Mainboard LAN problem

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Jojko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št 02. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Mainboard LAN problem

Príspevok od používateľa Jojko »

Zdravim, uz dlhsie mam jeden problem, s ktorym si vobec neviem rady, a to takyto:
Integrovana sietovka (zakladna doska GA-P35C-DS3R) mi nedokaze priradit IPcku z routra (linksys wrt54g) cez DHCP. Samostatna sietovka s tym nema absolutne ziaden problem, za sekundu su priradene IPcky a vsetko frci tak ako ma, tak problem v routri by som nevidel, jedine ze by mal router nejaky problem so sietovkou na MB. Skusal som niekolkokrat preinstalovat ovladace LAN na MB, dokonca aj novy windows som nahodil na iny disk a problem stale rovnaky. Ta LAN na MB si IPcku proste nepriradi. Iba pracuje a pracuje a nic (jedna diodka svieti zlto a druha v rychlych intervaloch blika oranzovo). Je to pre mna velmi dolezite, pretoze potrebujem rozbehat este dalsiu siet a potrebujem zistit kde je problem - ci neodislo nieco na MB, pretoze davnejsie mi fungovala LAN cez MB bezproblemov.
Prosim Vas, ci neviete o niecom co by som mohol vyskusat a prist tym na to kde je chyba. Za kazdu radu dakujem.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Mainboard LAN problem

Príspevok od používateľa newmi »

Vyskusaj ten router s inym pc resp inou sietovkou, tak zistis kde je problem, ci v routeri alebo sietovke.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Jojko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št 02. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Re: Mainboard LAN problem

Príspevok od používateľa Jojko »

Druhe pc je tak isto prepojene kablom, a nema ziadny problem s priradenim ipcky, a samostatna sietova karta v mojom pc taktiez fici tak ako ma. Iba LAN na MB si nedokaze priradit Ipcku...nechapem preco, ked som prepojil dve pc kablom(cez LAN na MB) a nastavil ipcky tak spojenie fungovalo, nechapem kde moze byt problem, ked ani v novom systeme tu ipcku cez DHCP nepriradi, jedine co ma napada ze router ma nejaky problem s tou konkretnou sietovkou na MB, alebo ze sietovka ma nejaky problem s DHCP.
Ruzo

Re: Mainboard LAN problem

Príspevok od používateľa Ruzo »

1. Ak ma router Firewall tak ho skus vypnut.
2. Alebo ak mas Vistu tak pohladaj: Windows_Vista_-_nepridelenie_IP_adresy_z_DHCP_serverov
Používateľov profilový obrázok
Jojko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št 02. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Re: Mainboard LAN problem

Príspevok od používateľa Jojko »

Diky, Vistu nemam a uz sa s tym babrat nejdem. Problem som neodhalil tak som to poriesil bez DHCP a nechavam to tak.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Mainboard LAN problem

Príspevok od používateľa matopd »

Cau,

skus este na karte znizit rychlost na 10 half ci ti to skoci, ak ano, moze to byt problem v kabli (slabsia sietovka).

Ak sa ti s tym nechce babrat tak nic :D

M
Používateľov profilový obrázok
Jojko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št 02. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava 5

Re: Mainboard LAN problem

Príspevok od používateľa Jojko »

Diky diky, ale fungujem uz nejako tak to necham radsej tak, ale do buducnosti dobre vediet, ked s tym daco budem robit a nepojde tak poskusam.

Návrat na "Siete"