TAKTOVANIE ZLYHAVA

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

TAKTOVANIE ZLYHAVA

Príspevok od používateľa citronik44 »

Zdravim pani, mam taky problem. Po pretaktovani v biose normalne mi pusti windows. Ale ak dam restart lebo vypnem a zapnem PC nejde zapat, vetraky sa tocia ale bios nenabehne. Po opatovnych spusteniach PC sa ako keby resetne bios a ide pc na povodnych nastaveniach.
Moja zostava je intel e2200 chladeni freezerom pro, doska gigabyte 965 ds3 a ramka apacer 2 gb 800 mhz, zdroj fortron 500 w. neviem kde je chyba. Ak mate dake rady sem s nimi, vypocujem si vsetko.
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: TAKTOVANIE ZLYHAVA

Príspevok od používateľa numlock »

Skus popridavat napetie vsade... či to prestane robiť. Alebo zníž OC.
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: TAKTOVANIE ZLYHAVA

Príspevok od používateľa stanomx »

.... ??? :OO=
no urcite to bude... tak
no a k teme... upgraguj bios.... aj mne to niekedy robilo, a ak mas znizenu delicku ram tak s rezimom Spánku velmi nerátaj... teda u mna to tak funguje :D
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: TAKTOVANIE ZLYHAVA

Príspevok od používateľa citronik44 »

NO takto rottenkiwi...pretaktoval som to iba o 500 mhz a nenabehne mi pri restarte bios...a vcore som dal na 1.4 v...s ramkami som nerobil nic. iba nastavil aby mali cca 800 mhz...tod vse co som skusal...to stm biosom budem riesit az v krajnom pripade...a teploty bez pretaktovania som mal cca 45 C a to mi vetrak na freeze sa ani netocil...dakujem za rady
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: TAKTOVANIE ZLYHAVA

Príspevok od používateľa stanomx »

no ale je to tym biosom... bud zacnes riesit krajny pripad alebo sa rozluc s pretaktovanim
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: TAKTOVANIE ZLYHAVA

Príspevok od používateľa citronik44 »

Prikladam screen mojho biosu..zeby ste mi poradili co a ako nastavit....bol by som vam povdacny
http://www.vlacik.sk/images/Sn" onclick="window.open(this.href);return false;ímka124_4030.jpg
dakujem
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: TAKTOVANIE ZLYHAVA

Príspevok od používateľa citronik44 »

skusal som to prve neslo...potom som skusil 9x333 +1v ram a delicka bola cca 780 mhz ramky aby boli...a v core 1.4 a ramky +.1v a nic nenabehlo...tak som zo srandy skusil dat +.1 v do fsb a pc nabehol...aj do winu...ale pri zatazi zmrzol...cize moj usudok je taky ze asi treba pridat aj do chipsetu daku stavu ked chcem taktovat...a samozrejme pridat do vcore...budem este skusat ale dnes som nemal moc casu...dakujem zatial rady aspon som sa pohol z miesta....najviac mi zatial nabehol do winu pri 3 ghz.

Návrat na "Procesory"