Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Vanny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 16:45

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Vanny »

no mne problemi stale pretrvavaju Kupil som novz zroj ako ste mi doporucili Corsair TX 650 W po osadeni problemi stale pretrvavali preinstaloval som win updatol bios nainstaloval nove ovladace a aj tak nic ... tak som sa teda royhodol vzmenit aj graficku kartu mal som tu 9400 Gt teras som kupil EVGA 9800GTX+ SSc osadil som ju nainstaloval novz win wista nove ovladace a provblemi pretrvavaju nadalej ... ked mate este nieco ktomu bol bz som rad dakujem
PS:Corsair TX650W,CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3.11Ghz,VGA: EVGA SSC geforce 9800GTX+ 512MB,RAM: 4GB Ram 2x2 GB 800 Mhz,HDD:500 GB HDD 7200 ot. 32MBcache,MB: Asus M2N-MX SE PLUS socket am2,Monitor:Acer 19
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

skusil si rerset biosu?
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
Vanny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 16:45

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Vanny »

no opisem este ras moju problematiku ,, takze v decembri som si kupil nove pc a chcel som ho otestovat ci ide ako by mal, tak ho ho testoval s hrami skusal som Call of duty world at war , race driver , neake rpg napr world of warcraft to ma minimalne poziadavky potom som skusil aj take ako je cs 1.6 a warcraft 3 ..no a problem je v tom ze pri kazdej hre mam nestabilne fps a prebieha to asi takto ze zapnem hru ide to v pohode neakych 20 sekund a zrazu fps klesne na od 8 do 20 zalezi od hry a po 10 sekundach zase sa zdvihne na tych 70 ... najprv som si myslel ze je to zrdrojom ze som , tak som ho vimenil za crosair TX 650 w ...po na montovani ziadna zmena .. tak som preinstaloval win skusal som xp 32,64bit a tak isto aj wistu stiahol nove ovladace ,uptadol som bios,nepomohlo nic ... niektory mi tu tvrdili ze to bude grafickou kartou tak som nevahal a kupil som novu pretoze aj tak ta grafika mala blbe hodnotenie ..mal som XFX Geforce 9400 GT 1BG , a upgradol som ju na EVGA Geforce 9800 GTX + SSC edition ...zase som preinstaloval windows nainstaloval nove ovladace no a ziadna zmena ... no som aj otestoval ramky pomocou memtest86...a ziadny problem nenaslo ... no este predtym som si myslel ze to bude asi prehrievanim niecoho ale tak to som vylucil len jednu vec nechapem v hardware monitore mi ukazuje ze cpu ma 85 C ale ta teplota sa nemmeni je to neaka blbost asi tu ej screen http://www.obrazok.eu/files/fjrq0giwmm85m76goigt.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ale tie teploty su v pohode , kuppil som teplovodivu pastu artic silver naniesol som na procesor a ziadna zmena to iste .. takze uz neviem co s tym ... nemozem sa tu na nikoho obratit pretoze som v anglicku takze vsetky nadeje vkladam do vas
PS:Corsair TX650W,CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3.11Ghz,VGA: EVGA SSC geforce 9800GTX+ 512MB,RAM: 4GB Ram 2x2 GB 800 Mhz,HDD:500 GB HDD 7200 ot. 32MBcache,MB: Asus M2N-MX SE PLUS socket am2,Monitor:Acer 19
Vanny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 16:45

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Vanny »

no reset biosu som neskusil reset je vlastne ze mi to da na uplne zakladnu verziu biosu alebo na tu ktora mi dosla na maticnej doske ?>
PS:Corsair TX650W,CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3.11Ghz,VGA: EVGA SSC geforce 9800GTX+ 512MB,RAM: 4GB Ram 2x2 GB 800 Mhz,HDD:500 GB HDD 7200 ot. 32MBcache,MB: Asus M2N-MX SE PLUS socket am2,Monitor:Acer 19
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa gammaray »

Iba ti resetne bios na zakladne nastavenia. Verzia biosu sa ti nezmeni.

No a k problemu. Vyskusal si toho dost. Ta teplota CPU je v reali aka ? Ked sa chytis chladica je moc horuci ci len tak teply ? Chladic mas nasadeny dobre ? Vychadza mi z toho ze nejaky HW tam robi konflikt s inym. Kable mas pozapajane ok ? Nestava sa zeby si mal v sieti pokles napatia ? (ale to bude mozno blbost)
Neinstalujes nejaky SW ktory ma mozno virus v sebe ?
Nic ma nenapada ine.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Vanny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 16:45

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Vanny »

takze teplota je v pohode ked sa dotknem chladica tak je upne v pohode na dotyk je trosku teply , toto aj mna napadlo ze je tu neaka slaba siet natiahnuta ale to nemam ako zistit som ponapajal z roznych zastrciek celeho domu som natiahol kable a aj tak nic... vyrus to asi nebude pri kazdej reinstalacii winu som daval uplnby format disku a to som robil uz asi 15 krat .... no ja neviem.. no predty ked sa mi sekol pc tak mi svietil hw ako ta led diodka co je v predu ta cervena v tom pripade pomohol len rr. ...tak som potom dal v biose raid enable nainstaloval som na to novy win to bolo predvcerom od vtedy mi windows nesekol ale shrami je stale ten isty problem
PS:Corsair TX650W,CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3.11Ghz,VGA: EVGA SSC geforce 9800GTX+ 512MB,RAM: 4GB Ram 2x2 GB 800 Mhz,HDD:500 GB HDD 7200 ot. 32MBcache,MB: Asus M2N-MX SE PLUS socket am2,Monitor:Acer 19
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa gammaray »

A ty mas RAID ?
Ovladace mas v poriadku ? Spravca zariadeni ti nehlasi chybu ? Nemas tam ziadny otaznik ?
Pichol si SATA kable do spravnych portov ? Kedze ti HDD kontrolka svieti tam nebude nieco v poriadku so zapojenim asi. System sa ti akoby zadrhne na chvilu preto ten pokles.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Vanny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 16:45

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Vanny »

no sata kable som pichol do spravnych portov , ked som mal raid disable tak mi widows wista stale mrzol no a ked zamrzne tak az vtedy zacne svietit cervene svetielko.. ale zlvastne ze na xpcku mi nemrzol asi zato ze mensie naroky aspon ja si tak myslim ...no ale do kedy som dal ten raid enable mi vytvorilo jak keby neaky novy disk raid a pc uz mi nemrzne ani na wiste .. no ale s hrami je to stale bieda ... no a ktym ovladacom mohli by ste mi dat neake linky lebo tie som instaloval z http://www.asus.com" onclick="window.open(this.href);return false; kde mam ovladace na maticnu
PS:Corsair TX650W,CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3.11Ghz,VGA: EVGA SSC geforce 9800GTX+ 512MB,RAM: 4GB Ram 2x2 GB 800 Mhz,HDD:500 GB HDD 7200 ot. 32MBcache,MB: Asus M2N-MX SE PLUS socket am2,Monitor:Acer 19
Vanny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 16:45

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Vanny »

uz som vyskusal vsetko co bolo v mojich silach otestoval som uplne vsetko, kazdym sposom ako sa dalo a nepomohlo nic takze ostava mi len to hodit na maticnu dosku som si o nej prestudoval viac veci a bude to asi v tom ze ma nedobru potporu na moj procesor ... Vcore mam pod napetim 1.41 az do 1.6 je to neako vela ...na http://products.amd.com/en-us/DesktopCP ... =&f9=&f10=" onclick="window.open(this.href);return false; tam pize ze moj procesor ma byt pod napetim 1.10 az 1.4 V mne to pod 1.4 ani nejde chcel som zmenit napetie v biose ale nemam tam taku moznost iba na chipset a ramky na procesor to tam zabudli dat... ,,,updatol som bios aj na najnovisu verziu a aj tak nic .......no a este v biose mi ukazuje napitie vcore ale mozem mu dat iba auto alebo ignored ale ked dam ignored tak sa nic nestane ziadne nastavnia nic mi nevybehne ...takze logicky mi z toho vypliva ze to bude asi tym napetim a nedobrim popisom maticnej dosky ... co si o tom myslite ? na koho sa mam obratit mam zavolat do asus spolocnosti ze ma oblbli napismi ?? no ale po anglicky dobre neviem
PS:Corsair TX650W,CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3.11Ghz,VGA: EVGA SSC geforce 9800GTX+ 512MB,RAM: 4GB Ram 2x2 GB 800 Mhz,HDD:500 GB HDD 7200 ot. 32MBcache,MB: Asus M2N-MX SE PLUS socket am2,Monitor:Acer 19
Vanny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 16:45

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Vanny »

Takze problem je vyrieseny problem bol u preajcu znacky asus od ktorych som kupil maticnu Dosku M2N MX SE PLUS ... ktora nema dostatocnu podporu pre procesor Athlon X2 6000+... nevedia v com je problem ale ja si myslim ze to bude tou dodavkou napatia do procesora ....takze kazdy kto ma ten isty problem predajca po oboznameni s problemom predajcovi , by vam mal predaca vymenit maticnu dosku za inu tu je link z asusu http://vip.asus.com/forum/view.aspx?boa ... uage=en-us" onclick="window.open(this.href);return false; nasiel som to vcera a potvrdilo moje domienky :-) ale aj tak dakujem vam vsetkym za svoj cas a hlavne Patrikovi ktory mi tu celu dobu pomahal riesit moje problemi s pc velke dik :cool:
PS:Corsair TX650W,CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3.11Ghz,VGA: EVGA SSC geforce 9800GTX+ 512MB,RAM: 4GB Ram 2x2 GB 800 Mhz,HDD:500 GB HDD 7200 ot. 32MBcache,MB: Asus M2N-MX SE PLUS socket am2,Monitor:Acer 19
jorg506
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pi 01. Máj, 2009, 20:26

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa jorg506 »

reinstal OS si skusal hmm mne sa zda ze to nedokaze viuzit ten procak to pc :? asi :red:

Návrat na "Procesory"