Cisco-Linksys WRV200 + rozsirenie signalu na dalsi router

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
miamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 18. Nov, 2008, 15:25

Cisco-Linksys WRV200 + rozsirenie signalu na dalsi router

Príspevok od používateľa miamia »

Zdravim,

asi sa budem opakovat, ale je tato moja uvaha spravna?

Mam Cisco-Linksys WRV200 a ten mi cez wifi a lan kabel sprostredkuva pripojenie do netu (samozrejme este do neho je zapojeny kablovy modem). Podari sa mi k tomuto routru pripojit dalsi router cez wifi tak, aby som zase na ten dalsi mohol napojit dalsie pocitace? myslim, ze by sa to malo dat cez wds. potrebujem na to este nejaky iny hardware alebo staci iba dalsi router s wds?

dakujem
matias90
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 23:56
Bydlisko: Košice - Stare Mesto

Re: Cisco-Linksys WRV200 + rozsirenie signalu na dalsi router

Príspevok od používateľa matias90 »

prepac, chcem doma poriesit nieco podobne, mam doma uz jeden router a chcel by som ich spojit kablom s druhym routerom v inej miestnosti. len neviem ci to pojde v pohode alebo nie, ci treba este nieco. a co je to WDS co si pisal ?
miamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 18. Nov, 2008, 15:25

Re: Cisco-Linksys WRV200 + rozsirenie signalu na dalsi router

Príspevok od používateľa miamia »

ahoj, predpokladam, ze chces rozsirit signal, s kablom ti to pojde ok. akurat nastavis spravne pridelovanie ipciek v oboch routroch a pojde to urcite. to wds je Wireless Distribution System http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_D ... ion_System" onclick="window.open(this.href);return false;, v podstate je rozsirenie pokrytia signalom wifi, ale akurat oba routre medzi sebou nekomunikuju cez kabel ale wireless.
matias90
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 23:56
Bydlisko: Košice - Stare Mesto

Re: Cisco-Linksys WRV200 + rozsirenie signalu na dalsi router

Príspevok od používateľa matias90 »

aha, no som si myslel ze to by nemal byt problem, takze parada, mam v plane hodit si pod stol dalsi router ze ked mi niekto donesie niake pc na spravenie tak by som nemusel prehadzovat kable z mojho do druheho
miamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 18. Nov, 2008, 15:25

Re: Cisco-Linksys WRV200 + rozsirenie signalu na dalsi router

Príspevok od používateľa miamia »

myslim, ze by ti k tomu stacil aj switch. ale dalsim routrom urcite nic nepokazis.

Návrat na "Siete"