Doska a pamete

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Milky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Ne 27. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Milky »

Mno ja by som tie pamate na tej 9800ke nataktoval nechal ich na default a dal na nich pasivy...a malo by to pomoct. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Pearadyne
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

doska

Príspevok od používateľa Pearadyne »

MSI maju zablokovany chipset cize viac ako 200MHz nedas ....
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa Powell »

NJN tak kupim good chladic na ten Radeon 9800 a uvidim.Jak ze nedam viac ako 200 mhz ???To myslis akoze procesor ???Chces povedat ze ten zamknuty chipset sa zacne prejavovat ciaramy na monitore a to len pri narocnych hrach-to pochybujem bud by nesiel uz ani o 1mhz hore alebo ide normal,hmm.Popripade ak by nepomohol ten chladic tak predam toho Radeona + dolozim 2,3,4 litre a kupim dajaku lepsiu grafu a hlavne nech sa da lepsie pretaktovat ako ten moj Radeon.Ok aky by ste my doporucily chladic na procak,doska je teda MSI 865PE Neo 2 a ak fakt nejde viac taktnut tak kupim niekedy nejaku o nieco lepsiu?Taky Zalman CNPS7000B-Cu LED- v poho pasne len neviem ma az 755 g.nebude to vadit ???Ak mozes tak my vsetko opis o tom uzamknutom chipsete.Dik
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

vsak si to taktol nie? vsetky dosky idu...mas aj v biose moznost zvysit vykon o %...akurat s tymi pamatami je to zbytocnost dat dalsie 2x256...spomali sa aj ked je to intel...treba riesit tie ciary cez obarz!imho je to grafou a myslim ze je vadna...ako dlho trva marku ked to zacne robit?
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa Powell »

jose napísal:vsak si to taktol nie? vsetky dosky idu...mas aj v biose moznost zvysit vykon o %...akurat s tymi pamatami je to zbytocnost dat dalsie 2x256...spomali sa aj ked je to intel...treba riesit tie ciary cez obarz!imho je to grafou a myslim ze je vadna...ako dlho trva marku ked to zacne robit?
Tak ono to zacne v podstate hned ci uz v prvom kole testu na Proxicone,hmm to nieje velmo casom.Vsak ked zapnem Far Cry pri tych 3200 mhz a comp prave zapnem a hned spustim teda Far Cry tak tie ciary su tam v podstate hned nieje to nejako casovo vymedzene.Hmm takze ked tam dam dalsie 2x256 tak sa my spomali procak aj ked je to teda intel???Ale za to na takeho F.e.a.r alebo na takeho Gothica 3 sa zide ak nebudem mat teda novy comp :)
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

ked ti nerobi ciari bez oc a nezohriate robi ciari pri oc(tak tomu rozumiem)skontroluj PCI/AGP lock!!!!inac ma nic nenapada iba vada grafy(al.prehriatie..nejdu fany..),este tie ovladace daj starsie 5.4, nie nove! niekto tu na fore ma takto pamate2x512,2x256 na intely nech ti da vediet ako to ide ,ale vo vsebecnosti ak je viac modulov dlhsia praca s nimi(v ns..)a pri niektorych cipsetoch(niekedy doskach pri rovnakom cips.)sa prepne bitovy prenos 128-64-atd
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa Powell »

jose napísal:ked ti nerobi ciari bez oc a nezohriate robi ciari pri oc(tak tomu rozumiem)skontroluj PCI/AGP lock!!!!inac ma nic nenapada iba vada grafy(al.prehriatie..nejdu fany..),este tie ovladace daj starsie 5.4, nie nove! niekto tu na fore ma takto pamate2x512,2x256 na intely nech ti da vediet ako to ide ,ale vo vsebecnosti ak je viac modulov dlhsia praca s nimi(v ns..)a pri niektorych cipsetoch(niekedy doskach pri rovnakom cips.)sa prepne bitovy prenos 128-64-atd
.Ok ved uvidim objednam si uz tie vsetky chladice okrem chladica na procak a potom uvidim ci pomoze ak dam good chladic na grafiku,ak pomoze tak potom doobjednam ,popripade si zohnam inu grafu ci aj tam to bude robit ak nie tak predam tuto moju grafu a kupim o nieco lepsiu a hlavne nech pojde dobre taktnut,to bude najistejsie.Diky za info o tej ramke.
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

niekedy staci otvorit skrinku nech sa vetra... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa Powell »

jose napísal:niekedy staci otvorit skrinku nech sa vetra... :wink:
NO vsak jasne ja ju mam uz davno otvorenu a poriadne to pomohlo hlavne co sa tyka aj HDD ten siel dolu o 15 C vtedy zvikol vyjst aj na teplotu 55 az 61 ale teraz tak 41
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Powell napísal:
jose napísal:niekedy staci otvorit skrinku nech sa vetra... :wink:
NO vsak jasne ja ju mam uz davno otvorenu a poriadne to pomohlo hlavne co sa tyka aj HDD ten siel dolu o 15 C vtedy zvikol vyjst aj na teplotu 55 az 61 ale teraz tak 41
brrr :cry: to je tak skarede ze az ;-)) radsej vyvrtat diery a napchat tam vetraky s peknou chromvou mirezkou..
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

tiez si myslim lebo nechat otvoreny pocitac je vlmy nelucke :cry: :sorry:
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
Powell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št 15. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa Powell »

Vsak jasne ja som ju aj preto otvoril ze sa dost zahrieval HDD a cely comp, ked tam mam teraz len ako jeden ventylator a to zdroj,ale uz tam coskoro pribudnu dva pecka chladice jeden dopredu aby fukal na grafiku 120 mm a jeden ktory bude teda vyfukovat bude pod zdrojom ako 90 mm.Takze som ju musel otvorit a teraz konecne slape stabilne odtvedy co som ju otvoril my nezamrzol comp teda ak nieje chyba softwaru,vtedy sa my stavalo ze sekol aj pri malo narocnych hrach ako napr: Heroes 3 Complete,Gothic 1 a tak pod.
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

No je by som svoj PC nikdy nenechal otvoreny...
Bo by bolo pocut este viac hluku... :cry:
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!

Návrat na "Základné dosky"