Zaujimave chovanie sa PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa Ulakursall »

zdravim, mam problem so starsim pc, uz dlhsiu dobu tak cca mesiac z nicoho nic ,ked sa na nom pracuje/nepracuje sa zrazu akoby zastavil svieti iba numlock a monitor je v setriacom rezime pocitac sa neprebudi pomoze iba tvrdy restart. Neviem v com by mohol byt problem ale zrejme to bude asi zdroj, len sa chcem ujistit aby som zbytocne nekupoval novy.

konfiguracia:
AMD athlon 64bit 3000+
512mb ram
ati 9550 128mb
zdroj 350w

Dakujem za rady, pripadne navrhy
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa zachary »

skúšal si sa pohrať s nastaveniami v Power Options (správa napájania) ? nepoužívaš nejaký externý program ktorý by mohol mať niečo dočinenia so správou napájania ? resp. skús nastaviť v biose default settings
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa Ulakursall »

rottenkiwi napísal:..tu bola zbytocna citacia..
PC je stabilny teploty su ok, ten komp nema ziadny OC, pasta je pod chladicom MX2 takze to sa len tak lahko nespali a ako som spominal ziaden oc, dalej ziadny kabel nieje poskodeny ohnuty komponenty v 100% stave. Este vyskusam odstranit prach. Ak to bude robit dalej tak neviem oplati sa mi do toho kupovat novy zroj, alebo uz zbuchat niaku lahku zostavu do 500€? Lebo ten komp je uz aj tak stary a zislo by sa nieco novsie, nie na hry podotykam masinu na hry mam. Ale hento je komp ktory vyuzivaju rodicia-work.

dakujem za rady
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa zachary »

pokiaľ si si istý, že je to zdrojom, prečo zahadzovať celý komp, kúp nejaký bazárový fortron.. ak na robotu stačí, prikúpiš ramku a máš vystarané
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa Ulakursall »

J kupim ramku kupim zroj, pokazi sa zas neico ine a potom budem nadavat ze preco som nekupil novy nechcem uz do toho pc moc investovat chapes, dnes som povysaval dal novu pastu uvidim ci to pomoze.
Xtrm4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 22. Mar, 2009, 12:35

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa Xtrm4 »

Ja mam ten isty pripad s uplne novymi suciastkami. TU
Obmenoval som v podstate uz vsetko, novy disk, zdroj, vypol int. grafiku a vlozil externu, .... proste obcas to ide 5-6hod. a inokedy vystraja. Skusal som rozne systemy ale bez vysledku, takze chybou softwaru to istotne nebude.

Skusim aj ja zmenit pastu na procesor, co bolo na box. chladici ani som nekukal ked som montoval, ze v akom je stave.
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Cital som tak na rychlo ten tvoj topic. presne henten problem mam akurat ze mne staci rr a komp bezi dalej po restarte samozrejme. Zatial PC bezi a mam silny pocit ze to bolo pastou ale este to budem skumat. :)
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Hm, problem sa prejavuje dalej, nic nemomohlo.... prosim dalej ak ma niekto podobne skusenosti s takymto problemom rad prijmem kazde rady dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa Wizik »

Skús iný zdroj, nemáš čo stratiť ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave chovanie sa PC

Príspevok od používateľa Ulakursall »

W!Z!K napísal:Skús iný zdroj, nemáš čo stratiť ...
Myslis ze som to neskusal? Skusal som uz vsetko mozne. :(

Návrat na "Hardware všeobecne"