Skusenosti s PC predajnami v KE

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Krutibrko »

ja ked som bol s ujom v datacome reklamovat zdroj, tak povedali ze to mame odniest niekde na opacny koniec mesta a kedze bola sobota..... -.-

ale kupil osm od nich mysku a ta je v pohode
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Petoooo »

no ja s datacomom nemám extra zlé skúsenosti skôr ma štvú tie rady a tak, na to že je to shop na hlavnej je to nedostačújúce...keď chcem kúpiť len nejaké príslušenstvo k pc vždy idem tam...a keď už nejaké pc komponenty alebo aj celé pc tak chodím do zera /to je pri jumbo centre/ :) , inde nechodím, tak som si už zvykol
//edit: pre porovnanie, v zere nie je taký bordel a je tam lepší prístup k zákaznikom
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Xaltotun »

Hej a X-ko ma lepsie ceny ako datcomp aj zero, pristup aj reklamacie je na 100%....
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa NuSuey »

no na treti krat - pri reklamacii v sharku som mal konecne z toho lepsi pocit..

zabehol som tam piatok tak polhodku pred zaverecnou, typkovi som vsetko co blblo povedal, ten to krasne spisal, popritom mi pekne odpovedal na nejake tie moje otazky.. koecne dobry pocit, a nie ako predtym s inym zamestnancom kde mi to pripadalo akoby "ach.. dalsi chumaj co prisiel daco reklamovat.. hop hop vybavit nech ide do pi.."

mam z toho dobry pocit ;) uz len aby servisaci nevymyslali .. a peniazky naspat za notebook snad coskoro dostanem :)
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stanomx »

Takze cavko.... chcel by som pochvalit... predajnu xcomputers, maju dobru komunikaciu so zakaznikom a perfektne sluzby...Velmi prijemne sa mi tam nakupuje a da sa s nimi aj dohodnut, pri com maju prijatelne... az nizke ceny.. inak je to asi ta naj predajna s ktorou som mal tu česť. Fakt super trieda, odporucam! :cool:
HD4850GS bola pridana do cennika za co som im vdacny... vedia zas oni :D
RAMMSTEIN
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa faugusztin »

Klasika ATComp. Inac toto ma pobavilo :
Gafická karta Gainward "Golden Sample" s chipom ATI Radeon EAH4850 :D
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stanomx »

to mas jedno hlavne ze ju tam maju.. nie (EAH je oznacenie ASUSU ... alebo co)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
dragula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: So 16. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa dragula »

Ono keď niečo kupuješ, tak všade sú ochotný a sladučký že až. Hlavne keď kupuješ toho za viac chechtákov. Pravá tvár firmy sa prejaví až vtedy keď nastane nejaký problém alebo reklamácia.
K datacomu som sa vyjadroval tu už viac krát, nie zlý obchod len musia vychytať muchy hlavne čo sa reklámicií týka a neklamať zákazníkov. Inak tá predajňa na tomášikovaj je celkom fajn, zaparkuješ si to pred vchodom a šup šup komponenty do kufra. Akurát na internete majú k daným produktom či je to skladom alebo nie, ale v skutočnosti to fyzicky na predajni aj tak nemajú, takže deň si treba počkať. Ale posledný krát na tomášikovej som bol spokojný. Žiaden nátresk, zhon, stres...vybavil som si objednávku v kľude, tak to má byť. K dokonalosti mi chýbalo iba ponúknutie kávou, kapučínom, vodou...(neviem prečo sa to u nás nepraktizuje - myslím že 30 tisíc je už celkom slušný peniaz aby sme si zákazníka uctili).
Osobitne chcem vzdať poklonu X-computers. Úslužný personál, aj keď nezavolali v dohodnutý deň, ale o to viac ma prekvapili cenou za Corsair HX520. Kde na internete bola cena 2800 ale výsledná cena bola 2489. Takže som bol výsostne spokojný...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stanomx »

no ved prave a mne tu pravu tvar ukazai... a mozem povedat ze sa nemaju za co hanbit.... aspon to tak bolo v mojom pripade a to ani niesom stal zakaznik
RAMMSTEIN
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stefan222 »

mate niekto osobne skusenosti s kupovu v pccko alebo lavacom? su to predajne v KE
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Keď som bol naposledy v Lavacome na hlavnej (oproti tescu) a pýtal som sa na okrúhle IDE káble na pripojenie HDD tak čaja/teta mi ukázala Sony kábel ku kamere...síce bol okrúhly ale harddisk by som ťažko napojil :hysterical: .... V predajni na alžbetinej je to v pohodičke, avšak mňa zarazilo že na predajni nemali žiadnu teplovodivú pastu. Nakoniec som ich kúpil v X-computers kde aj vedeli ako taký kábel vyzerá a mal som si z čoho vybrať.
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa lezgy »

neviete co sa deje s imperiom?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
matyikeee
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 09. Dec, 2008, 16:41
Bydlisko: Moldava nad Bodvou

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa matyikeee »

Tak ani mne to neda sa nepodelit s vami...
takze odidem do datacom-u lebo som chcel kupit zdroj pls este NF-P12-1300 chladic..
prisiel som vyckal som si svoju 20 minutovu radu ... a dojdem tam a sa ho pytam ze ..nejaky kvalitnejsi 500w znackovy zdroj ..
a on mi zacne hovorit a fortronoch a tak .....
potom sa ho spytam ze ci nemaju tu Noctuu chladic ...a on mi povie nemame ale mame tu kvalitny ....teraz sa drzte...RASPBERRY chladic . HAHAHHAHAH...to akoze malo byt RASURBO ... no on mi povedal ze mam ist na tomasikovu ... ze tam to maju
dojdem tam asi po pol hodine hladania...vyckam si 20 minutovu radu .... a na OTAZKU kvalitny znackovy 500w zdroj mi odpovie :
FORTRON...no mna islo roztrhat... potom sa ho spytam na ten FAN a on mi hovori ze na hlavnej to maju ... ja mu nato ze teraz som tam bol a poslali ma sem ....predavac "to tam musi byt" ....LOL asi tolko ku Datacomu.-... aspon som sa zasmial...
fakt peckovy obchod...
MB:ASUS P5Q PRO CPU:E8400+BOX GPU:ATi 4870 512mb+AC accelero s1+2x120mm fan RAM:A-DATA 2x1GB vitesta 800mhz HDD:SEAGATE ST3320613AS ODD:ASUS 1814-blk PSU:CORSAIR VX450 CASE:COOLER MASTER 690 REPRO: LOGITECH x-530 MONITOR:LG M228WA TV tuner
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa icefire »

uff sice som z Nitry, ale z Xcomputers som uz nakupoval... pred rokom ma oslovila ich cena na komponenty, tak som objednaval celu zostavu za 15k cez net, doslo sice za 2 tyzdne postou, ale ako... poslali mi ine ramky... namiesto 1x1gb, 2x512 MB.

dalsi tyzden a pol cakania na vymenu. bez zlavy za ich omyl

to iste pri reklamacnom konani. odisla mi 2600XT pasivka, dal som ju teda na reklamaciu. nekonecne vysvetlovanie a posielanie fotiek zdroja a airflowu, aby verili, ze to nesposobila skrinka a prehrievanie. nastastie to vyreklamovali. avsak peniaze poslali postovnou poukazkou... fakt profesionalne, ked som im pisal, ze to chcem na ucet. no a nakoniec som im este dal podla zakona preplatit postovne naklady... co uz s nimi. po predlozeni dokladu z posty preplatili aj tie :rolleyes:
Naposledy upravil/-a icefire v So 07. Feb, 2009, 15:10, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Klaboor »

ja len tolko ku shopom v KE.....nakupujem v datacompe aj ked je vela inych predajni s lepsim pristupom atd, ale to uz len z toho titulu ze to je jedina predajna v KE kde som zohnal vsetok hardware (vid podpis) na jednom mieste (nakupoval som na splatky tak bolo prioritou to mat pokope v jednom shope) a aj to po 30tich dnoch sice ale som spokojny...doslo to secko na cas...nestazujem sa, zatial som spokojny :)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"