Aktivacia XP Home cez internet

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
_jozo_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Zilina

Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa _jozo_ »

Kupil som zbytky PC po vyhoreni zdroja (odisla aj maticna a proc) spolu OEM WIN XP Home (1x aktivacia) - vratane nalepky, CD a blocku o kupe. Chcem tento XP aktivovat na PC (nova doska, proc, RAM, HD). Ked dam aktivaciu cez intenet, prejde mi to ? Podla chlapika, co mi to predal by to pre XP home nemal byt ziadny problem - malo by to bez problemov prejst.

Inac by som to musel cez telefon, ale tam vsak musim mat potvrdenie o kupe dosky. avsak ja chcem kupit dosku cez bazar a tam ten doklad o kupe nemusi predavajuci mat.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pri telefonickom kontakte musis mat v pripade potreby potvrdenie o tom, ze ta doska odisla a ze ti dali novu na RMA. To, co mas v plane moze ale nemusi prejst aktivaciou. Napriklad mne nepresla aktivacia na dosku, kde sa zmenilo vsetko okrem dosky (CPU, RAM, graficka, disky, proste vsetko)...
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa Fester182 »

ja som im tam vcera volal. (kvoli aktivacii)

iba som im nadiktoval to ciselko pockal som slecna mi nadiktovala to ktore som potreboval a to bolo vsetko.
spytala sa ma preco som neaktivoval cez internet (povedal som jej preco) a to bolo vsetko.

uz to nieje tak ako niekedy ze sa ta pytali preco ho opat aktivujes aky HW si meni preco si ho menil.

PS: preto som aktivoval telefonicky lebo ako prve som aktivoval windows bez toho aby som nainstaloval HW ...

v mojom pripade aktivacia presla. treba tam zavolat a uvidis, bezplatna linka.
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa faugusztin »

Len netreba zabudnut, ze maju sluzbu iba medzi 8:00 az 20:00 :D .
Používateľov profilový obrázok
_jozo_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Zilina

Re: Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa _jozo_ »

No ja nemam potvrdenie o tom ze ta doska odisla. Na Slovensku sa bezne take potvrdenie nikto nevydava. Doma sa bezne nerobia servisne zasahy a dost veci sa predava cez bazar. Ide o Win XP Home.

Nie celkom rozumiem tomu, ze si aktivoval WIN este pred instalaciou, to cisielko sa ti predsa zobrazi pocas instalacie, ci nie ? Slecna ho hodi do PC a da ti ine cisielko, potom je win aktivovany.

Kedze ide o Win XP Home, tam je to vraj znacne benevolentnejsie a aktivacia na novej doske cez internet vraj prejde no problemo. Ale toto vraj neplati pre XP Prof. Ja by som to chcel aktivovat prednostne cez internet, tu by som nemusel mat doklad o kupe - chcem kupit cez bazar.

Aku verziu ste aktivovali?
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa Fester182 »

Ja som robil aktivaciu hned ako nahle sa mi nainstaloval system :) cize veci ako graficka karta a ostatne veci neboli nainstalovane jedine sietovica :) ako nahle som vsak nainstaloval ostatok HW tak mi vyskocila tabulka ze treba opat aktivovat system.

aktivoval som WinXPprofesional

Ved staci ak tam zavolas a budes vediet mas oroginalku tak strach nemas mat z coho keby sa spytaju povies co sa stalo a hotova vec :)

Mne druhy krat aktivacia cez internet nesla. ale myslim ze problem nebude aj ked bude nova doska.
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa Snake »

doska vystriela všetko, hneď, dá sa to jedine telefonicky





.
Používateľov profilový obrázok
eSPer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 678
Dátum registrácie: St 10. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa eSPer »

..no jedno riešenie by bolo, našiel som to niekde pri browsovaní a skopčil, bohužiaľ bez mena autora :rolleyes:
..týmto sa dotyčnému ospravedlňujem a uvádzam jeho príspevok.. :red:
"Aktivácia windows"
Asi to poznáte. Přeinštalovávate Windows a tie po vás zase chcú aktiváciu. Volať zas a zas slečne/pani do Microsoftu a vysvetlovať, prečo ste formátovali HDD, nieje tým, o čom snívate.
V prípade, že chcete svoje nanovo nainštalované Windows „aktivovať“ bez pomoci Microsoftu, tak skôr, než budete formátovať disk so starou inštaláciou Windowsu, choďte do zložky system32 (C:\Windows\system32) a nájdite súbor nazvaný wpa.dbl. Ten si zazálohujte (zkopírujte na disketu, flash disk, a pod., alebo priamo do vytvoreného inštalačného CD). Až si nainštalujete Windows a budete vyzváni k aktivácii systému, reštartujte počítač a systém spusťte v núzovom režime.
Nájdite tento súbor a vložte ho nazad do zložky system32. Alebo ho tam vložte napr. z prostredia Linuxu, pokiaľ používate oba systémy..
Reštart - a voila - systém je aktivovaný!
..inak ja som od prvej inštalácie XP Prof vymenil 2xCPU, 3xVGA, 2xSound, 1xRAM, 1xDVDRW, pridal 2xHDD a systém to vždy rozdýchal bez jedinej modrej obrazovky..
..napriek tomu sa istím - raz za týždeň si spravím ISO systémového disku, aj keĎ som to ešte nepotreboval, je dobré vedieť, že ho mám... ;)
Progress... ... 59%
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Aktivacia XP Home cez internet

Príspevok od používateľa matopd »

Caute,

no pokial ja viem, licencia OEM sa vztahuje hlavne na MB, cize ak mas OEM a menis MB bavime sa tu o wareze. Ak ale mas kupenu "krabicovu" verziu Win, pocas aktivacie Ti mozu v MS dat akekolvek otazky. Mam s tym osobnu skusenost a na 99% zalezi na tom, aky curak Ti to tam zdvihne...

A este k tomu od 8:00 do 22:00 su off??? Sice su, ale presmeruje ta to do ciech a tak nemaju ludi ale automat a pokial mas vsetko OK, na nic sa ta nepyta...

Inak aktivacia expiruje cca raz za pol roka, cize mozes aktivovat cez net dvakrat rocne bez obav...

M

Návrat na "Operačné Systémy"