Vymenniky a vsetko suvisiace...

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

KeD uz sme u domacich vyrobkoch tak som rozmyslal o niecom vacsom a to o velkom vymenniku ktory by hneD sluzil aj ako expanzna nadoba...
Cele by to bolo z doch velkych postrannych chladicov na ktorych by boli umiestnene chladice na kazdu stranu jeden, takze by sa mohlo rebrovanie zhustit a teda by sa aj zvacsila chladiaca plocha...
tieto bocnice by boli od seba vzdialene dajme tomu 5cm a ostatne strany by sa pozvarali do tvaru nadoby, takze by vlastne vznika hlikova nadoba ktora by mala po boku rebra, vàsok by sa mohol urobit z plexy...rebra by boli vodorovne takze by vetrak urobil svoju rolu...
Myslite ze by to slo ? a keDze mam skrinku na zemi tak by som si to dal pod PC aby to nezavadzalo.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8177
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Vymenniky a vsetko suvisiace...

Príspevok od používateľa ericc64 »

mam http://www.tichepc.sk/produkt/Alphacool ... -1040.html" onclick="window.open(this.href);return false; + 3x magma bud na 5V alebo na 7V.

mam 2 otazky...

1: je lepsie otocit magmy tak aby fukali do radiatora alebo odsavali ?

2: co som pozeral vela obrazkov vodneho chladenia, tak skoro vsetci mali radiatory polozene bud na zemi alebo na vrchu skrinky alebo kde... z mojho pohladu to nieje moc dobre,kedze je polozeny radiator na zemi a vzduch ktory prudi cez radiator nema kde uniknut a naraza na zem,alebo povrch skrinky alebo kde a odraza sa spatky.. ( ked fany fukaju do radiatora ) ..... ( ked fany odsavaju) zase nema odkial nasavat vzduch kedze je radiator na zemi...

preto sa pytam ci nieje dobre mat radiator vo vdzuchu,,, aspon 20cm medzera medzi zemou :?

dufam ze sa chapeme :-D

na rychlo som skusil test : radiator na zemi a fany nan fukali ... teplota CPU 61st.
radiator vo vyske cca 10cm a fany odsavali ... teplota CPU 59st. ( kedze teply vzduch ide smeroh hore, dal som fany odsavat )
:bye:
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vymenniky a vsetko suvisiace...

Príspevok od používateľa GABO »

Čo sa týka radiátora a umiestnenia ventilátorov vyskúšaj a podľa toho uvidíš. Čo sa týka umiestnenia no určite musíš mať ak ventilátory prefukujú cez radiátor mať pod ním aspoň 1,5cm medzeru aby ten teplý vzduch mal kam unikať. Ja mam pod radiátorom podstavce na odvibrovanie pod skrinky presnejšie toto: http://www.tichepc.sk/produkt/OEM-Silen ... -3349.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Ak nemá medzeru tak to dopadne prehriatím (skúšal som to).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Vymenniky a vsetko suvisiace...

Príspevok od používateľa j0hny »

Zdar!
Pred nedavnom ma napadlo zaujimave riesenie pasivneho radiatora.
Radiatorom :laugh: Bezny radiator najmensich rozmerov urceny pre kurenie v miestnosti. Dostatocna velkost, objem, obrovsky prietok, primerana hmotnost, pekne prevedenia. Jedine co ma brzdi pri zrealizovani su domnienky a neistota. Teplotny spad je dobry, ale ci to bude dobre fungovat pri polovicnych teplotach, teda nie 80°/40°, ale 40 vstup, 20 vystup. Kto by sa desne nudil, kupte jeden (cena od 800korun) a skuste to. Myslim ze je to dobry napad, len to nikto neskusal, pretoze vazi 10-15 kil.
Ja si ho hodlam dat pod stol, bude hriat nozicky :)
Pri rekonstrukcii bytu ma napadla kedysi davno dalsia moznost, vlozit "hada" do omietky, alebo do poteru. Ale aj v tomto pripade to funguje len pri vysokych teplotach (40°+)

Návrat na "Vodné chladenie"