REPRO-pomoc

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa cuculka »

ono si ja myslim ze mu bude jedno do akej bedni ich da...ved sa pozri v obchodoch ked maju vystavene auto repro tak su len zabudovane v stene a hrato celkom fajn s litrazou si nerob starosti podla mna...ide len oto aby si nemal ten akusticky skrat...s vyhybkou si nerob starosti moc na vyskac pripoj2,4.alebo 8 mikrofaradovy jeden kondik a mas vyhybku to ti stacit bude..a stymi skatulami od topanok maju pravdu hralo to celkom dobre :)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa cuculka »

ono si ja myslim ze mu bude jedno do akej bedni ich da...ved sa pozri v obchodoch ked maju vystavene auto repro tak su len zabudovane v stene a hrato celkom fajn s litrazou si nerob starosti podla mna...ide len oto aby si nemal ten akusticky skrat...s vyhybkou si nerob starosti moc na vyskac pripoj2,4.alebo 8 mikrofaradovy jeden kondik a mas vyhybku to ti stacit bude..a stymi skatulami od topanok maju pravdu hralo to celkom dobre :)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

cuculka: 2,4.alebo 8 mikrofaradovy jeden kondik
??? čo to je prosím ťa ?
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa FEAR »

to je najhorsia taka robota ked o nej nemas paru... :)
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

okej, keby si mui ju trošku upresnil prosím ťa... alebo čo chceš odfoťiť aby si mi vedel povedať čo mám do toho kúpiť ?!..aj ked to nebude uplne presne len tak aby to aspon trocha fungovalo ? Ďakujem...prosím fakt tie pripomienky škatula s topánok si odpuste...
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa STENLY »

http://www.sos.sk/?str=371&artnum=40545" onclick="window.open(this.href);return false;
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8605
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

MaRtQoO napísal:bedňa akože škatula s topáánok ?!..to si robíš srandu alebo ti fakt prepína ? šak uvidíš dám sem aj postup alebo foto jak som čo rorbil...len som chcel vedieť ako to poriešim s tímy výhybkami....kks škatula s topánok...

Mne neprepina, len ked vidim spekulanta tvojho typu, co ma repro dobreze nie zo smetiska, nevie ani co je kondenzator, kde ho dat a ze jeho kapacita sa meria v mikrofaradoch, a myslis si, ze mu z toho polezie zvuk neviem akej kvality, tak co akoze cakas? chybaju ti zakladne vedomosti. O ostatnom ti tu uz napisali. Odporucam ti ist sem

http://audioweb.cz/tp-reproduktory1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo sem

http://www.dexon.cz/kvyhybky.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

a zacat studovat. Nic nieje horsie ako clovek co robi nieco o com prd vie...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

O díky chlapci, kúpil som tu malú srandu, namontoval a hrá to ovela lepšie než čisté káble... a je to drevo a normalné drevené bedne...nehehe
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa cuculka »

tak ukaz aspon foto ;)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

cuculka napísal:tak ukaz aspon foto ;)
Teraz len tak narýchlo : slabé svetlo + je tam skrina :D ( repro ešte nie je dokončené je tam len zosilovač zadná stena pôjde ešte priskrútkovať + výplň vata alebo polystyrén...Zajtra spravím viac kvalitnejších
foto:
http://img3.imagebanana.com/view/9y5yka ... 009014.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img3.imagebanana.com/view/dzl4j6 ... 009015.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajtra bude viac..idem ja dobrú noc :)
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa FEAR »

este dodam ze diera v doske a bassreflexovy natrubok neni to iste ..teda ma to "maly zmysel" :red:
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa xvalky »

nieje to riesenie ktore by som zvlolil ja a o kvalite by sa dalo polemizovat. ak si vynalozil nulove prostriedky a si s tym spokojny, tak je to asi ok. ale nebolo by lepsie radsej si kupit nejake pc repra za 30€? urcite by hrali krajsie a bylo by to elegantnejsie... aj ked nemam tucha ako to moze hrat...
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

xvalky napísal:nieje to riesenie ktore by som zvlolil ja a o kvalite by sa dalo polemizovat. ak si vynalozil nulove prostriedky a si s tym spokojny, tak je to asi ok. ale nebolo by lepsie radsej si kupit nejake pc repra za 30€? urcite by hrali krajsie a bylo by to elegantnejsie... aj ked nemam tucha ako to moze hrat...
Práve preto som si poskladal tieto bedne, mal som reproduktory, ktoré len tak stály, nehrali tak som ich šupol do bedne, vieš mam dalšie skusenosti čo sa dreva týka, možno niekedy inokedy kúpim 30ečkové repro...toto bolo len tak na zahnatie nudy, neminutia penazí, získanie troška skúsenosti. Hrajú v pohode ešťe ked to pekne zabalím s tou vatou, pekne dorobým tak to nebude až také strašné si myslím. ďakujem ze postreh :)
FEAR napísal:este dodam ze diera v doske a bassreflexovy natrubok neni to iste ..teda ma to "maly zmysel" :red:
Ako toto som troška nepochopil...:) neviem čo chceš tím povedať hh sry. Ale tak idem ešťe zohnať pre tu dieru ešťe ten bassreflexovy natrubok...poprav sa...
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa xvalky »

s tou dierou to je tak, ze len samotna nema ziaden vyznam. vytvara skor akusticky skrat (to co pri bedni nieje ziaduce). a natrubok musi byt samozrejme prepocitany presne podla parametrov reproduktorov a bendne. nie hoc aky...
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
MaRtQoO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 575
Dátum registrácie: Ne 21. Dec, 2008, 22:10
Bydlisko: Chynorany

Re: REPRO-pomoc

Príspevok od používateľa MaRtQoO »

dik, jasne to si ešte preštudujem...
. . . V príprave . . .
Môj život, nahovno ale aspoň že má dobrú grafiku.

Návrat na "Zvuk a PC"