Velka Expanzna Nadrz

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Maugly_007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 21:01
Bydlisko: Bratislava

Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa Maugly_007 »

Ahojte vsetci . Rad by som sa vas popital a poprosil o trosku malo rad o vodnom chladeni.
Rad by som si totiz chcel postavyt vlastnu PC skrinku a samozrejme aj s vodnikom .
budem tam kupovat veci asi o pol roka bo tam chcem mat novinky od AMD ci AMD/ATI
ale bednu zacnem uz teraz cize par otazok v ktorych by som potreboval poradit .
1. Vlastna expanzna nadrz - chcel by som ju mat umiestnenu nad PC to namena take mini akvarko
nevadilo by ak by mala asi okolo 6L obiemu ?

2. Chcel by som ram mat dva okruhy a ci by ju bolo lepsie rozdelit na dve oddelene nadrzky alebo
by mi na to stacili dve pumpy ? A ake pumpy by to priblizne vykonovo mali byt ?

3. Teraz trosku o hadichach a naplni . Rad by som to mal UV raktivne ak dam rektivnu hadicku jednej
farby a chcel by som aby boli na druhej vetve inak sfarmene tak ci je dobre dat iu fatbu hadicky a
ci sa to nebude bit s naplnou .

Vsetko ostatne budem kupovat len nadrzku butem vyrabat mam na to odlozenych par korun ci vlastne uz eur
tak to chcem mat velmi kvalitne a pekne hlavne nech je ucine lebo to je fakt pravda neoplati sa setrit na chladeni
a o imace prvky sa postara fantazia .

Dakujem vopred za uzitocne rady .
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa cool_point »

1. Stačí malá nádrž, oddelené okruhy, aby sa ti voda nemiešala, kvôli teplote.
2. Čiže dva samostatné okruhy, teda 2x pumpa. Výkonovo podľa okruhu, čo v ňom bude zapojené a s akou restriktivitou /odporom pre vodu/.
3. Hadice biele a reaktivna náplň, ktorá ti nebude tvoriť vodný kameň a riasy. Sú rôzne farby. Nemyslím teraz prísady, ale celá 1l náplň.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Maugly_007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 21:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa Maugly_007 »

Diky moc viem ze staci mala nadrzka alle v tom projekte sa pocit a velkou
preto sa pytam ci to nebude vadit alebo robyt nejaky problem .
To ma nenapadlo ze by sa bili teploty dik.
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa cool_point »

Ono ako sa to vezme či je veľká expanzka problém.
Ide o to, že viacej vody sa síce pomalšie zohreje, ale potom následne sa aj ťažšie ochladí. Takže ja sa prikláňam, tak 0,7-1L na jeden okruh.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Maugly_007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 21:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa Maugly_007 »

taky 1L je dost malo to by som musel este nejako poprerabyt cely projekt .
uvydime co sa s tym bude dat urobyt . no aj tak by som bol radsej ak by sa to dalo
nejak uchladit aj take mnoztvo vody .
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa scream »

Ak je pre teba velka expanzka vyhodnejsia ako mala tak ju kludne sprav 6litrovu...Na vykone tym ale moc neziskas... Ak planujes 2 okruhy tak ju urcite predel.

Cerpadla vyber v zavislosti na financiach... Ak pre teba nieje 2x Laing financne narocny tak lepsie riesenie asi nieje... Dost zalezi ake bloky pouzijes cize by som najprv vybral bloky, radiatory a nasledne na to cerpadlo...

co sa tyka naplni tam moc prehlad nemam ale ja by som asi zvolil cistu destilku + reaktivne hadice.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Maugly_007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 21:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa Maugly_007 »

diky . no to predelenie by slo bolo by to aj zaujimavejsie v deasigne .
a s financovanim problem nieje chcel by som aby to bolo minimalne kvalitne
aby sa to neprehrievalo tak ze urcite budem velmi peclivo vyberat
vsetky komponenty.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa GABO »

Ako tu už niekto spomínal skús potom postnúť čo za bloky budú v okruhu. Čo sa týka expanznej nádoby 6L OK ale na dva okruhy ju treba predeliť. Pumpy ideálne niečo ako Laing s TOPom (PRO / ULTRA od Alphacool) ale nevieme čo bude v okruhu...či niečo čo bude reštriktívne, alebo menej reštriktívne.

Náplň na takú kapacitu asi len to čo radí Scream prípadne môžeš skúsiť FluidXP a máš vystarané (následne samozrejme s destilkou zmiešať).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Maugly_007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 21:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa Maugly_007 »

No problem s tymi blokmy nastane ked vyde novy socket AM3
tam by asi problem nebol leba sa asi budu dat pouzit pre starsi AM2.
Ale neviem ako na tom budu nove grafiky ktore by mali tento rok skor
v tej druhej polovici vychadzat na svetlo sveta nove AMD/ATI.
A kromu co tam bude v okruhu ? Asi vsetko .
No chcel by som dat aj dve grafiky .
Takze chipset , pamate , procak a 2ks grafiky.
Teraz idem prvi krat vyskusat si sptavit vlasnu PC bednu tak to
asi aj chvilku potva a mozno sa to bude aj menit podla mojich
schopmosti ci sa mi to podary zralizovat a potom budem uz len cakat na komponenty
aby som to mohol skompletizovat .
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Velka Expanzna Nadrz

Príspevok od používateľa jergus »

No ja celkom nechapem preco by mali byt okruhy oddelene...Podla mna spolocna expa nemusi byt zly napad. Teoreticky tu napisem extrem pre lepsie pochopenie. Jeden okruh bude poddimenzovany a voda v nom bude mat 40 stupnov, kdezto druhy okruh bude predimenzovany a voda v nom bude mat 20 stupnov. Tak asi vyhodnejsie je mat vsade 30 stupnovu...

Ja by som to napriklad urobil tak, ze jeden okruh zlozil z procesora a napr chipsetu, na procak potom kludne mozem dat vysoko odporovy blok (po vacsine aj viac vykonny). Tym ze v tom okruhu bude malo blokov, vacsi prietok. Na druhy okruh napojil napr dve graficke karty s fullcover blokmi, ktore su naopak nizko odporove avsak cerpadlo musi zakonite tlacit cez ne vyssi stlpec vody. Vsetko nechat zmiesavat v expanske, ktora by napr mohla mat rebrovane hlinikove steny...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil

Návrat na "Vodné chladenie"