísal:Uff kolko informacii...

No ty si zvysil napetie z 2.6 na 2.8V - ok...
Ale ja som ti radil, aby si znizil casovanie pamete...
To musis ist do BIOSu a nastavit tam polozky CL, Trp, Trcd a Tras na co najvyssie cisla... - a potom ti pojde viac RAMku taktovat...

Dalej pises, ze si chces dokupit dalsie RAMky 400MHz - no ale cim viac pametovych slotov mas zaplnenych, tym viac sa ti zatazuje cipova sada.....
No a mam taky pocit, ze si myslis, ze na tych RAMkach dostanes frekvenciu 400MHz - ani nahodou lebo su to DDRAM - cize oni maju frekvenciu 200MHz, ale v porovnani s SDRAM maju dvojnasobny vykon, cize preto sa udava, ze maju 400MHz - 2*200=400...

Teplotu procaku mas v pohode a aj pri tych 3.2GHz je v pohode, taze skus zmenit to casovanie a zrejme to das aj na viac MHz :)

No za pri max. taktovani pomoze aj zvysit voltaz CPU - v BIOSe polozka Vcore - ale zvysuj len pomaly!

Tie ventilatory si tam daj urcite...

Frekvenciu VGA skus dat na tych 380/680 ci to nebude lepsie - a novy chladic sa vzdy hodi...

Co sa tyka chladica na CPU - tiez sa vzdy hodi - viac pretaktujes a nizsia teplota...

A pouvazuj aj nad vykonnejsim zdrojom...
Ok to casovanie som dal na :Cas latency 3 clock,Ras Precharge 4,Ras to Cas Delay 4,Preparche delay 8,Burst Lengt 8 cize od hora dolu 3,4,4,8,8.s tym clockom je to trocha cudne v biose ukazuje 3 clock ale soft cpu-z-130 ukazuje 2.5 :).S tym taktom ramky ako ju mozem taktnut okrem zvysenia napetia a taktu procesora,inak s tou ramkou ked zvysim napetie na 2.8 tak frekvencia je s tych 432 na 460 alebo teda 216 a 230 ale ked zvysim procak na 3200 tak taktiez sa automaticky ramka zdvihne na tu frekvenciu 230-460 a ked dam obe naraz cize napetia a takt procaku tak ostane to aj tak na tej frekvencie 230-460,hmmTakze by bolo zbitocne si dokupit tie 2x256? ram teda budem mat zaplnene vsetky 4 sloty(cize dual by mal ostat) na operac.pam.teda ci sa to aspon nejak oplati na ten moj comp,teda boly by to zbitocne vyhodene peniaze ???Jak ze zatazuje cipova sada?-presnejsie ?Este teda skusim pridat na voltazi procaka.Takze bud to bude zdroj alebo strop taktu s procakom ale ked teplota je fakt dobra 45 C-( a to je tam teraz ako vidim len nejaky slaby hlinikovy chladic,kto vie o kolko by som stiahol teplotu pri tom Zalmanovy CNPS7000B-AICu LED) a ze by siel len o 200 mhz v pohode a potom uz len s tym blbnutim,hmm.MA TU NIEKTO PRESNE MOJ PROCAK INTEL 4 2800 MHZ NORTWOOD,L1-16 KB,L2-512 KB,teda ake ma s nim skusenosti a jak jede taktnut.No a jak zistim ze to je strop procaka alebo teda zdroj,lebo kupim zdroj a i tak to bude blbnut tak ...:D.Teda strop procaka sa javy napr v mojom pripade ze blbne obraz( biele ciary)-to pochybujem.
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

silne pochybujem ze je to strop... ja bez svysenia v-core idem stabilne na 3100
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Re: Intel 4-2800 mhz Nortwood

Príspevok od používateľa Payne »

OK taze pekne po poriadku...

RAMka sa da taktovat pokial zdvihas frekvenciu FSB - od frekvencie FSB zavisi aj frekvencia CPU, taze sucasne taktujes CPU aj RAM...
Alebo nastavis RAMku na asynchro...
Neviem sice ako si na to prisiel, ale zdvihanim napetia sa ti frekvencia nezdviha...

No a takt CPU sa vypocita ako nasobic*FSB - v tvojom pripade 24*200MHz...
No a kedze nasobic je uzamknuty, taze sa nemoze menit, menit mozes len FSB...
No a frekvencia FSB sa odvodzuje od frekv. PCI-33MHz...

Taze ty si zrejme das v BIOSe CPU na tych 3,2GHz a automaticky ti to nastavi na 24*233=3,2GHz...

No a maximum pri pretaktovani zalezi aj na doske a aj na RAMkach...

Co sa tyka RAMky - jak xces...

Teplota CPU - v pohode...

Strop CPU sa prejavuje nestabilitou...

A zo zdrojom to nema nic spolocne...

A dam ti jednu dobru radu - si kukni vobec v tomto fore zaklady taktovania, bo uz nemam nervy ti vsetko vysvetlovat :E
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Re: Intel 4-2800 mhz Nortwood

Príspevok od používateľa Powell »

Payne napísal:OK taze pekne po poriadku...

RAMka sa da taktovat pokial zdvihas frekvenciu FSB - od frekvencie FSB zavisi aj frekvencia CPU, taze sucasne taktujes CPU aj RAM...
Alebo nastavis RAMku na asynchro...
Neviem sice ako si na to prisiel, ale zdvihanim napetia sa ti frekvencia nezdviha...

No a takt CPU sa vypocita ako nasobic*FSB - v tvojom pripade 24*200MHz...
No a kedze nasobic je uzamknuty, taze sa nemoze menit, menit mozes len FSB...
No a frekvencia FSB sa odvodzuje od frekv. PCI-33MHz...

Taze ty si zrejme das v BIOSe CPU na tych 3,2GHz a automaticky ti to nastavi na 24*233=3,2GHz...

No a maximum pri pretaktovani zalezi aj na doske a aj na RAMkach...

Co sa tyka RAMky - jak xces...

Teplota CPU - v pohode...

Strop CPU sa prejavuje nestabilitou...

A zo zdrojom to nema nic spolocne...

A dam ti jednu dobru radu - si kukni vobec v tomto fore zaklady taktovania, bo uz nemam nervy ti vsetko vysvetlovat :E
JJ tam som sa sekol s tym zvysovanim frekvencie ramky pri zvetsovani V.Ale hej ja to mam v biose tak jak pises mam tam teda ako default 200 a taktovat to ide normal po jednom hore.OK takze bud je sitna doska alebo ramky.Tak doska je MSI:865PE Neo2.No a ked to je ramkou tak je to presnejsie tym ze ma malu frekvenciu,teda 416 DDR nestaci na frekvenciu 3200 mhz ?Fayn tak nebudu zbitocne tie dalsie 2 ramky.

Návrat na "Procesory"