Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Scath
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa Scath »

Merat kabelaz si mal skorej ako si vymaloval imho... si ju mohol v pohodke vymenit... :p
Ownage Is A Matter Of Opinion
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Dnes na praxi sme zapojili do jednej predľžovačky zosilňovač ktorý bol napojený na repro a spájkovačku. Ak som spájkovačku držal v ruke a naklonil som ju do pravej alebo ľavej strany tak v reproduktore bol počuť šum. Bolo ho počuť len vtedy ak som pohol spájkovačkou, keď som ju zapojil do inej zásuvky tak to nešumelo. Skús vypnúť (odpoj od elektrickej siete) všetky alebo aspoň väčšinu el. prístrojov čo máš doma a nechaj zapnutý len PC na ktorom máš reproduktory.
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa zoom »

Odpajat zariadenia som skusal, nepomohlo. V podstate som na nic nedosiel za cely ten cas. Pomoze odpojit reproduktory od ochranneho vodica, takze to urobim tak. Najprv si vsak do zastrcky nainstalujem prudovy chranic :-).

Scath: Ked nabuduce prides ku mne, dostanes bombu.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa faugusztin »

zoom, mam podobny problem (brum v audio kanali v TV ked mam do HTPC zapojenu TV antenu, pricom do TV nie je zapojene nic okrem VGA a jack-u pre audio), ale je to v podstate neriesitelna vec. Oficialne riesenie je galvanicke oddelenie, len to stoji strasne prachy :-) .
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa zoom »

No čéče, ja ti neviem. Ak su pre teba 7 € strasne prachy, tak by sme sa ti mozno aj mohli tu na fore poskladat na ten galvanicky oddelovac: http://www.ansat-tn.sk/shop/index.php?m ... cts_id=321
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa faugusztin »

No skus to zohnat pre audio, nie pre antenu... Pre antenu som to zatial nehladal, a neviem ci to vsetko vyriesi.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa zoom »

Pre audio je to blbost zhanat, pretoze vsetko co zapojis do signalovej cesty, bude degradovat kvalitu zvuku. Viem, ze tie krabicky su drahsie. ale je tazke urobit to dobre. Pisal si, ze po zapojeni anteny ti to zacne brumiet -- z toho som vyvodil, ze ked antena zapojena nie je, tak to nebrumi, a teda po pripojeni sa ti vytvori nejaka zemniaca slucka. Preto ten galvanicky oddelovac na antenu. Za tych par korun by som to skusil.
WooDoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 14:48
Bydlisko: Zvolen

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa WooDoo »

Cav Zoom.

Ja mam podobny problem doma. Nedavno som si kupil aktivne studiove monitory TASCAM VL-A5 + subwofer TASCAM LF-S8 k tomu studiovu svukovku m-audio Delta 66. Prv som to mal zapojene na starej doske ASUS A7V880... so starou konfiguraciou... athlon 2500+, 1,5 GB ram, ati radeon x1950pro, a 80GB maxtor... vsetko toto mi krmil 500W zdroj od Atrix. Lenze na moje sklamanie pri pocuvani som pocul praskanie v reprakoch z jedneho kanala. Najprv som si myslel, ze je problem v jednom monitore. Casom som zistil, ze to vlastne praska z jedneho kanala zo zvukovky. Pri prehadzovani kanalov medzi sebou vzdy praskal iba jeden vystup zo zvukovky. Tak som si myslel, ze je vadna zvukovka a dam ju reklamovat. Len v tom case som bol moc zaneprazdneny a nemal som cas na taketo prplacky s reklamaciami. A jednak v tom, ze som si nebol 100% isty, ze je zla zvukovka. Tak som si poskladal novy PC: INTEL Pentium Core 2 Duo E7500, GIGABYTE EP45T-UD3LR, Kingston DDR3 1333 MHz 2x2GB CL7 XMP, Sapphire ATI Radeon HD5770 1 GB/128-bit GDDR5, Seagate B-7200.12 500GB, zdroj ostal povodny...
Pri upgrade PC praskanie zmyzlo, ale prisiel dalsi problem, ten isty co mas ty. Ked scrolujem alebo posuvam okna, tak pocujem take skvrkotanie, ktore mi strasne lezie na nervy. Napajane to mam zo spolocnej zasuvky. 2x repro, subwofer, bednu, LCD, wifi router a prevodnik optika/ethernet.
Ostal som z toho na vazkah...
dalej to idem riesit:
-kupou noveho zdroja od Arctic cooling, ale to az zaciatkom januara, ked predajcom skoncia dovolenky :)
-kupou dalsiej studiovej zvukovky E-MU 0404
Neviem, ci som z toho vsetkeho zufalstva ochorel, ale zacinam mat halucinacie... pri hudbe s elektrickou gitarou sa mi zda ten zvuk skresleny. Aj mi z tohoto nic nepomoze, tak zacnem riesit sposoby pripojenia... oddelovace a tak... len som z toho trochu uz vysiel :red: uz som sa dlho tomu nevenoval

Este aby som nezabudol... skus zajst k nejakemu kamosovy ... zober zvukovku a monitory. Skus to v inom pocitaci.

Edit: Ja som to skusil, ale u neho to bolo zase dementne vyriesene sietovo. Pri zapojeni monitorov bez signalu do siete uz brumeli, tak som to nemohol odskusat.

S pozdravom Woda
WooDoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 14:48
Bydlisko: Zvolen

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa WooDoo »

Sorry som si ani nevsimol, ze toto bolo riesene asi pred stvrt rokom...
otazka znie: Vyriesil si vobec ten problem?
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa tommy1104 »

WooDoo, zemniaca slučka sa prejavuje brumom, toto čo máš ty, je rušenie z cievok napájania dosky, ktoré cvrlikajú keď scrolluješ. Prehliadol som niečo, alebo používaš onboard?
WooDoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 14:48
Bydlisko: Zvolen

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa WooDoo »

Zvukovka je PCI... pocut aj jemne piskanie pri pracovani disku.
WooDoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 14:48
Bydlisko: Zvolen

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa WooDoo »

Ono aj ten zvuk je trosku upne mimo ako by som ocakaval... el. gitara je tak trosku skreslena, hlas miestami tiez.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa zoom »

Vobec som nepostrehol, ze je tonto topic opat hore, uplnou nahodou som znudeny zavital do tejto sekcie. Problem som vlastne nevyriesil, ale ani som ho dalej neriesil. Vyskusal som zapojit reproduktory na riadne trafo oddelovacie a tie pazvuky sa znacne utlmili, aj ked to vobec nie je idealne. Dalej sa mi s tym nechcelo uz babrat, tak som to nechal tak.

Kazdopadne do buducna planujem kupit Xonar Essence zvukovku, ktora je napajana priamo zo zdroja cez molex konektor a nie zo zakladnej dosky, co by malo pomoct v nejakej slucne (aspon tak som cital na nete a nebolo to v reklamnom letaku od Asusu). Inak neviem, co by som skusil, ine reproduktory kupovat nejdem, ktovie ci by vobec situaciu vyriesili. Mozno ked sa nahnevam, jednoducho odpojim od reprakov zelenozlty bezpecnostny vodic a bude pokoj, nez tu furt riesit taketo somariny.

Ked nad tym tak uvazujem (a teraz som to odskusal), tak uz nejako nepocujem to cvrlikanie zo scrollovania. Mozno to vyriesilo to trafo. Kazdopadne do buducna vyskusam tu Essence ST.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Ono toto všetko pochádza z napájania mb, ktoré vysiela všade ruchy a onboardy to nachytajú najviac, no môže aj slabšia PCI zvukovku.
WooDoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 14:48
Bydlisko: Zvolen

Re: Rusenie v reproduktorov (pocut PC, disk, mys, ...)

Príspevok od používateľa WooDoo »

Cize podla tohoto co tu pisete je to cisto ciste HW zalezitost...SW na to nema ziadne vplyvy. Ak je to tak, skusim nejaky kvalitnejsi zdroj kupit... ak to nepomoze... mam sa zamerat na externe zvukovky - USB, FireWire?

Návrat na "Zvuk a PC"