DirectX a Graficka... HELP

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
feky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa feky »

Fuuha, dva roky :8O:

Ja to vidim takto: tym DX9 by to nemalo byt, ten by s kartou mal spolupracovat normalne, nevadi, ze ta ma hw podporu pre DX8. Jedine, ze by sa nejak pokaslala instalacia DX alebo ten mal problemy s drivermi. Tu by pomohlo preinstalovanie DX a ovladacov (+skusit rozne verzie ovladacov, aj starsie - napr. z CD ku grafike). Toto si ale asi uz vsetko skusal, ked ta to trapi tak dlho. Tato softwareova stranka veci je podla mna menej pravdepodobna. Ked ale chces este nieco skusit, tak ti mozem odporucit akurat tak znovu nainstalovat cely windows (tym by si mal aj istotu, ze je DX nainstalovany dobre).

Tebou spominane graficke chyby totizto moze sposobovat nejaky zadrhel v hardware (teda vadny Radeon, kedze ostatne komponenty si uz menil...). Skusal si tu grafiku niekedy taktovat? Alebo si nahodou nemenil BIOS?
Ked nie, tak sa este moze prehrievat. Kvoli tomu by pri zatazi (teda hrach) vznikali artefakty. Mozno by si mal skusit zlepsit vetranie v skrini alebo aspon nejakym vetrakom ofukovat tu graf.kartu.
Keby to nebolo ani tymto, tak by som povedal, ze je ta karta poskodena (napr. vadne pamate) a s tym by si asi uz moc nenarobil.

Viac ma nenapada (hlavne v takejto pokrocilej hodine...), mozno poradia "kolegovci" alebo skus napisat, ktore mnou navrhovane kroky si uz podstupil, popripade co dalsie si povystrajal :wink:

PS: s odinstalovavanim DX ja osobne nemam moc dobre skusenosti, predsalen je v novsich windowsoch priamo sucastou samotneho systemu a win tak nejak predpoklada, ze ho tam stale bude mat...
Používateľov profilový obrázok
maolinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa maolinko »

No prikalanam sa tu ku koleg. a tym reinstalovanim bi malo byt vsetko ok.Inak tak ma napadlo ked si si kupil novu dosku a ramku preco si neinvestoval aj do dakej lepsej vga?Aspon tu 9800 pro alebo daku inu co podporuje dx 9 ku.Inak na starom kompe mam nvidiu geforce 2 mx 400 ku 32mb ta nepodporuje myslim ani 8 micku a isli mi na nej aj menej narocne hry ktore vyzadovali dx 9 nu takze v tom problem nie je. Reinstaluj xp a mas po probleme. :wink:
AMD Sempron 2800+,asus socket A,1024 mb ram(400),9600 radeon,80 gb hdd,atd :)
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

Presne tak ako tu uz dakto vravel...

Ja mam GeForce 2 a idu mi aj hry s DirectX 9...

Taze treba proste preinstalovat Win + DX...

Nepises presnejsie zostavu, ale dakedy robili problemy karty ATI + dosky Via...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!

Návrat na "Programy a problémy s nimi"