Domaca siet - switch

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
aragorn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany, Zilina

Re: wi fi

Príspevok od používateľa aragorn »

andynko napísal:Kamo, odbornik niesi, to je fakt ... maximalna prenosova rychlost na wi fi (od beckovej rady a vyssie) ktora dnes uz je standard je 6Mbit/s (maximalna 11Mbit/s)

Co sa tyka rusenia, tak je tam dost komunikacnych kanalov na to, aby ho nikto nerusil, dosah signalu je cca 100 metrov, v panelakovych priestoroch cca 2-3 izby cez beton. A komu to nejde, tak nech si to spravne nastavi. [/b]
ja som na b-ckowom kopiroval z notebooku na server (wi-fi spot bol asi tri metre od notebooku) asi 300 MB dat a trvalo to dve hodiny .. takze tak
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

velijura napísal:
coooo??? ROUTER A NACO? ABY ZBYTOCNE VYHODIL O 1000SK VIAC?? :idea: AKY MODEM? MA PEVNU IP ADRESU NA OSTATNE POCITACE MUSI NASTAVIT IP TAKE KTORE NIKTO NEMA INAC SA BUDU BIT TJ.
neviem ci si niekedy videl broadband a nejaky ten router alebo nie, ale na to aby si sa mohol pripojit ci uz na chello alebo ADSL musis mat nejaky modem alebo ja neviem este ako to nazvat, z neho sa potom pripajas do pocitaca bud pomocou USB alebo cez siet...
Aj ked mas pevnu IP adresu, stale ju mas len jednu, cize iba na jednom pocitaci...

ked mas zosietovanych viac pocitacov, kazdy musi mat svoju vlastnu IP adresu ci uz pevnu alebo pridelenu pomocou DHCP a neda sa na kazdy nastavit jedna a ta ista...

na doriesenie tohoto je prave ten router - na routeri nastavis tu adresu co si dostal od providera a na ostatnych nastavis trebars DHCP a mas vystarane ako s pripojenim viacerych pocitacov do internetu, tak so zosietovanim - router sam poprideluje adresy a zabezpeci pripojenie tomu ktoremu pocitacu...

...takto pomocou routera je vyriesene napr. Chello Plus a urcite aj Professional...

...dalej, zosietovanie pomocou dvoch sietovych kariet v jednom pocitaci, ktory by sluzil ako server je pomerne dost neprakticke a navyse vyzaduje dalsi PCI (ISA) slot, dalsiu sietovu kartu a dalsie nastavovania - treba nastavit pocitac ako "portal" na zdielanie pristupu do internetu a na dalsich treba nainstalovat podporu tohto zdielania, cize uz to nie je take jednoduche ako s routerom a menej skusenym to moze robit problemy...

to siki
ak mas uz raz HW router, tak nepotrebujes SW router - viac je o par riadkov vyssie...
no pocuj chudatko zasa ako vidim sa robis velmi chirim 1.ma staticku ipadresu tj. nema celo ani adsl aby sli vedel tj router nepotrebuje router sa viuziva na to aspon co ja ho mam doma vo firme pouzivame len switche a doma ho potrebujem kvoli mac adrese ale koli nicomu inemu
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

siki napísal:
velijura napísal:ak mas uz raz HW router, tak nepotrebujes SW router - viac je o par riadkov vyssie...
Ked si lepsie precitas moj prispevok, tak stoho pochopis ze to viem :!: :idea:
samozrejme ze nepotrebuje uz soft... a este k tym routeromje to vlastne switch ktory ma tu moznost oddelit internu siet od externej s tym ze pre danu siet si mozes nastavit jednu IP ktora je viditelna z vonka samozrejme neberem to ked odosielam packety v tom je vyhoda routra ale jemu staci v klude aj switch pokial nepotrebuje byt pred providerom kryty ze ma viac PC napichnutich na jeden kabel ale osobne si myslim ze nikomu to vadit nebude az na VYjeb... chello to su fakt JUDEEEEE :D
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

No ono zalezi aj od pripojenia ...

pretoze ak je ten acces point pripojeny na USB, tak mozes tam mat rychlost aj neviem kolko ... ale obmedzuje to usb, pokial je to fire wire, zase to je nieco ine a ked to je pcmcia karta ... na notebooku, tak to je zas rozdiel.

Ale ak to je bezdrotova sitovka, ktora ma 10/100 pripadne gigabytka, tak nieje o com a kopirujem CD cca 15 minut.
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

no pocuj chudatko zasa ako vidim sa robis velmi chirim 1.ma staticku ipadresu tj. nema celo ani adsl aby sli vedel tj router nepotrebuje router sa viuziva na to aspon co ja ho mam doma vo firme pouzivame len switche a doma ho potrebujem kvoli mac adrese ale koli nicomu inemu
Ak sa dobre pozres na stranky chello, tak zistis, ak niesi slepy, ze najrychlejsie pripojenie pomocou chello ponuka staticku IP adresu...

chudatko moje male...

ja mam doma router a vsetko slape na adresach pridelenych pomocou DHCP...

To andynko
a v akej vzdialenosti a v akych podnmienkach Ti ide skutocne na tych 6 pripadne 11 Mbit/s???
...videl si uz 100/1000Mbit/s Wifi??? si dobry... :lol:
Naposledy upravil/-a velijura v Ut 13. Júl, 2004, 19:20, upravené celkom 1 krát.
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

DHCP by som nedaval uz len z toho dovodu, ze to sa velmi lahko dostanem na tu siet ... nelegalne.

Co sa tyka toho Wi fi. Tak to som hovoril s tym acces pointom. Ale ak pouzijes 2 bezdrotove sietove karty, ziadny acces point nepotrebujes, cize v podstate ani ziadne wi fi doma nemas, ved rozmyslaj, tym len nahradis ten KABEL.
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

ak mas dobre nastaveny firewall, tak by sa Ti do siete teoreticky nikto dostat nemal...
...samozrejme ze sa tam da dostat, da sa dostat aj ked mas pevne IP adresy, ale do naburavania sa do sieti sa nerozumiem...

podla mna je domaca siet postavena na Wifi vacsim rizikom ako klasicka kablova aj ked je viac mobilna, ale moznost ze to nepojde koli ruseniu a zlemu signalu dost vysoka... ale to je len moj nazor...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

v pohode sak to je vzasade k veci bavime sa o tom co je bezpecnejsie a co je vhodnejsie pouzit nee??? ja kebyze mam problem ako 1000000000000000 a precitam si toto tak mi je vsetko jasne 8)
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

TO:velijura ako neber to v zlom ale DHCP nema staticke ip adresi to co ponuka chello ten najvyssi program sa nepripaja na dhcp :wink: ale to je jedno nehaj tak :)a este nieco ja som to tu uz pisal asi 1000 krat a asi som to nenapisal vystizne ked sa pripajas na dhcp v tedy sa pouziva router ale ked sa nepripajas na dhcp tak ti staci bohate switch a to mi nemozes popriet pretoze dhcp nemas staticku ipcku :idea:
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

neviem, ci necitac, co ini pisu, ale hudies si stale svoje..

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

Vagabund napísal:TO:velijura ako neber to v zlom ale DHCP nema staticke ip adresi to co ponuka chello ten najvyssi program sa nepripaja na dhcp :wink: ale to je jedno nehaj tak :)a este nieco ja som to tu uz pisal asi 1000 krat a asi som to nenapisal vystizne ked sa pripajas na dhcp v tedy sa pouziva router ale ked sa nepripajas na dhcp tak ti staci bohate switch a to mi nemozes popriet pretoze dhcp nemas staticku ipcku :idea:
chello ti da staticku adresu! na router sa nastavi TA staticka a ten potom dalej kompom posiela DHCP, takze ziadne DHCP chella (to mas inak odkial, cital som to cele 3x a nik o tom nepisal!). a mam doma napojenu siet na net cez mikrovlny, tak par rad :

bude potrebovat router (ci uz hw, alebo sw + switch). odporucam hardwareovy, ale NIE BENQ! tie su shitne a mrznu (proste seknu ip adresu a nepustia ta na nu, kym ho nerestartnes).
dostat sa do kablovej siete, v ktorej router posiela DHCP je NEMOZNE!!! to si kde zohnal take rozumy? ak mas kabel, tak kym nepripojis iny, nemas sancu ju naburat. len zase odporucam prednastavit jednotlivym MAC adresam IPcky, aby si v tom nemal bordel (tak to robim ja).
wireless je fajn, ale je tam dost security problemov. ak si to nezaheslis (WEP, 64, alebo 128bit), alebo nedas pristup len urcitym MAC adresam(najlepsi sposob je kombinacia), tak ti tam moze dost hockto. nieco ako nocne jazdy blavou by ti mohli nieco hovorit.
s rychlostou : su rozne standarty (802.11a/b/g), rychlostne su k dostaniu 11mbit a 54mbit. ak mas prepojit 2 karty, tak pozor na ich vykon, niekedy cez hrubsie steny neprejde vobec nic, odporucam kupit ap a na neho pripajat karty. zase sa vyvarujte kombinacii roznych vyrobcov, kompatibilita nie je zarucena.
tot asi vsetko, snad som pomohol
www.zdruzenie.info
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

To vagabund

asi som sa zle vyjadroval, alebo uz neviem co, ale chcel som len povedat to, ze na routeri sa nastavi staticka IP adresa (pri instalacii na stranke chello zadate MAC adresu vasho modemu, takze IP adresu na modeme si nastavite vlastnu, lebo server pouziva tu MAC), akurat na pridelovanie IP adries pocitacom co su na routeri sa zapne DHCP...

...takze ak som to napisal tak ze ste to zle pochopili, tka je mi to luto...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: neviem, ci necitac, co ini pisu, ale hudies si stale svo

Príspevok od používateľa Vagabund »

drobcheck napísal:
Vagabund napísal:TO:velijura ako neber to v zlom ale DHCP nema staticke ip adresi to co ponuka chello ten najvyssi program sa nepripaja na dhcp :wink: ale to je jedno nehaj tak :)a este nieco ja som to tu uz pisal asi 1000 krat a asi som to nenapisal vystizne ked sa pripajas na dhcp v tedy sa pouziva router ale ked sa nepripajas na dhcp tak ti staci bohate switch a to mi nemozes popriet pretoze dhcp nemas staticku ipcku :idea:
chello ti da staticku adresu! na router sa nastavi TA staticka a ten potom dalej kompom posiela DHCP, takze ziadne DHCP chella (to mas inak odkial, cital som to cele 3x a nik o tom nepisal!). a mam doma napojenu siet na net cez mikrovlny, tak par rad :

bude potrebovat router (ci uz hw, alebo sw + switch). odporucam hardwareovy, ale NIE BENQ! tie su shitne a mrznu (proste seknu ip adresu a nepustia ta na nu, kym ho nerestartnes).
dostat sa do kablovej siete, v ktorej router posiela DHCP je NEMOZNE!!! to si kde zohnal take rozumy? ak mas kabel, tak kym nepripojis iny, nemas sancu ju naburat. len zase odporucam prednastavit jednotlivym MAC adresam IPcky, aby si v tom nemal bordel (tak to robim ja).
wireless je fajn, ale je tam dost security problemov. ak si to nezaheslis (WEP, 64, alebo 128bit), alebo nedas pristup len urcitym MAC adresam(najlepsi sposob je kombinacia), tak ti tam moze dost hockto. nieco ako nocne jazdy blavou by ti mohli nieco hovorit.
s rychlostou : su rozne standarty (802.11a/b/g), rychlostne su k dostaniu 11mbit a 54mbit. ak mas prepojit 2 karty, tak pozor na ich vykon, niekedy cez hrubsie steny neprejde vobec nic, odporucam kupit ap a na neho pripajat karty. zase sa vyvarujte kombinacii roznych vyrobcov, kompatibilita nie je zarucena.
tot asi vsetko, snad som pomohol
www.zdruzenie.info
No sak som to v zasade povedal ze ked sa nieco pripaja na dhcp tak tam switch nemozes pouzit ale chello sa pripaja na dhcp a teraz nehovorim o tom najvyssiom programe a nemas ziadnu pevnu ip mozno u nich v chelle ale ip adresi sa menia dost casto ze by som mal stale tu istu to som teda nepostrehol :x
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

asi sa regnem

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

velijura napísal:To vagabund

asi som sa zle vyjadroval, alebo uz neviem co, ale chcel som len povedat to, ze na routeri sa nastavi staticka IP adresa (pri instalacii na stranke chello zadate MAC adresu vasho modemu, takze IP adresu na modeme si nastavite vlastnu, lebo server pouziva tu MAC), akurat na pridelovanie IP adries pocitacom co su na routeri sa zapne DHCP...

...takze ak som to napisal tak ze ste to zle pochopili, tka je mi to luto...
pocuj, ty chapes o com vagabund toci?
lebo ja vobec.
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

ja sa nechcem pustat do hadky, takze radsej nebudem do nikoho rypat a vyjadrovat sa o jeho nazoroch...

...len som chcel povedat, ze IP adresa na chello sa samozrejme meni lebo nemas staticku IP adresu, ale ako som uz pisal tu
asi som sa zle vyjadroval, alebo uz neviem co, ale chcel som len povedat to, ze na routeri sa nastavi staticka IP adresa (pri instalacii na stranke chello zadate MAC adresu vasho modemu, takze IP adresu na modeme si nastavite vlastnu, lebo server pouziva tu MAC), akurat na pridelovanie IP adries pocitacom co su na routeri sa zapne DHCP..
tak tak to funguje, nie je o com spekulovat...

To vagabund
dokladne si precitaj tuto stranku, hlavne specifikacie sluzby Chello Professional:
http://home.slk.chello.sk/upcmnfc/start ... 70053.html
...ak nie si slepy, co asi nie si, tak potom tam uvidis ze poskytuju aj pevnu IP adresu...
Nizsie sluzby ako Chello clasic a Chello Plus nemaju pevne IP adresy...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R

Návrat na "Siete"