Skusenosti s PC predajnami v KE

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa GABO »

Ano ale z prechádzajúceho booku. Tento je novy a ty naozaj "trepeš blbosti". Zákazník ma svoje práva podložené zákonom a reklamáciu mali vybaviť do 30 dní. Ak tak nespravili mali dodať nový book, výmenu za iný v danej cene (ak súhlasí zákazník), alebo vrátiť peniaze. Ak tak nespravili rovno SOI a hotovo...ja naozaj neviem kde by sme dospeli ak by sme sa riadili tými sprostosťami čo píšeš....
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
metamorf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 23:37

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa metamorf »

to GABO

samozrejme vcasne vybavenie reklamacie - do 30 dni - nepovazujem za nadstandardnu sluzbu. to ze to tak malo byt vybavene je fakt ktory nespochybnujem. myslel som tym predovsetkym to ze takyto spekulanti na ktorych sa v predajni usmievaju ked mu tovar predavaju so zlavou casom nadobudaju pocit ze ta predajna sa k nim bude spravat vo vsetkom inac ako k inym - lebo on tam predsa nechava tazke prachy. no len tej predajni z toho zostane takmer h...o po tej zlave. ale aspon daco predaju a nepreda to niekto iny.

ludia ako stazujuci sa ale takto aspon pekne dostanu po "papuli" - hovor co chces ale takymto typom to prajem a vzdy budem. nevidi nic iba cenu a to je prilis kratkozrake. a on to vo svojej kratkozrakosti nevidi. usetri 10 eur (co je pri 2 rocnej zakonnej zaruke smiesne) a nerozmysla nad tym kam to o tie dva roky odnesie ked nejaky pochybny predajca uz nebude (tymto nenarazam na CLICK) existovat.

takze takto vysvetlenie mojho predosleho prispevku. uznavam ze som to nenapisal presne tak ako som mal a da sa z toho predosleho prispevku nadobudnut pocit ze reklamaciu do 30 dni povazujem za nadstandard (co nepovazujem).
metamorf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 23:37

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa metamorf »

a este k tomu ze mu vratili prachy za iny book po 33 dnoch. no mozno si povedali ze ked vydrzal vtedy 33 dni tak teraz vydrzi 60 napr. keby sa zachoval vtedy podla svojich prav - v 30. den by ziadal NB alebo peniaze, mozno by ho teraz nenatahovali. a mozno len cakali ze ked dokazu byt ustretovi oni pri predaji - uzasne zlavy vzdy - on bude ustretovy pri nepodarenej reklamacii - pocka. lebo dobre vztahy ktore tu on prezentuje by mohli byt obojstranne. ci nie?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa GABO »

No takto ako písal bol s nimi veľmi spokojný...ja som mu toto obdobne vysvetľoval, že predávať vie proste každý, ale horšie sú tie reklamácie potom a služby s tým spojené...tu je to o tej marži, že niektorí už predávajú s 3-4 percentami, len aby mali nižšie ceny ako iní a prilákali zákazníkov ale toto je cesta do pekla. Potom nie je samozrejme na výdaje a pod, pretože s 4 percentami sa žiť naozaj nedá.

Hlavne nech to dobre dopadne...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som ich o zlavu neprosil,ukazal som im co chcem a oni mi dali cenu,stale tak kupujem a uz som mal asi 5notesov,stale takto budem kupovat,to ze mi za tento idu 870E je pre nich dost blba reklama,stratili jedneho cenneho zakaznika myslim.vs som len chcel upozornit na nich,o tvoj nazor nestojim kamo.nemyslim teba gabo ale toho meta....daco.v pondelok idem na soi a pisal som asi do troch spotrebitelskych organizacii a tiez do lamparne a aj do palby,poslem na nich secko co sa bude dat.ved nic neplatim za to :laugh: po vyjadrreni soi volam pravnikovi,ak mate niekto neake navrhy,piste kludne,je zas tiez divne ze na sshope nemaju najlacnejise ceny,su vo vsetkom skoro drahci ako x-comp. ale aj tak si daju rozne cenya potoms a takto zachovaju :cry: ....
hry- ps5
doma-HP probook
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stefan222 »

v piatok som bol na SOI a povedali mi rpesne ako co mam napisat staznost a priniest to s dokladom o kupe.hned na to som volal do predajne ze som bol na soi a ze idem tma v pondelok s papiermi,dnes ku povivu mi volal veduci predajne ze nema peniaze este furt :hysterical: co je uz mesiac a 10dni,a ze ci by sme sa nedohodli na splatkovom kalendary.samozrejme nechcel dat presny datum a ani presnu sumu tak mi to ako kalendar nepripada,povedal ze mi da 200eur na zaciatok(a jedna sa celkovo o 870e) a ze podpisem neake papiere a potom dakedy mi zase neake da,no uz som videl ako by mi on daco dal.trval som na 200euro tyzdenne s fixnym datumom a on hned na to ze to posunie pravnikovy aby to vypracoval a zase ma natahoval.ze on tolko nevie ci bude mat buduci tyzden.idem dnes na soi a cakam na ich vyjadrenie,ak mi soi da potvrdenie ze som v prave idem na sud s mojim pravnikom,mame celkom slusneho v rodine.no tka borci,ak vam nevadi,budem vas informovat ako sa to vyvija,ak nebudem pisat nic,tak budete vediet ze vec stoji.dufam ze sa to vyriesi,nikdy uz tma nekupim ani kabel co i len,a Vam radim to iste. :dance:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Mna len zaujima, ci ti ide tak o to, aby si dostal hned peniaze, alebo ti ide o to, ze chces dokazat len to, ze si mal pravdu? toto je vec co nikdy nepochopim, ano mali ti to dat do 30 dni, ale ber to z tej strany, ze dali ti vselijake zlavy, ty si sa potesil ze ako si usetril a tak, ale ked oni potrebuju nieco od teba, uz sa posiela SOI a dalej sa to riesi sudom? Asi ma vela ludi nepochopi ale ja to vidim takto, ci ti to stoji zato, proste ak si bol doteraz spokojny s firmou, lebo ti davala hocijake zlavy a robila vsetko preto aby si bol spokojny, raz sa im stane nieco a uz chces aby mali pruser...... Prepac ale je to proste vec, co nepochopim.....A aj preto taketo veci je Slovensko na tom tak, ako je....
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Jeremi »

to Krutibrko tak trocha s tebou suhlasim ale nemozu to zase prehanat 3 az 4 dni by som este pockal ale dlksie asi nie predpokladam ze problem je v tom ze na tovare nezarabaju az tak vela a preto si nemozu dovolit to vymenit alebo vratit peniaze kym nemaju vyadrenie so servisu keby mali na notebooku 7tis tak to je ine a hnet ho vymenia za novy ale takto to je zlozite a tak isto ked nedrzia ziadan sklad je to tiez problem lebo ked by vratili peniaze alebo by to vymenili za novy by im book zostal na sklade ale toto je viac menej ich problem
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No ved podla mna by sa s nimi dalo nejako dohodnut, ale takto to riesit, no neviem ci by som to ja spravil.... A ako ste si vsimli, dana osoba, ktorej sa to tyka ma asi dost penazi podla mna, ked kazdu chvilku kupuje nejaku tu elektroniku... preto si myslimm ze by sa s nim nejako dohodli....
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Jeremi »

ved ono pisal ze sa s nim chcel dohodnut ze mu to zaplati v splatkach
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa faugusztin »

Prepac, ale ak obchod s IT nema na platbu v hodnote do 1000€, tak to je velmi, velmi cudny obchodik. Ved 1000€ na ucte ma urcite vela fyzickych osob, u pravnickej osoby, resp. fyzickej osoby podnikatela (zivnostnik) by som hovoril o podniku na hranici krachu, a tam by som sa o ziadnom splatkovom kalendari nedohadoval.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stefan222 »

aby som to uzrejmil, 14.1 som siel reklamovat notes,14.2 som siel odstupit od kupnej zmluvy,do dnesneho dna mi dali viete kolko? NULU,nic, uz je to mesiac a10dni mam pocit a nemam ani notes ani korunu.chapem ich a dik za zlavy,preto som cakal 2tyzdne po uplynuti reklmacie,dnes mi volal vedeuci predajne apovedal ze mi da dnes 200euro a potom dakedy zasse niekolko,len ze potrebuje odomna nieco aby som podpisal,maju ma tam za debila. a to mi pred 2tyzdnami tvrdil ze do tyzdna mi da hotovost a ejha,po 2tyzdnoch mi vola cize dnes ze nema tolko,len 200 euro a este chce odomna podpis?to ako kde sme? :wallbash:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ok, prepac, zzlesom to pochopil, priznavam ze som napisal blud vysie,..... :(
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stefan222 »

dnes mi dali peniaze v plnej vyske.na obed mi volali z predajne ze mam prist po prachy.vcera mi nukali splatky neake a dnes mi dali plnu sumu.predchadzalo tomu moje staznosti na sme.staznosti.sk , potom SOi a tiez staznosti som poslal vedeniu firmuy atcomp do ciech,ozval sa mi riaditel pan Kilnar s mailom:dakujem za upozornenie,kolegovia an tom pracuju.napisal som im ze len taka predajna im len robi zle meno, ze ci mi vedia v tejto veci pomoct a takisto na stranke sme.staznosti.sk . je vidno ze veci sa daju do pohybu ak sa zacnete stazovat. chcem podakovat zainteresovanym organizaciam a tiez gabovi,dost mi poradil. dnes som siel s prachmi do x-computers na hlavnej tak dufam ze nic skarede tu o nich pisat nebudem :dance: ale click nikdy vice chlapy.... :bye:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa dendroid »

Mal by si si z toho vziat poucenie , nekupovat nielen v click computers , ale ani v ziadnom pofidernom e shope co laka uzasnymi cenami ...Vacsinou to tak dopadne , ked chce clovek usetrit na nespravnom mieste

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"