Samsung spinpoint F1 750 problem

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Samsung spinpoint F1 750 problem

Príspevok od používateľa Thief »

Zdravicko. Zacala mi mrznut masina s tym, ze ostane bezat disk a nic nereaguje. Uz sa mi to stalo viac krat. Problem je zrejme na disku, ktory nieje systemovy. Po znovu spusteni bola poskodena zlozka, z ktorej som spustal aplikaciu (bolo to pri roznych aplikaciach), pri ktorej to zamrzlo. Po prebehnuti chcku a oprave zas fungovala. Pri dalsom zmrznuti sa uz nedal citat cely disk a nabehol zasa az po prebehnuti chcku. Nemal som este cas skusat nejake dalsie testy, pisem z roboty. Ak mate nejake navrhy co to moze byt, budem rad.
Naposledy upravil/-a Thief v St 11. Mar, 2009, 12:32, upravené celkom 1 krát.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Samsung spinpoint F1 750 problem

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak ak mam na nieco podozrenie tak to otestujem :) ak mas ultimate boot CD supni ho a pust test na hdd hadam nieje nic jednoduchsie
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Samsung spinpoint F1 750 problem

Príspevok od používateľa Thief »

Toto bola napomocna odpovedat teda.
Jak som pisal, nemal som cas otestovat, pisem z roboty. Islo mi o postrehy ludi s podobnym problemom, popripade s rovnakym diskom. Kedze mam vzdy malo casu, radsej chcem rovno riesit problem, nez zabit niekolko hodin diagnostykami. Veci ako komplet format a podobne si nechavam ako poslednu moznost, kedze naozaj taketo nieco nestiham inokedy ako v nedelu.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Samsung spinpoint F1 750 problem

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak potom nepis ze je to asi HDD a nic nekonkretizuj ... :rolleyes: ked sa ti nechce zbytocne testovat .. tak pracuj na zamrzajucom PC ..lebo inym sposobom ako testovanim ..a to je jedno coho ci MB, HDD, VGA, CPU sa to asi neporiesi vestecku gulu nemam tak prepac ak som nepomohol.. pokial hladas jednoduche a rychle riesenie tak si v nastaveniach odskrtni policko - nahodne zamrzanie a hotovo ..+

Ps. cakaj hoc aj tyzden az ti niekto z rovnakym problemom "dufajuc ze aj z rovnakym riesenim " napise..

cau :hi:
Naposledy upravil/-a FEAR v So 14. Mar, 2009, 01:00, upravené celkom 1 krát.
xcomp
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 10:38

Re: Samsung spinpoint F1 750 problem

Príspevok od používateľa xcomp »

Ako pisal FEAR, najjednoduchsie je otestovat disk. Odporucam soft od vyrobcu http://org.downloadcenter.samsung.com/d ... /Image.iso" onclick="window.open(this.href);return false; . Staci napalit a bootnut.

Chyba moze byt aj v radici na doske. Pripadne skus iny sata port alebo kabel.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Samsung spinpoint F1 750 problem

Príspevok od používateľa Thief »

Tak upresnim. Disk je v poriadku, vysledky z testov 100%. Proste domrvil particiu. Prosim nenicte ma odpovedami ala otestuj to. Som vdacny za zaujem, ale taketo nieco mi krajne nepomohlo. Keby sa nieco podobne niekomu stalo predtym, co som sa dozvedel mimo fora, tak som to mohol rovno riesit. Takze to neberte zle, ale jednoducho tieto info boli pre mna ako ked mam pokazene auto a niekto mi povie, pozri sa nato...
Chyba mohla nastat na viac miestach, teda zrejme este jedno zapojenie, format a pokus, potom ak znova zmrzne, reklamacia.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Samsung spinpoint F1 750 problem

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak sme vsetci radi ze si nasu pomoc nepotreboval ...zanalizoval si to stanovil riesenie ... hotovo ... zbytocna tema..

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"