UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
maladaptiv
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00

UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa maladaptiv »

Zdravím.
Pozeral som fórum dobré 2 hodiny, ale nezistil som či sa dá nasledovné. Mám internet od UPC - ďalej kábel ide do switch-u.Zo switchu idú ďalšie 2 do 2 PC. Chcel by som vedieť či je možné za pomoci switch-u prepojiť tieto 2 PC tak, aby stále fungoval aj inet a najlepšie spôsobom, že jeden má prístup do druhého úplne(komplet ovládanie) a druhý len do niakeho priečinku.Ten "nadradený" má vistu x86,outpost security suite a druhý má xp pro, comodo internet security.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa j0hny »

vista a XP nejdu dohromady, je tam velky problem so zdielanim. Budes musiet pouzit ftp, aby si sa problemov zbavil, ja osobne neviem rozchodit VNC... sietove adresare som neskusal vytvarat.
Co sa tyka pripojenia k netu, zavisi od switchu. Lacne vecicky maju problem, lepsi router si nastavis ako potrebujes...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa faugusztin »

@maladaptiv: Switch na toto nestaci, potrebujes router a vytvorit LAN za routrom, kde budu mat obe PC svoje interne adresy. Ak mas chello basic ci stary small, tak dokonca inu moznost ani nemas.

@j0hny: Velke problemy ? :rolleyes: To je fakt take tazke na Viste vytvorit uzivatela s heslom a zapnut "Public sharing" v "Network and Sharing Center" ?
Používateľov profilový obrázok
maladaptiv
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa maladaptiv »

Niak som to tušil... a je možné na niakom routry nastaviť pre každé pc rozdielnu vonkajšiu verejnú ip?Mám 10mb a 3 verejné ip ktoré by som rád využíval aj keby som mal router.Teda v tomto prípade aspoň 2 verejné ip.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Podla mna to nepojde, ale pravdupovediac ma verejne IP nejake extra netrapia. Je mozne internet plnohodnotne vyuzivat aj s jednou verejnou IP, len je nutne aby si si vedel nakonfigurovat router.
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Nechapem ako mozes mat 3 IP adresy podkial viem chello dava len jednu staticku ip. :laugh:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa faugusztin »

To plati jedine pre chello small. Vsetky vyssie programy maju 3 IP.
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Co? to vazne? Mam medium tu stredne 10mb, a nechapem preco mam iba jednu ip, teda resp ako pozrem tie druhe? Ci budem muset zavolat do UPC? :?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mas to vo FAQ :

Aké sú možnosti pripojenia druhého počítača?

Pre pripojenie druhého, prípadne ďaľších počítačov, pri ktorejkoľvek službe, je možné použiť router s podporou DHCP, NAT, prípadne Wifi router. Switch je možné použiť pri službách chello medium a large alebo starších službách chello extreme a classic, kde je možné zaregistrovať až 3 počítače.
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa Ulakursall »

jaj zaregistrovat ale to nieje zadarmo :D
ja mam iba jeden komp jednu ip

Neviem naco zavadzas ludi "faugusztin" ja som vedel a viem som si to pozrel este raz lebo skoro si ma dobehol :D aj tak nechapem jak by si mal viac statickych ip adres :D nic nieje pisane o podpore viacerych statickych ip mas iba jednu od chella a routrom si mozes nactavit ine bud pomocou DHCP alebo rucne :!:

//spojene 3v1. prosim, nauc sa pouzivat edit. killswitch
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nezavadzam, a ty si rozmysli ci budes taketo hlasky pustat. Zoberies modem pre Chello, zan napojis switch. Zapojis prve PC, pojdes na stranku http://chello.upc.sk" onclick="window.open(this.href);return false; , prihlasis sa pomocou udajov uvedenych v zmluve, zaregistrujes prve PC. Restartujes modem, odpojis prve PC, zapojis druhe PC, pojdes znova na tu istu stranku, prihlasis sa a zaregistrujes druhe PC. Ak nemas danu MAC adresu zaregistrovanu a mas jeden z uvedenych programov, tak sa ta spyta ci chces vytvorit zaznam pre nove PC alebo nahradit existujucu registraciu inej MAC adresy.

Samozrejme ak si za routerom, tak mozes mat iba jednu verejnu IP adresu. To ale nie je chyba UPC, ale problem toho, ze pre jednu MAC adresu bude DHCP server UPC pridelovat stale tu istu IP adresu. Ak by si mal router so sietovym rozhranim, ktory by umoznil mat 2 MAC adresy cez 1 kabel, tak by si mohol mat 2 IP. Lenze take zariadenie neexistuje.

Este raz, doporucujem si rozmysliet co napises predtym, nez to naozaj napises. Okrem toho, ak neveris mne, tak ver vlastnym ociam :
http://www.upc.sk/internet/najcastejsie_otazky/" onclick="window.open(this.href);return false;

9. otazka zhora.
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Hej, nepochopili sme sa, vsetko je OK ja som myslel ale tak ze napr hras hru loznes hru tak mas iba jednu staticku ip co mas od upc ja som z toho co si napisal vyssie pochopil tak ze dava upc viac adries statickych. To routrom je jasne ze das DHCP a neriesis povolis port a bezis. Este raz promin za nedorozumenie . :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mas jednu staticku IP pre jednu MAC adresu. Takychto statickych IP adries mozes mat pri uvedenych programoch 3 pre 3 rozne zariadenia s 3 roznymi MAC adresami.
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa Ulakursall »

To vazne? Tak pozri mam napriklad hru dajme tomu warcraft 3 TFT, na routri das staticky ipcky pre mac adresy sietovych kariet ( 2PC ) a chces mi povedat ze budes moct na jednom aj druhom PC zakladat hry sucasne? Lebo sak chello mas modem kde ti ide jedna staticka IP z ich servera. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2149
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: UPC-switch-2pc prepojenie 2pc

Príspevok od používateľa zoom »

Jezis ty si uplne natvrdly. Uz ti to tu vysvetluju ako pre blbych. Chello ti prideli na 3 MAC adresy pripojene PRIAMO do kabloveho modemu 3 verejne IP adresy (a nie su staticke). Pokial medzi pocitace a kablovy modem pichnes router, tak router sa pre kablovy modem sprava ako jedno koncove zariadenie = obdrzi jednu verejnu IP a pocitace za routrom uz maju neverejne.

Ked chces mat na kazdom PC verejnu IP, tak ich pripojis PRIAMO do modemu cez switch. Router vobec nepouzijes. Ked budes mat pocitace pichnute cez switch do kabloveho modemu, tak kazdy po nakonfigurovani cez tu chellacku stranku (co je mimochodom uplne zadarmo), dostane verejnu IP adresu (kazdy = max 3 kusy).

Uz jednoduchsie sa to snad neda vysvetlit. Ak tomu stale nerozumies, tak si divny (to si aj tak, ale budes este divnejsi).

Návrat na "Siete"