REPRO-pomoc

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

Čavte, staviam si repro bedňe, a potrebujem pomoc. Neviem ako to mám presne nazvať ale laicky. Mám 3 repro, jeden výškový druhý a tretí sú asi stredové alebo basové to neviem (viď. foto). A potrebujem niečo také ako je " výhibka" som to počul len neviem čo a kde mám kúpiť, lebo je pravda že inakší " zvuk" musé ísť do výškového repro a iný do stredného a basového ? A to robia tie výhibky ? Tak prosím poradťe mi čo mám kúpiť aby som mohol počúvať krásny zvuk, proste aby napríklad do výškového nešli BASY. Dám sem aj foto aké repro som zvolil, no aké som mal :) nechcem moc vrážať ečka do repro chcel som si postaviť vlastné bedňe. Tak poprosím niekoho čo sa rozumie mi poradiť za porozumenie ďakujem.
posmechy že sú to neni vôbec peké reproduktory si nechajte preseba ďakujem :)
FOTO1:
http://img3.imagebanana.com/view/z1fdm0 ... 009014.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
FOTO2:
http://img3.imagebanana.com/view/tg26ht ... 009015.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa FEAR »

tie okruhle su sirokopasmove v stede je vyskovy a ma uz aj vyhybku cize tam ti netreba nic a co sa tyka tych druhych tiez budu pravdepodobne sirokopasmove cize sas neni co riesit :)
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

Ok zabudol som sem šupnúť jedén problém, kôli ktorému píšem a to je foto..:D

toto je výškový reproduktor, a s tím bude problém, keď som to mal pustené tak do toho výškového akokeby išla aj ta frekvencia čo ide aj do tých stredových..takže tam potrebujem tu výhibku..prosím kolko to stojí a ktorá bude naj ?!..bedne budu 2x
FOTO1:
http://img3.imagebanana.com/view/cayifo ... 009017.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

A ten okrúly má výhibku to je toto ( obr.). Ale na tom oválnom som také nič nenašiel.
FOTO2:
http://img3.imagebanana.com/view/swuqsm ... 009018.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa STENLY »

sú to dvojpásmové repráky.... stredobasové a v strede sú výškové reproduktory, ktoré sú oddelené fóliovým kondezátorom
(asi 4,7uF)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

Satano napísal:sú to dvojpásmové repráky.... stredobasové a v strede sú výškové reproduktory, ktoré sú oddelené fóliovým kondezátorom
(asi 4,7uF)
No super to je pekné, ale to si mi moc nepomohol nechcel moc vedieť aké sú to reproduktory, ale skôr čo mám kúpiť...
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa STENLY »

však vravím že ti stačí kúpiť fóliový kondenzátor ktorý pripojíš na výškové repro
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

no tak to je super, takže to bude fachať ?!..netreba žiadne vačšie čudo ?!...a počuj ako zistím kolko má ten výškový a ten okrúhly Watt-ov nedá sa to nejako zmerať hm ďakujem--- a ešte niečo jaký presnejšie vydím že ich je viacej typov tých fóliových kondenzátorov
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

ake su to reproduktory? na vyhodenie do smeti.
strkat totiz autorepraky (z ktorych dva maju urvate vrchliky zo stredu) do reprobedni je debilizmus maximalnej velkosti.

Skorej by som sa na tvojom mieste zacal ucit pravopis (vid vyhibka).

A vestit tuna nikto nevie, takze pokial si k tym parodiam na repraky nezozenies ich TS parametre, tak nebudes vediet s nimi spravit nic.

Kup si normalne repro, pre zaciatocnikov jak ty je vhodne zacinat z TVM-kami, na basu daj nejake ARN150 alebo 188, podla toho ake mas velke bedne. Na vysky hod nejaky Tonsil (http://www.dexon.sk" onclick="window.open(this.href);return false;) a k tomu nejaku 6dB/oct vyhybku a mas.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

Nechápem prečo ma nechápeš :D hh to je jedno jaké sú to reproduktori som sa pýtal ako to zistím čo je to za prero..to že sú z nich urvaté výškové repro to nevadí lebo v bednach budem mať výškové repro...takže ako mám zistiť jaké sú to repro a čo mám kupiť ten fóliový kondenzátor ?!..hmm Ďakujeeem...
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa STENLY »

autoreproduktory majú vzadu na magnete nálepku na ktorej sú: značka repro, watáž a impedania... to je maximum čo môžeš vedieť o autoreprákoch.... čiže sú absolútne nevhodné na stavanie reprobední, pretože nemáš o nich žiadne info, takže neurčíš aký objem treba pre tieto repráky...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

Satano napísal:autoreproduktory majú vzadu na magnete nálepku na ktorej sú: značka repro, watáž a impedania... to je maximum čo môžeš vedieť o autoreprákoch.... čiže sú absolútne nevhodné na stavanie reprobední, pretože nemáš o nich žiadne info, takže neurčíš aký objem treba pre tieto repráky...
Okej, asi tak kerú tam možem kupiť pls daj len nejaký názov tohofóliového kondenzátora ...pls šak nech tam niečo šupnem nebude moc vadiť..
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

MaRtQoO napísal:Nechápem prečo ma nechápeš :D hh to je jedno jaké sú to reproduktori som sa pýtal ako to zistím čo je to za prero..to že sú z nich urvaté výškové repro to nevadí lebo v bednach budem mať výškové repro...takže ako mám zistiť jaké sú to repro a čo mám kupiť ten fóliový kondenzátor ?!..hmm Ďakujeeem...
mne je to fuk, ty budes ten paskvil pocuvat :-)

a nemas tam urvate vysky, ale kopulky na membranach, to je daco ine. kazdopadne tie diery tam nemaju co robit. A co je to za repro zistis bud z nalepky zo zadu, alebo ak tam neni, tak v pripade tychto smeti asi nijak. Kazdopadne, ked to len tak zbuchas ako si to predstavujes (a stavim sa ze reprobedna bude u teba skatula od topanok), tak to bude hrat horsie ako cinske repro k pc za 100sk...
Co uz, kazdy nejak zacinal....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

bedňa akože škatula s topáánok ?!..to si robíš srandu alebo ti fakt prepína ? šak uvidíš dám sem aj postup alebo foto jak som čo rorbil...len som chcel vedieť ako to poriešim s tímy výhybkami....kks škatula s topánok...

btw:
shiro napísal:a nemas tam urvate vysky, ale kopulky na membranach, to je daco ine. kazdopadne tie diery tam nemaju co robit. A co je to za repro zistis bud z nalepky zo zadu, alebo ak tam neni, tak v pripade tychto smeti asi nijak
Takže na tých oválnych je napísané
"SONO
MODEL: S6966P
250Watts
Maximum Output Power
4 Ohms Impedance
30 oz Strontium Magnet
6"X9" 3-Way "
Toto je zozadu citoval som.
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa STENLY »

takže na 250W zabudni.... prečo? keby si ich pripojil na 2x250W zosilňovač tak ti tie papierové membrány vyletia na mesiac a cievka by ti zdymila behom jednej sekundy.... podľa značky majú asi tak max. 50W (aj to je asi moc).... ja som tiež začínal s hociakými reprákmi zo starých TESLA rádií, ktoré mali 4W/4Ohm a dal ich do kartónovej krabice a bol som šťastný ako to krásne hrá.... nechcem ťa fakt od toho odrádzať, ale tie repráky sú fakt "smeti"... na aký zosilňovač ich chceš pripojiť?
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa FEAR »

:D s niektorych slovnych spojeni je tu fakt do smiechu ... no co povedat ..ved nech si sklada tak co :) ale svetlejsie ako ostatny to nevidim je to na uvazenie ci sa ti stym chce nieco stvarat lebo ozaj no nic moc ..a aj o tych 50W by sme mohli polemizovat ..snad az na mesiac by pri 50ke nevyleteli ale tak ako na slusny kratkodoby sok by to mohlo stacit :red: ... k tym vyhybkam .. nema to cenu ci tam budes davat nieco ci nie moc si nepomozes mas tam napisane 3way... 3pasmove.....ako neviem co dodat... :music:

Návrat na "Zvuk a PC"