LCD monitory NEC

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Zdravím.

Mal by som pár otázok ohľadom LCD monitorov značky NEC.

- čo je pravdy na tzv. "duchoch"? myslím to, že keď máte nejaký svetlý útvar dlhšie zobrazený a potom zobrazíte tmavú plochu, tak vidieť akoby fľak po tom svetlom útvare
- nepískajú alebo nebzučia alebo nehučia pri znížení jasu?

Konkrétne ja mám záujem o niečo takéto:
http://www.pcmania.sk/zbozi/22-lcd-nec- ... p=z:141643" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pcmania.sk/zbozi/22-lcd-nec- ... p=z:134489" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale pýtam sa všeobecne na všetky monitory značky NEC (ak by ste mali konkrétne z týchto, tak aj konkrétne).
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa Snake »

duchmi (ghosting) trpia všetky monitory s dlhšou odozvou, nie je to nič špecifické pre výrobcu





.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Nemyslel som ghosthing spojený s odozvou, ale vypálenie statického obrazu, ktorý bol po dlhú dobu zobrazovaný.

Momentálne sa mi veľmi páči ten P221w, to by bol dobrý monitor až do rozmachu OLED-ov. :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa Snake »

to by si musel zobrazovať hodne dlhú dobu aby sa niečo také stalo. P221 je v pohode





.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Nevieš náhodou ako je na tom so svietivosťou?
Myslím to, že či nežiari tak ako napríklad TN Samsungy, že cez deň nemôžeš dať jas nad 30.

Videl si ho?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa Snake »

videl som ho, avšak nekalibroval som ho, bohužial





.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

A aký bol? Nejaké dojmy z obrazu, či príliš nežiari, či nie sú farby pri bežnej office work príliš saturované, prípadne ak tam bolo ticho, či nevydával nejaké nežiaduce zvuky. :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa Snake »

ani jednu tie neviem zodpovedať lebo:

1) ako som vravel, nekalibroval som ho, obraz ti môže aj nemusí žiariť, v závislosti od nastavení
2) ja počujem monitory pískať asi tak keď idem spať, cez deň vôbec, vlastne, to by som musel byť v miestnosti 5x5 metrov, zvukotesnej, aby som počul piskot keď ti vonku za oknom behajú autá... :-)





.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

A bez kalibrácie by si ako zhodnotil obraz?
Ohľadom žiarenia farieb sa v mojej otázke jednalo o niečo podobné, ako na čo sa sťažujú ľudia pri napr. HP LP2275w.

Dá sa na ňom vypnúť wide color gamut?

A ešte taká otázka: čo tak počkať na LED TN panely? (LED PVA asi cenovo dostupné nebude)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa Snake »

bez kalibrácie by som obraz nehodnotil nijak, nedá sa, to je to isté jak keby som ťa pustil na bicykli dolu kopcom a mal by si mi povedať ako fungujú prevody.

Užívatelia 2275W sa nesťažujú na nič, sťažujú sa užívatelia 2475W keďže je to monitor so širokým gamutom bez možnosti transformácie farebného priestoru.

//edit:
monitor podporuje transformáciu far. pries. :-)





.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

No tak ja na kupovanie vlastnej sondy nemyslím, natoľko tomu nerozumiem a aj tak to stojí od 100€ hore.

Mimochodom, odkiaľ si? Možno by som si ho potom dal nakalibrovať u Teba, ktovie. :)
Btw, ty vravíš, že zlé továrenské nastavenie farieb na lacných monitoroch môže spôsobovať bolesti očí a hlavy?

A keby si mi prosím vysvetlil, čo to vlastne je tá transformácia farebného priestoru.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa Snake »

tommy1104 napísal:No tak ja na kupovanie vlastnej sondy nemyslím, natoľko tomu nerozumiem a aj tak to stojí od 100€ hore.
Škoda
tommy1104 napísal:Mimochodom, odkiaľ si? Možno by som si ho potom dal nakalibrovať u Teba, ktovie. :)
Mám to napísané rovno pod nickom....nižšie.....ešte nižšie :-)
tommy1104 napísal:Btw, ty vravíš, že zlé továrenské nastavenie farieb na lacných monitoroch môže spôsobovať bolesti očí a hlavy?
Môžu, nemusia, záleží na čo je človek háklivý, napríklad ja nemusím paradajky, gammaray zas Paris Hiltonovú
tommy1104 napísal:A keby si mi prosím vysvetlil, čo to vlastne je tá transformácia farebného priestoru.
Obrázok
velmi jednoducho povedané orezanie, reprodukovaných farieb, z veľkého trojuholníka na malý :-). WCG niektoré aplikácie nepodporujú (hlavne Windows)





.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

No tak Paris Hiltonovú ani ja nemusím. :laugh:
Ale ja som to myslel tak, že Ťa to neirituje, ale vyslovene to vadí zraku.

To bydlisko - sorry, neviem kde mi hlava stojí, ledva stíham projekty do školy.
Galanta je imho trošku od ruky.
To už skôr tá sonda, časom, ak mi niečo nebude vyhovovať.
Ale nakoľko som doteraz fičal len a len na TN, tak si myslím, že už aj tak budem ohúrený.

Ahaa. Takže ak som správne pochopil, u NECu sa to dá prepnúť z wide na klasiku a u HP nie? To sa mi páči. :)

Inak, čo vravíš na LENOVO L2440x?

(ja mám doma totiž teraz ešte len pár dní Samsung 2243BW a chystám sa ho vrátiť v rámci 7 pracovných dní, nakoľko trochu bzučí a má vadný modrý subpixel a čo je z jedného uhla žltá je z druhého ružová)
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Snake napísal:bez kalibrácie by som obraz nehodnotil nijak, nedá sa, to je to isté jak keby som ťa pustil na bicykli dolu kopcom a mal by si mi povedať ako fungujú prevody.

Užívatelia 2275W sa nesťažujú na nič, sťažujú sa užívatelia 2475W keďže je to monitor so širokým gamutom bez možnosti transformácie farebného priestoru.

//edit:
monitor podporuje transformáciu far. pries. :-)
to Snake: papier znesie dost si myslim. 2475 HP je monitor ktory by urcite chcelo viac ludi z tohto fora ako si mozes mysliet, ked ti napisem ze by som ho odporucil do kazdeho segmentu tak ma ukamenujes? po skalibrovani ma konecne bavi sa na monitor pozerat 25 hodin denne :D o filmoch ani nehovorim.
skratka som s neho na vetvy...jedno PVA-čko som uz mal ale toto je ine cafeee
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: LCD monitory NEC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Hej, ale stojí ešte o tisícku viac, nemá vymoženosti NECa a 22" mi vyhovuje. Ale na druhej strane, asi ho aj tak zaradím medzi kandidátov na prvé PVA.
Bassgenerator, problémy so zvukovými prejavmi žiadne? Úplne ticho aj na nulovom jase?

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"