Flash biosu pod windows

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Flash biosu pod windows

Príspevok od používateľa scream »

Musim sa vam pochvalit.... x-krat som flashoval bios na grafikach pod winom cez atiwinflash... vsetko v pohodicke. Cital som aj priamo tu na fore komentare, ze to je bezproblemove a ze flash biosu cez DOS straca vyznam... Vcera som si chcel flashnut OC takty na kartu. Prvykrat-OK. Druhykrat-krasny bluescreen pocas flashu. Karta samozrejme nenabehla... Nastastie to nebolo tak zle lebo mam aj PCI grafiku aj druhu do Pcie...Stalo ma to ale kopec casu a roboty... A to som mal este celkom stastie, ze to slo flashnut naspat kedze karta bola uplne mrtva... Vseetko len koli tomu, ze som bol lenivy spravit to pod dosom...cize po vcerajsku
NEODPORUCAM FLASH BIOSU POD WINDOWSOM ! ! !
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8178
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Flash biosu pod windows

Príspevok od používateľa ericc64 »

mam presne taku istu skusenost...... hadam 20x som flashoval cez atiwinflash...vsetko ok... na 21 pokus hodilo akysi error pocas flashovania a koniec.... karta mrtva..ale ako aj ty, som to vratil pomocou PCI-Vga spatky...
:bye:

PS: spominam si, ze ked som menil len takty v biose, vsetko islo ako ma,,, na ten 21 pokus som zmenil takty spolu aj s napetiami a vtedy hodilo chybu..
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Flash biosu pod windows

Príspevok od používateľa Brandoo »

Tiez sa pridavam k tym odvazlivcom co fľaškujú (neni preklep xD) xD vo Windowse :D Tak ma to zobralo mat vyssie defalt takty ze som to riskol cez Win a nakoniec som dopadol tak ze grafa no signal. Nastastie zohnal som PCI grafu S3 (cez 12 rokov stara, Windows Hlísta bez problémov xD) pripravil som si USBcko, flashol BIOS ktory mi poskytli z Gainwardu a vsetko O.K.

Nefľaškujte VGA BIOS cez Windows!1!1! DOS, ATIflash 4ever!
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Flash biosu pod windows

Príspevok od používateľa dexterav »

nepísal som to tu 1000x krát? :hysterical:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Flash biosu pod windows

Príspevok od používateľa scream »

dexter vsimol som si (ked som hladal ako najjednoduhsie ozivit tu kartu) a nejak som citil ze musim potvrdit tvoje slova :D
... paradoxne som ale flashol defaultny bios tiez pod windowsom (som si povedal ze uz nieje co dojebabrat...) :-)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
1palo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: Ne 04. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Beluša (PU)

Re: Flash biosu pod windows

Príspevok od používateľa 1palo »

No mne sa asi tri roky dozadu podarilo odpísať nV6800 pri flashovaní aj cez dos a nvflash :D , Od vtedy mám v šuplíku záchranné koleso (VGA do PCI) :good:
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Flash biosu pod windows

Príspevok od používateľa bassgenerator »

scream napísal:Musim sa vam pochvalit.... x-krat som flashoval bios na grafikach pod winom cez atiwinflash... vsetko v pohodicke. Cital som aj priamo tu na fore komentare, ze to je bezproblemove a ze flash biosu cez DOS straca vyznam... Vcera som si chcel flashnut OC takty na kartu. Prvykrat-OK. Druhykrat-krasny bluescreen pocas flashu. Karta samozrejme nenabehla... Nastastie to nebolo tak zle lebo mam aj PCI grafiku aj druhu do Pcie...Stalo ma to ale kopec casu a roboty... A to som mal este celkom stastie, ze to slo flashnut naspat kedze karta bola uplne mrtva... Vseetko len koli tomu, ze som bol lenivy spravit to pod dosom...cize po vcerajsku
NEODPORUCAM FLASH BIOSU POD WINDOWSOM ! ! !
ty si borec.... si nam napisal novinu
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB

Návrat na "Grafické karty"