Problem 8GB DDR2

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
hogen123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 29. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: okres LM ( Východná)

Problem 8GB DDR2

Príspevok od používateľa hogen123 »

mam mensi problem mam v pc 4GB ram 2x2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5 KINGSTON BOX a mam doma este 2xKINGSTON DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N6 ....no ale problem je v tom ze mi to nechce nahodit (8GB) ...ked ich prekombinujem tak mi vzdy pekne nahodi 4 GB ale ked nahodim vsetky 4 (8GB) tak v biose mi ukaze ze tam je 8 GB ale nespusti mi system, dokonca mi neche spustit ani v nudzovom rezime....stale ho restartne nech stlacim hocico

MB mam asus M3A32-MVP Deluxe
Používateľov profilový obrázok
Pavoluhliarik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Ne 23. Nov, 2008, 19:34
Bydlisko: Divinka

Re: Problem 8GB DDR2

Príspevok od používateľa Pavoluhliarik »

Tie pamäte sú asi nekompatibilné.
Spoiler: ukázať
Noťas-MacBook Air M2,Monitor-Philips 278m1r/00,Mobil-IPhone 12,Router-MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN,
Používateľov profilový obrázok
hogen123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 29. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: okres LM ( Východná)

Re: Problem 8GB DDR2

Príspevok od používateľa hogen123 »

rottenkiwi napísal:Co zo znamena, nespusti mi system ? Aky system ? OS ci vobec nemozes ist do BIOS-u ?
Ak mozes ist do BIOS.u, zadaj tam prislusne napatia podla odporucani vyrobcu pamati,
podobne nastav aj to menej agresivne casovanie, ak su vyrobcom odporucene rozne,
este moze byt problem, ze je viac zatazeny NB, tak na nom treba zvysit napatie.
Daj sem linky vyrobcu pamati, lebo z toho popisu, sa jednoznacne neda urcit o ake ide
a ci su v QVL. Ale aj ak tam nebudu, to este neznamena ze nepojdu, lebo Kingston maju
velmi dobru kompatibilitu s velmi velkym poctom chipsetov, dosiek, BIOS.ov atd.

jj OS mam vistu 64bit....do biosu sa v pohode dostanem
tie co mam v pc su http://www.alza.sk/4gb-kit-2x2gb-ddr2-d86193.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
a tie co som chcel ku nim pripojit su tie asi tie iste len cl6

skusim to co si mi poradil a dam vediet
mguide
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 19:53

Re: Problem 8GB DDR2

Príspevok od používateľa mguide »

ahoj. ja mam ramky A-daty 2x2GB dual cache, 800MHz extreme edition. tieto mam 2 sady, chcel som 8GB, no zatial mam len win XP32bit. viem ze mi neancita celych 8GB, ale predpokladal som, ze aspon nabehne win. vzdy ked naistalujem win s 8GB RAM, tak sa mi win uplne nedoinstaluje. uplne na konci pri restartovani a doistalacii sa jednoducho nedoinstaluje. ked potom vytiahnem tie dve ramky a zostanu tam len 4GB, win nabehne, ale tvari sa cudne a dobre nefunguje, je jednoducho nedoinstalovany.
no a ked win naistalujem so 4 GB RAM tak sa naistaluje, no ked potom pridam do kompu zvysne dve ramky do 8GB, win zacne restartovat. nikdy sa nenacita do konca, tesne pred koncom nacitania, jednoducho zrestartuje a tak to ide do kola.
v biose sa ramky ukazuju presne ako maju, ked 4GB tak je tam 4 a ked 8, tak je tam 8GB.
poradte prosim co s tym, pokial nezozeniem 64bit vistu.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Problem 8GB DDR2

Príspevok od používateľa faugusztin »

Je mozne, ze dane moduly su poskodene. Skusal si instalovat s 4GB, ale s druhym parom RAM ?
mguide
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 19:53

Re: Problem 8GB DDR2

Príspevok od používateľa mguide »

nie som si isty ci som to tak skusal, ale idem to tak skusit a uvidim. co ale, ak budu dobre?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Problem 8GB DDR2

Príspevok od používateľa faugusztin »

Doska tiez moze mat problemy s osadenymi 4 modulmi.

Návrat na "Pamäte RAM"