Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa Warrax »

Nevie niekto, ci moze nova DX10 graficka karta sposobit nejake problemy v starsich hrach, ktore boli robene len na DX9/DX8?
Podobne, najnovsi Shader Model. Ide mi o to, ze chcem kupit nahradu do AGP za 6800GT, avsak niekde som pocul, ze najnovsie karty do AGP ako HD3650 mozu sposobit problemy v starsich hrach. To by sa asi potom viac oplatilo zhanat ojazdenu DX9 grafiku.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa PatrikL »

dx10 karta rozbehá bez problémov aj staršie hry... teda pokiaľ sú dobré ovládače, ati agp karty mali dávnejšie dosť problémy :)
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa Warrax »

PatrikL napísal:dx10 karta rozbehá bez problémov aj staršie hry... teda pokiaľ sú dobré ovládače, ati agp karty mali dávnejšie dosť problémy :)
Hej, o tych problemoch som pocul. Ale... co bolo, bolo. :-) Ide o to, ako su na tom ovladace teraz. Pocul som, ze uz sa rovnaju NVidiackym.

Inak to AGP rozhranie je vacsinou riesene nejakym premostenim, neviem celkom presne o co ide, ale nesposobuje to nejake problemy/spomalenie? Ktore karty boli posledne vyrabane priamo na AGP? Ja som chcel ako nahradu za 6800GT kupit HD3650, ale kamos ma stale odhovara, ze lepsie je zohnat nejaku starsiu DX9 grafiku.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa PatrikL »

pri novších nvidia kartách je nejaký hsi mostík čo zabezpečuje to agp rozhranie...
ati má asi niečo podobné, výkon karty to neobmedzuje
inak je kúpa novej karty nutná? :) do takého starého pc by som už veľa neinvestoval...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa Warrax »

Preto je moj strop cca 2000 sk, viac si nemozem dovolit do PC investovat.
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa ps47 »

Warrax napísal:Nevie niekto, ci moze nova DX10 graficka karta sposobit nejake problemy v starsich hrach, ktore boli robene len na DX9/DX8?
dx8/9 hry su ok,ale niektore dx6/7 hry uz nemusia bezat spravne,prikladom by bola napr final fantasy7/8 alebo thief/system shock2.
Warrax napísal:Ide mi o to, ze chcem kupit nahradu do AGP za 6800GT, avsak niekde som pocul, ze najnovsie karty do AGP ako HD3650 mozu sposobit problemy v starsich hrach.
to o com si pocul je hardwarova (ne)kompatibilita ati kariet ktore maju agp mostik s niektorymi agp chipsetmi.nesposobuje to problemy s hrami,ale celkovu nestabilitu 3d (mrznutie,padanie,BSODy).pred tym ako si taku kartu kupis je vhodne si zistit ci je tvoja doska kompatibilna alebo nie (ak to beries na tu nforce3 tak by si nemal mat problem).
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa Warrax »

ps47 napísal:
Warrax napísal:Nevie niekto, ci moze nova DX10 graficka karta sposobit nejake problemy v starsich hrach, ktore boli robene len na DX9/DX8?
dx8/9 hry su ok,ale niektore dx6/7 hry uz nemusia bezat spravne,prikladom by bola napr final fantasy7/8 alebo thief/system shock2.
Warrax napísal:Ide mi o to, ze chcem kupit nahradu do AGP za 6800GT, avsak niekde som pocul, ze najnovsie karty do AGP ako HD3650 mozu sposobit problemy v starsich hrach.
to o com si pocul je hardwarova (ne)kompatibilita ati kariet ktore maju agp mostik s niektorymi agp chipsetmi.nesposobuje to problemy s hrami,ale celkovu nestabilitu 3d (mrznutie,padanie,BSODy).pred tym ako si taku kartu kupis je vhodne si zistit ci je tvoja doska kompatibilna alebo nie (ak to beries na tu nforce3 tak by si nemal mat problem).
Diky za rady! Ano, bolo by to k NForce3. Nechcem tu z toho velmi robit nakupnu poradnu, ale v podstate zhanam nahradu za 6800GT (stacil by mi aj rovnaky vykon, kedze nepredpokladam ze Sempron64 na 2,4 Ghz by utiahol o moc viac), za co najlacnejsi peniaz, a kedze najnovsie hry by to aj tak netahalo, tak by som bol najradsej, keby to tahalo vsetky hry ako dovtedy (teda aj Thief 1 a podobne DX6/7 stariny). Prave kvoli tomu sa neviem rozhodnut, ci zobrat tu novu HD3650, lebo sa bojim, ze tie starsie hry nepojdu. Ved takeho Dungeon Keepera 2 si obcas rad zahram. :-)
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa ps47 »

k sempronu ti ozaj nic rychlejsie ako 3650 ani netreba..ad tie stare hry,dx10 karta vzdy bude risk-zavisi to od toho ako je spravena prislusna stara hra.ak chces hrat na istotu,zozen si bazarovu x1950pro,ta dx6/7 podporuje kompletne.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa Warrax »

ps47 napísal:k sempronu ti ozaj nic rychlejsie ako 3650 ani netreba..ad tie stare hry,dx10 karta vzdy bude risk-zavisi to od toho ako je spravena prislusna stara hra.ak chces hrat na istotu,zozen si bazarovu x1950pro,ta dx6/7 podporuje kompletne.
Diky moc za radu.

Cca o kolko %je x1950pro rychlejsia od 6800GT a o kolko pomalsia od HD3650?
Momentalne som na nete nasiel ponuku na predaj x1950gt za 2 tisic sk, podla parametrov sa javi byt pomalsia od x1950pro. Neviem odhadnut o kolko je od x1950pro pomalsia, mozno by sa oplatila aj ta gt.

Ake este pripadaju do uvahy moznosti inych starsich kariet? X1800GTO mala AGP verziu?
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa ps47 »

x1950pro a hd3650 (ddr3) by na tom mali byt zhruba rovnako.ako stoja popri 6800gt ozaj neviem,ale iste budu rychlejsie,predsa len 6800vka je starsia snad o dve az tri generacie..x1950gt je iba podtaktovana pro,velky rozdiel tam nieje..za dva litre by som ju asi aj zobral,obzvlast ak ma nejaky slusny chladic.ak nema,skus predajcovi zrazit stokorunu-dve.

x1800vky agp verziu nemali-agp verzia x1950ky bola prekvapenim,uz vtedy sa cakalo ze agp karty vyhynu,a nakoniec to ati bavilo az do hd3850ky.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa Warrax »

1800GTO mala AGP verziu, to si este pamatam spred 2 rokov.
http://computing.kelkoo.co.uk/p-graphic ... 1619#specs" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale pozeral som testy a vykonovo je dost casto za 6800GT, takze to nic.

Tak s tou X1950 to je prekvapenim aj pre mna, kedze vyvoj kariet som asi 2 roky nesledoval. Tak ked je x1950gt podtaktovana pro, tak to by mohla ist aj vytaktovat na pro mozno. Inak diky za tip, ja by som asi hladal 7800GS, keby som o tomto nevedel. :-)
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa Warrax »

Este mala technicka otazka: Aky je rozdiel medzi X1900gt a X1950gt?
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa ps47 »

tak ta x1800agp je prekvapenie,muselo ich byt extra malo-k nam sa takmer s urcitostou nedostali..x1900gt je na 90nm,x1950gt je 80nm,ak ma pamat neklame..
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa Warrax »

Uz som to trochu pozeral, a zistil som, ze X1900gt je len na PCI-E, takze na AGP je len X1950 gt/pro (aspon podla zoznamu kariet Ati na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... sing_units" onclick="window.open(this.href);return false;).
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: Najnovsie AGP grafiky (HD3650) vs stare hry

Príspevok od používateľa ps47 »

gecube a powercolor robil aj x1950xt agp,ale boli drahe a prilis sa nerozsirili..v kazdom pripade,myslim ze k sempronu ti bohate staci aj gtcko.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.

Návrat na "Grafické karty"