Prehrievanie CPU AMD Athlon x2 64 6400+

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
encore.ke

Prehrievanie CPU AMD Athlon x2 64 6400+

Príspevok od používateľa encore.ke »

caute som tu novy na fore, vidim ze ste us asi mnohym pomohly tak to skusim.. mam doma novsi pc asi pol roka
na cpu mam teplotu v loade okolo 57C a po starte winu 38-40C na cpu mam chladic Arctic cooling Freezer 64pro pwm otacky mam nastavene na 100% okolo 2220rpm..v speedfane ked hram nejaku hru napr uplne staru cs 1.6 alebo cs source mam 100fps a zrazu na 2-3 sekundy to padne na 15-40fps strasne sa to rozseka..a to mi robi na kazdej hre AA a AF mam off grafika stym ale nic nema je chladena arctic cooling accelero s1 rev.2 a ma 35C v loade do 47C v case mam v zadu 80mm ventilator ktory odsava z pc teply vzduch a na prednej strane pc mam 120mm ventilator ktory vhana studeny vzduch do pc

cpu: amd athlon x2 64 6400+ Black edition
vga: sapphire ati radeon HD4850 512MB
mb: asrock n61p-s
os: windows vista sp1 sk 64bit
zdroj: LC power 550w

(mal som us aj ine verzie os za ten cas odkedy mam pc mal som xp32bit a vistu 32bit a teraz mam 64bit vistu ktora je stala umna:D,,a ten problem robilo pri vsetkych OS)..chladic mam dobre osadeny pravdepodobne:D pastu som tam dal AC MX-2 fakt malo som jej tam dal a rozotrel kartou..nemyslim ze je problem v nasadeni chladica za vsetky rady vopred moc dakujem)
encore.ke

Re: Prehrievanie CPU AMD Athlon x2 64 6400+

Príspevok od používateľa encore.ke »

HeeeH zda sa to smiesne ale dneska som si odpovedal na svoj problem hral som sa v biose :D a znizil som napatie z defaultnych 1.45V na 1.3 a stiahol som vykon procaku z 3.2GHZ na 3.0GHZ a secko us slape takze tymto by som to rad uzavrel :D
aby som nezabudol teploty klesli na 35C pri otvorenom case a ked som zavrel case tak 39C co je priatelne a hry su opat hratelne..
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prehrievanie CPU AMD Athlon x2 64 6400+

Príspevok od používateľa stanomx »

ehm prepac... ale mas nizsie teploty s otvorenou case? a az o tolko? inac.. ta teplota 57°C nie je az taka zla... myslim ze tym to nebolo radsej sa rozmysli ci máš na napetových regulátoroch chladiČ na grafike...
ale moze to by aj doskou (teda slabe napajanie procesora)
RAMMSTEIN
Bentley
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 21:32

Re: Prehrievanie CPU AMD Athlon x2 64 6400+

Príspevok od používateľa Bentley »

nepisal si kolko mas Ram, ak je napr. 1 GB (co dufam ze mas viac) tak to bude nedostatocnou kapacitou pamate. :-) inak nastav si bios na default, neviem preco si tam mal 1.45V ??? to je tak vysoky default?sa mi nezda
CPU: Intel P Core2 Duo E7500 @ 3.65GHz 1.05-1.25V +Eist, GeminII, DOSKA: Gigabyte EP45-UD3LR , VGA: Leadtek 7300GT Extreme , RAM: 2*1GB A-Data 800, HDD: Seagate 250GB, WD 640GB, Seagate 320GB ZVUK: Audiotrak Prodigy HD2, MECHANIKA: DVD-RW LG, ZDROJ: Fortron500W, MONITOR: Acer 22"
Používateľov profilový obrázok
RaKo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra(Malé Zálužie)

Re: Prehrievanie CPU AMD Athlon x2 64 6400+

Príspevok od používateľa RaKo »

no je inac trosku sialensot prevadzkovat tento procak na hentej doske, tam bude skor problem ze v spicke zataze nedokaze dodavat dostatocne napatie(tym ze si znizil frekvenciu si to vyriesil) , alebo chyba v biose pri znace ASrock a tejto doske by am to neprekvapilo vobec
po 2he ams este dsot biedyn zdroj
// no tipujem ze v bedni nemas ziaden poriadny ventilator vpredu na nasavanie studeneho vzduchu asi aj preto mas nizsie teploty pri otvorenej case

Návrat na "Procesory"