Ako rozbehat font ktory nieje bezny ?

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Ako rozbehat font ktory nieje bezny ?

Príspevok od používateľa Rusty »

Zdravim!

Asi vam tato otazka pride primitivna, ale iba zacinam ...

Stiahol som si z netu zadara ( no warez ) genialny font, ktory by som chcel pouzit na stranke. Ako to vsak urobit tak, aby aj ten kto si prezera stranku a nema ten font na disku, videl tu stranku tak, ako ju vidim ja, ked ten font mam ? Je mi jasne ze musim ten font prekopcit na web, ale akym skriptom sa na neho potom odvolat alebo co :? .

Chcem to pouzit v CSS a PHP

Dik, ak sa dakto otve :D
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Standardne riesenie dostupne v dnesnich prehliadacoch nedostanes. Radsej kasli na to stadardne fonty plne postacuju a kde potrebujes iny pouzijes obrazok.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Dik, aspon viem ze niesom dilinko, ked som riesenie nenasiel ani cez google :wink: . Photoshop to isti :D
Používateľov profilový obrázok
marcello_trnava
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa marcello_trnava »

Rusty napísal:Dik, aspon viem ze niesom dilinko, ked som riesenie nenasiel ani cez google :wink: . Photoshop to isti :D
no ja som sice tiez neni ziadni expert v tejto sfere ale da sa to a aj sa to robi tak ze jednoducho z toho fontu urobis obrazok a ten uz potom lahko hodis na web.samozrejme najprv ho upravis vo photoshope aby ti sedelo pozadie. a mas to vychytane. :wink: ved toho kto si bude tvoje stranky prezerat nezaujima ako si tam ten font dostal, zaujima ho len to aby to fungovalo aj v jeho prehliadaci. a myslim ze najlepsie by bolo vytvorit z toho fontu gif format. nezaberie ti takmer nic a navyse ma funkciu priehladnosti-teda prisposobi sa tvojmu pozadiu.to jpg nedokaze.

malo by to fungovat. 8)
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Ja som to aj tak chcel hlavne na banner, co sa da velmi lahko spravit cez ccs, tak som to chcel mat tak, aby to nemuselo tahat obrazok ( pre dial-up :wink: ), lebo text natiahne rychlejsie ...

Ale uz som to spravil
http://rusty.borec.cz/2.0/index2.php
Ale aj tak je to iba v uplne trapnom zaciatocnom stadiu :red:

Návrat na "Programovanie"