Domáca sieť

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
roman5555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 07. Apr, 2009, 15:44

Domáca sieť

Príspevok od používateľa roman5555 »

Zdraví vás. Chcel by som si doma postaviť vlastnú domácu sieť. Mám doma pripojenie ktoré vedie do WiFi routra z ktorého ide kábel do stolového pc . Potom mám doma ešte 3 notebooky . Tými sa pripájam na net pomocou toho WiFi routra cez Wifi. Chcel by som urobiť niečo také aby sme v domácej sieti mohli medzi sebou zdielať nejaké dokumenty napriklad a tak isto zdielať tlačiareň ktorá je pripojená k stolovému pc. Teda aby napríklad som vedel z inej izby cez Wifi z notebooku nieco vytlacit . Da sa to ?? co treba ponastavovat ?? dik
Používateľov profilový obrázok
tikend
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: St 04. Mar, 2009, 12:30
Bydlisko: Bystričany

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa tikend »

v miestach sieti vo windowse si najdes pocitac na ktory je pripojena tlaciaren. ta by mala byt automaticky zdielana v tlaciarne a faxy. normalne na nu dva krat poklepes a automaticky ti to nainstaluje ovladac a potom uz staci pri tlaceni vybrat tlaciaren
"Ale já, jsa nuzák,...mám jen své sny.""Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy."Našlapuj měkce...neboť šlapeš po mých snech."
roman5555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 07. Apr, 2009, 15:44

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa roman5555 »

ok dik . ale mne ide aj o urobit tu domacu siet lebo ju nemam vytvorenu . cize ako na to ?
Používateľov profilový obrázok
tikend
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: St 04. Mar, 2009, 12:30
Bydlisko: Bystričany

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa tikend »

na vsetkych pocitacoch nastav rovnaku pracovnu skupinu (pravym na tento pocitac, vlastnosti, nazov pocitaca). ked budu mat rovnaku pracovnu skupinu tak ked si das miesta v sieti a vlavo zobrazit pocitace pracovnej skupiny tak by ti malo zobrazit pocitace.
"Ale já, jsa nuzák,...mám jen své sny.""Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy."Našlapuj měkce...neboť šlapeš po mých snech."
roman5555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 07. Apr, 2009, 15:44

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa roman5555 »

No nastavil som rovnaku pracovnu skupinu na WORKGROUP . Lenze na stolovom pc mam Win XP a na notebooku Vistu. A ked dam na stolovom pc ze ukazat pocitacie v skupine tak mi vyhodi hlasku ze nemam opravnenie . Co mam robit ??
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa faugusztin »

Neviem aku mas jazykovu verziu, ale v "Network and Sharing center" je nutne zapnut "Public folder sharing".
roman5555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 07. Apr, 2009, 15:44

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa roman5555 »

mam cesku verziu tak keby si mohol po nasi :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa faugusztin »

Zeby "Centrum siti a sdileni", a tam si zapni "Verejne sdileni slozek" ci nieco take ?
roman5555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 07. Apr, 2009, 15:44

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa roman5555 »

no nasiel som nieco take vo Viste ale nie v XP nevies kde je to tam presne ?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa faugusztin »

V XP netreba nic nastavovat, problem je vo Viste odmietajucej spojenia z XP.
roman5555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 07. Apr, 2009, 15:44

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa roman5555 »

No aj tak nic . Nejde mi to . Prosim ta . nenapisal by si mi tu podrobny navod co kde a ako postupne urobit aby to fachcalo . DIk
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, neviem ti napisat podrobny navod, uz nemam XP na ziadnom z mojich pocitacov. Mozno ti pomoze niekto iny. Pripadne este skus vytvorit uzivatelov s heslom, to tiez obcas pomoze.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa newmi »

He hee, no to je parada spajat 2 rozdielne operacne systemy od MS. Svojho casu som si daco uz ked som spajal win Me a 2000 (alebo to bolo XP a 2000?). Ani kamos, fakt kapacita co sa tyka sieti mi nevedel poradit ale zas pravda, ze u mna nebol a dialku to nie vzdy ide. Nakoniec sa mi to podarilo dako spojazdnit ale zabite ma, nemam sajnu ako a uz si to ani nepamatam, treba skusat skusat skusat, smejdit po nete, hladat niekoho kto sa uz o podobne pokusal a skusat jeho postupy.

hmm, skus tuto stranku

http://www.svetsiti.cz/
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
roman5555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 07. Apr, 2009, 15:44

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa roman5555 »

no nejak som tam nic nenasiel . nevie niekto iny pomoct ??
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Domáca sieť

Príspevok od používateľa matopd »

No, mozno som na to prisiel. Tiez som mal problem, dostat sa notasmi do zdielanych priecinkov. Nic nepomahalo. Konfig bol asi takyto: PC_win 7 (aj vista)_LAN, ntb_XP_wifi, ntb2_XP_wifi, AP_vigor2700vgst. Vyskusal som asi vsetko, az raz som si vsimol, ze v robote sa do skupiny dostanem. Flashol so router a nanovo nastavil (rucne, nie zo zalohy), trvalo mi to cca 30min (dyndns, ftp, RDP...), ale ide to.

Na diagnostiku, ze ci to je obdobny problem, by som skusil notasa napojit na siet cez LAN kablik a presvedcit sa, ci to nahodou nie tento pripad...

M

Návrat na "Siete"