Navrh vodneho chladenia + otazky

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa zoom »

Moj pocitac v idle huci viac, nez pred rokom v zatazi a v zatazi je to uplny kraval. Opat osviezujem napad postavit si nejake vodne chladenie. Do nakupnej poradne to nedavam, lebo je to skor taky informacny topic s roznymi otazkami a nejdem to okamzite kupovat, este mam aj ine veci pomimo a neviem, ci zostanu peniaze.

Na zaciatok teda narychlo zostava (aj ked planujem vymenit niektore komponenty): C2D E6400, Gigabyte EX38-DS4, HD4870. Planujem chladit vsetko, teda CPU, GPU, NB a mosfety.

Teraz zostava, ktoru som si predbezne poskladal podla rozneho citania tu po fore:
CPU blok: D-Tek FuZion V2 + Quad Core Insert
NB blok: EK NB/SB 5 Acetal
Blok na mosfety: EK Mosfet GA X38 Acetal (nenasiel som u Gaba v obchode)
GPU blok: Podla grafickej karty, ale urcite full-cover. Tymto sa zrejme diskvalifikuje 4870 X2, ktora ma na zadnej strane PCB este pamatove cipy, ktore by neboli chladene. Takze bud nieco na 4870 alebo potom GTX 295, ale MUSI to byt full-cover a pokryvat vsetky podstatne suciastky.
Pumpa: Urcite 12 V pumpa a pravdepodobne nejaky Laing (aky?) a k nemu XSPC Plexi TOP.
Expanzka: Tu neviem co, asi bude zavisiet od umiestnenia komponentov. Ale napriklad tato XSPC expanzka kombinuje vyhody XSPC TOPu z predosleho linku a expanzky namontovanej na pumpe?
Radiator: Chcem nieco velke, co mozem opriet niekde o stol nabok, ci polozit vodorovne na koberec, takze napriklad MO-RA 2, ci Airplex EVO 1080? Ktory z tych dvoch je lepsi na pasivne chladenie, ci chladenie len jednym, dvoma pomalymi ventilatormi?
Hadicky: Nejake Tygon, priemer a dlzka podla potreby.

Dobre, to by sme mali moju predstavu, mozete odpovedat na otazky polozene vyssie. A aby to nebolo malo, tak este pridam zopar. Budem to pekne cislovat, nech mozete odpisovat priamo na nejaku otazku:

1) Moja doska EX38-DS4 ma napatove regulatory pekne v rade, takze sa to bude dobre chladit pasivom. Na vrchu od CPU socketu vsak su zrejme este nejake dva, ktore su chladene len takym pidi-pasivkom. Je to dobre vidno na tejto fotke (na fotke je to napravo od socketu). Otazka teda znie: nebude to vadit, ked tie male veci nebudu chladene vodnikom? Samozrejme nie su ani teraz, ale teraz mam hlucny prievan v skrini a ten planujem velmi obmedzit.

2) Vobec sa nerozumiem tym veciam ako restriktivita a pokles tlaku ci co to je. Na uvedenej konfiguracii by ste odporucili ake hadicky, co sa tyka priemeru? Berte teda do uvahy, ze ten FuZion je dost restriktivny + "dlhy" radiator a tak.

3) Je nejak sposob ako jednoducho vypustit okruh? Cez nejaku specialnu sucistku alebo tak nieco. Si pamatam, ked som este mal vodnika kedysi, ze ked som to vypustal, vzdyto bola ukrutna otrava. Napriklad budem chciet vymenit GPU blok, tak sa da nejako velmi jednoducho vypustit/vytlacit voda prec z okruhu?

Hm... myslel som, ze mam viac otazok, ale prave ma nenapadaju. Keby nieco, tak ich sem dopisem.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa palee »

len tak na okraj, ak si už mal vodné chladenie, tak asi vieš, že aj pumpu trošku počuť, takže miesto fanov počuješ, samozrejme minimálne, pumpu...

CPU blok: jeden z najlepších... jediný problém by som videl len v tom, že D-Tek má nejaké problémy s výrobou, aspon čo som sa ja neoficiálne dozvedel a nie sú schopný ešte stále dodať kit pre 1366 socket (ja sám naň čakám už 2 mesiace :( ), takže by som možno porozmýšľal aj nad Swiftech Apogee GTZ Intel s775 + k tomu retention kit pre nehalem ... vraj spracovanie nie je až také ako u D-Tek, ale v testoch obstál veľmi dobre

NB blok: ok

Blok na mosfety: dal by som pasív...

GPU blok: podľa VGA

Pumpa: silnejšieho Lainga, čiže Laing DDC 12V DDC-1 Plus , prípadne Laing D5... alebo ich "americké odrody" od Swiftechu - Swiftech MCP655 Pump a Swiftech MCP355 Pump ... sú to len preznačené Laing-y, sám mám MCP355, perfektná pumpa... k nej XSPC Top a máš už aj expanzku...

Radiator: pasívy nepoznám vobec, to skor Gabo ti k tomu povie niečo bližšie...

Hadicky: podla mna sú najlepšie Tygony 16/11 a k nim použiť 1/2" fitingy ... sú dost na tesno, ale istota je istota, aj ked sa s tým človek narobí :)

1) chladil som mosfety vodou, ale je to vela zbytočnej práce navyše + hadičky všade, ale vyzerá to pekne... už min. rok chladím mosfety len pasívne, podla mňa to stačí.. a ten malý pasív je najviac ok, neriešil by som to...

2) čím má blok väčšiu restriktivitu, čiže kladie väčší odpor, tým má pri rovnakej sile (pumpe) menší prietok... pre rovnaký prietok potrebuješ silnejšiu pumpu... vo všeobecnosti, niektorý blok ťaží z toho, že je dost restriktívny, (ale zas kvoli nej je narážanie vody do jej vnútornej konštrukcie "silnejší" a tým pádom má lepší výkon, lepšie odvádza teplo), iný blok má zas lepší prietok, čiže to tým kompenzuje... najlepšie je nájst nejaký kompromis... takým je napr.D-Tek, ostatné sú už restriktívnejšie - EK Supreme, Thermalright XWB-1, atd ... pre tie restriktívnejšie bloky ale potrebuješ silnejšiu pumpu, aby sa udržal "optimálny" prietok v okruhu, hlavne ak chladíš aj iné komponenty ako vga, čipset ... preto by som Ti radil tú silnejšiu verziu od Lainga (18W)...

3) neviem, či som ťa dobre pochopil, ale ja vypúšťam normal cez expanzku... otvorím, vypustím... dajú sa dať ale rozne "stopky" do okruhu, kohútiky, ktoré možeš uzavriet, ale zas sa tým len zvyšuje celková restriktivita v okruhu, aj ked len minimálne...


ešte k tej restriktivite... na obrázku vidíš, že D-Tek je málo restriktívny, ale pridaním trysiek sa zvyšuje jej restriktivita, ale aj výkon... + tam sú aj iné bloky ...

Obrázok


veľa testov komponentov vodného chladenia nájdeš tu - Martin’s Liquid Lab
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa zoom »

Tak som si o tych Laingoch trochu cital a nechapem plne oznaceniam. Precital som si aj tento Gabov post, ale stale to nie je vsetko. Za prve, na TichePC su k dostaniu pumpy DDC-1 a ich rozne verzie (Plus, RT, RT Plus). Problem je, ze tuto pumpu neviem nikde na internete najst. Zato vidim same DDC-3.1 a DDC-3.2. Nasiel som takyto link, ktory odkazuje na stranku Laing. Adresa obsahuje DDC-1 a na stranke v nadpise je DDC-3.1. Znamena to, ze DDC-1 = DDC-3.1 , a teda rovnako DDC-2 bude DDC-3.2? Lebo ak ano, tak radsej by som asi chcel tu novsiu (lepsiu?) pumpu. Alebo som to len ine oznacenia pre Ameriku? Bolo by dobre, keby niekto na toto vrhol svetlo a pripadne finalne vybral, ktora z tych pump je najlepsia vzhladom na pouzite komponenty (ide mi celkom dost o ticho, ci bude mat voda 30 °C alebo 40 °C ma nejako netrapi).

Este budem pokracovat v otazkach z prveho postu:

4) V akom poradi zapojit komponenty? Mam skrinku Antec P182, teda mam tie diery na hadice. Radiator bude celkom urcite vonku. Predpokladam, ze aj pumpu necham vonku a bude pokoj. Bude sediet na koberci (= ziadne vibracie do plechu), bude sa lahko dolievat voda a lahko sa s nou manipulovat a tiez sa bude lahko stisovat -- mozem ju strcit do nejakej krabice, ci prikryt niecim, dam ju pod maly stolcek, na nu deku a pokoj.

Toto by malo stacit na to, aby som si potom finalne poskladal virtualneho vodnika (zatial). Ked som to zratal, tak dobrych 500,- € to vyslo, pekna palka. Za to moze byt aj GTX 295.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa palee »

v podstate máš 2 verzie Laingu - slabšia 11W a silnejšia 18W - a k tomu Laing D5

u Gaba:

1) slabšie 11W

Laing DDC-1T
Laing DDC-1RT - RT znamená iné zakončenie fitingu, je tam vonkajší závit...

2) silnejšia 18W verzia - pridáva sa značenie "PLUS"

Laing DDC 12V DDC-1 Plus
Laing DDC 12V DDC-1RT Plus - vonkajší závit

u Laing pumpy s Alphacool topom sa označuje slabšia verzia ako "PRO", silnejšia je "ULTRA"

3)
a existuje ešte Laing D5 12V Vario 1/2 AG - s orig. topom, niektoré verzie majú mechanické ovládanie otáčok - 5 stupňov ... je to jedna z najpoužívanejších pump, je silnejšia ako predošlé (ak sú bez topov)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

u Swiftech (USA): všetky bez vonkajšieho závitu

slabší Laing, čiže 11W - DDC 3.1 (Swiftech MCP350) - vlastne Laing DDC-1T Pump - 12 V
silnejší Laing, čiže 18W - DDC 3.2 (Swiftech MCP355) - vlastne Laing DDC 12V DDC-1 Plus

Laing D5 - Swiftech MCP655
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

poradie si každý hovorí svoje... aj s Gabom sme to viackrát preberali... niekto hovorí, že cpu má byť prvé, hlavne ak je velmi restriktívne, potom že vga až za cpu, aby "teplá voda" neohrievala cpu, atd. ... podla mna je to jedno, je to uzavretý okruh s určitou kapacitou odoberu tepla, takže to na to nemá vplyv.. alebo len opravdu minimálny...

jediné, čo je dobré dodržiavať je z expy do pumpy, aby v pumpe nezostal vzduch pri plnení, dalej je to už jedno... Ty ale asi bereš pumpu s expa-topom, takže je to ok...

nie je to málo, ale zas gtx295 bude za pár mesiacov nic moc... vodníka treba len raz kúpiť a len semtam menit nejaký blok.. ja ho mám asi 2 roky a zatial som nič nemenil, vobec... HW som menil už tak 5-6 krát :)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa GABO »

Takže postupne...

Čo sa týka CPU Bloku tak D-tek V2 ale ten má problémy ako písal Palee a spony mám termín najskôr za mesiac (ak vôbec) myslím spony na 1366. Jedine dostupné spony sú EK Waterblocks na 1366 a Swiftech. Swiftech GTZ blok je vcelku dobrý, vypracovanie ma mierne horšie ako D-tek (už písal Palee).

Čo sa týka Chipset bloku - dobrá voľba osobne mám a krása.

Mosfet Blok - dobrá voľba - masívny, sadne presne a viem aj dodať akurát nemám v shope - cena je +/- ako na ten chipset blok. Ten vrchný pidi chladič som ja osobne nemenil, ani pri 4400 a vysokej voltáži 1,46V sa nehreje...je vlažný.

Pumpa a EXPA- ak na to máš tak ber http://www.tichepc.sk/produkt/Laing-DDC ... -3391.html" onclick="window.open(this.href);return false; a na to potom podľa rozmiestnenia XSPC plexi TOP, alebo XPSC expanzku s topom, alebo ako ja zober Swiftech Mcres Expanzku (naozaj sa dá snaď všade nainštalovať...aj keď najvýkonnejšie riešenie je samozrejme ta XSPC plexi TOP expa).

Radiátor - tie veľké radiátory sú výborne - výhoda voda je v kontakte s medenou časťou - hlinik je len mriežka. Nevýhody - potrebuješ tu ULTRA pumpu a veľa kvapaliny - na celý okruh tak 2L potom (zvyčajne ako na zostavu čo mám ja stačí 1L). Pasívne ale ten radiátor utiahne ATI 4870X2 a C2Q takže o výkone radiátora nemá veľký význam polemizovať...ak máš miesto, máš výkonnú pumpu, máš peniaze tak jednoznačne zober.

Hadice a šrúbenia hadice Tygon ak berieš 12mm výstupy tak 14/9mm hadice lebo tie menšie majú tenkú stenu a pri tých mäkkých Tygon to nemá potom dobrý vplyv pri ohýbaní. Ak chceš niečo také ako má ZALMAN pri Reseratoroch tak to viem hadice od Masterkleer :). Na srubenia si potom daj sťahovačky - vrelo odporúčam (ideálne tie úzke čo mám od A.C. Ryan..black).

Dodatky:

1 už som písal vyššie nechal som to tak a je to ok :)

2 zoberieš silnejšiu Ultra pumpu ... resp. musíš ju zobrať ak berieš ten pasívak radiátor.

3 ako pisal Palee - sú rôzne kohútiky (niečo od Alphacool mám aj v shope) ale klasicky sa vypúšťa cez Expanzku.

V akom poradí zapojiť komponenty - ja to mám takto a nie je problém...popravde význam by malo laborovať iba v prípade ak by si chladil 4870X2 2x mal nejaký menší radiátor a chcel naozaj dostať z vodníka totálne maximum aj pri pretaktovaní, potom by relatívne mohlo usporiadanie ovplyvniť napr. pretaktovanie CPU ak by ti voda z pumpy šla rovno do grafiky 4870X2 a z nej do CPU a pod....asi vieš čo myslím. Dôležité ako Palee písal je to, aby z expy išla hadica hneď do pumpy aby sa to celé pekne odvzdušnilo - aj keď ak zoberieš XSPC EXPU s TOP tak to nemusíš riešiť vôbec.

http://www.tichepc.sk/00/vodar/voda1.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.tichepc.sk/00/vodar/voda2.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok

Ak sa rozhodneš stačí napísať a dohodneme ;)
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa Broolly »

Hesky GABO inteligentne riesenie konence niekto kto tam nedava tie kolienka co brzdia prietok a 1/2 vedenie chvalim :)) este by som trosku usporiadal vedenie a vylepsil samospad ale inac hezky baby :))
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa GABO »

To je foto po montáži, vyzerá to kúsok inak už...:) a chladí to veľmi dobre.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa Broolly »

jj chvalim :)) Chvalim :)) chladenie je bomba aj ten multiframe vyzera hezky :))
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa GABO »

Ten je vypnutý, nakoľko mám Lianku otvorenú a aktuálne už týždeň nebola zapnutá :D...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa prepelica »

tim velkym radiatorom by som vytkol ze su neni Dual-Pass alebo nejake take riesenie...take giganticke chladice sa daju asi zohnat len v automobilovej technike :)
Používateľov profilový obrázok
Dan00
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: So 11. Apr, 2009, 23:07
Bydlisko: Wasteland SVK

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa Dan00 »

chcel by som sa spytat na jednu vec ohladom stavby okruhu vodneho chladenia (nechcem zakladat new topic)

1. ak zapojim paralelne 2 viac restriktivne bloky a potom hadice znovu spojim je realne zvysit prietok za blokmi ???

2. je lepsie postupovat s vodou systemom CPU - GPU - CHIPSET ..... alebo podla toho co mozem zapojit blizsie a skratit obeh vody , totiz cital som tvrdenia kde radia raz jedno inokedy druhe . (prosim len uzivatelia so skusenostou s oboma zapojeniami)

3. chcel by som chladit aj NB/SB len neviem ci tieto bloky su kompatibilne s doskou eVGA nForce 680i SLI (nie som si isty o referencnom dizajne dosky)
http://www.tichepc.sk/produkt/MIPS-nVid ... -3427.html
http://www.tichepc.sk/produkt/MIPS-nVid ... -3428.html
ak mate nejaku inu lepsiu v pomere cena/vykon sem s nou

:OT: nevidel som tu ziaden thread kde by ste zdielali svoje vybrane stranky s recenziami . nie som celkom este zorientovany tak sorry az existuje
war. war never changes ...
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa numlock »

1. Ak zapojiš 2 bloky paralelne, dostaneš zhruba polovičný odpor, ale zároveň polovičný prietok (čo môže zvýšiť teplotu o pár °c).
2. ja mám zapojené CPU-NB-GPU-GPUvrm (väčšinou sa to takto robí), neskúšal som to inak, ale keby som mal ťahať hadice z CPU na GPu a potom naspäť na NB, asi by to nebolo najlepšie riešenie.. neviem, zdá sa mi to zbytočné
3. to by ti mohol poradiť Gabo..
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa GABO »

Čo sa týka tej kompatibility tak sú kompatibilné viz.:

Dieser Southbridgekühler eignet sich zur Montage auf folgenden NVIDIA 680i / 680i LT Referezmainboards:

- BFG nForce 680i SLI
- EVGA nForce 680i SLI
- EVGA nForce 680i LT SLI
- MSI P6N, nForce 680i SLI
- XFX nForce 680i SLI
- XFX nForce 680i LT SLI
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Dan00
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: So 11. Apr, 2009, 23:07
Bydlisko: Wasteland SVK

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa Dan00 »

ďakujem za tu dosku , máš špeciálne zdroje či len ujo google ??? (mne ujo google nepovedal nist bo neviem čo konkrétne doň zadať ohľadom tohto)

numlock - tím polovičným prietokom si mal na mysli prietok v bloku alebo prietok za oboma blokmi po spojení (horšie chladenie by nevadilo pri tomto)

najkratšiu cestu by som mal (keby to kak chcem zapojiť) SB - GPU - NB - CPU - Radiator - Expanzka - Pumpa .... neskôr za CPU by som rád nahodil ešte zdroj ale to fakt neskôr lebo by som chcel zmeniť výrobcu ale o tom v inej téme . moja otázka však znie či pumpa http://www.tichepc.sk/produkt/Laing-DDC ... -2145.html to dokáže utiahnuť (že dokáže nepochybujem) aj zo stránky hluku (tích 18 decibelov sa ešte ako tak dá)

thx za odpovede a ochotu
war. war never changes ...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Navrh vodneho chladenia + otazky

Príspevok od používateľa GABO »

Stránka výrobcu samozrejme žiadne UJO google :)....to je ofik. od výrobcu.

Čo sa týka pumpy tak záleží od komponentov vo vodníkovi (presne bloky, radiátor etc.)...ja som dával radšej ULTRA model a samozrejme ju stíšil.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Vodné chladenie"