Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
b8wrdoc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po 08. Dec, 2008, 21:37
Bydlisko: Bratislava

Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Príspevok od používateľa b8wrdoc »

Zdravim,

mam taky mensi ( a mozno aj vacsi ) problem s startovanim stoloveho PC.
Ked PC SHUTDOWN-nem a hocikedy nanovo zapnem tak system nenabehne = zapne sa doska ale nepipne, monitor nic, ani klavesnica a takto zostane; cize ho musim vypnut zo siete ( pouzivam vypinac na zdroji ) a potom pri opatovnom zapnuti vsetko funguje.
Ak restartujem , tak samozrejme zase nenabehne, jedine po vynuti a zapnuti zdroja.
WTF ?
Obavam sa ze neaky komponent to nemusi zvladat taketo zaobchadzanie, fungujem uz takto asi 2 mesiace a PC pouzivam skoro denne.
Zostava je v podpise.

dik za odpoved
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Nemas problem so "sustavou": zapinacie tlacitko =>(kable) =>konektor v doske => kable zo zdroja do dosky? Mas to dobre zapojene, neblbne nejaky kontakt?
Alebo je proste nieco zbabrane...viac poradit neviem, nestretol som sa s tym.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
b8wrdoc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po 08. Dec, 2008, 21:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Príspevok od používateľa b8wrdoc »

Shatterhand napísal:Nemas problem so "sustavou": zapinacie tlacitko =>(kable) =>konektor v doske => kable zo zdroja do dosky? Mas to dobre zapojene, neblbne nejaky kontakt?
Alebo je proste nieco zbabrane...viac poradit neviem, nestretol som sa s tym.
urcite nie, zapojene to je dobre.
Kontakt neviem, skor nie, ja sam to tipujem na neaku suciastku na zdroji alebo maticnej doske.
Bojim sa ze to cele pojde hajať :smutny:
Používateľov profilový obrázok
Srnec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 09. Apr, 2009, 11:56
Bydlisko: Nitra

Re: Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Príspevok od používateľa Srnec »

mne robi PC to ze ak ho nevypnem zo siete tak vsetko klape ako ma, ale ak vypnem zdroj a zapnem tak ked stlacim start PC tak sa zapne a potom vypne a znova zapne a ide v pohode... to robi kvoli niecomu takemu ze sa znovu vypne aby nacital veci ako je napr. pretaktovanie a nastavil dane napatia a pod.

tak mozno nieco podobne aj u teba, ale nejak to nefunguje spravne :)
CPU: Intel Core2Quad Q8300 @3,075GHz CPU Cooling: Artic Cooling Freezer 7 Pro GPU: Gigabyte GTX260OC 896MB MB: Gigabyte EP45-DS3L RAM: Kingston 2x2GB kit 1066MHz HyperX @1093MHz 5-5-5-15, 2,1V PSU: Fortron FSP500-60GLN 80PLUS 500W HDD: Samsung 320GB, Maxtor 160GB FAN front: Airen Red Wings 120 Clever CASE: Cooler Master Elite330 (Black)+FAN back REPRO: Creative T3100 (2.1) TABLET: Trust TB-7300 LCD: 22" Samsung T220 OS: Windows 7 64bit
Používateľov profilový obrázok
b8wrdoc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po 08. Dec, 2008, 21:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Príspevok od používateľa b8wrdoc »

Srnec napísal:mne robi PC to ze ak ho nevypnem zo siete tak vsetko klape ako ma, ale ak vypnem zdroj a zapnem tak ked stlacim start PC tak sa zapne a potom vypne a znova zapne a ide v pohode... to robi kvoli niecomu takemu ze sa znovu vypne aby nacital veci ako je napr. pretaktovanie a nastavil dane napatia a pod.

tak mozno nieco podobne aj u teba, ale nejak to nefunguje spravne :)
no moj problem neni podobny , ale opacny.
Používateľov profilový obrázok
Srnec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 09. Apr, 2009, 11:56
Bydlisko: Nitra

Re: Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Príspevok od používateľa Srnec »

ja by som natvojom mieste vsetko vybral z PC a znova zapojil... (ale to si uz asi spravil) tak potom by som aj krvopotne niekoho znameho zohnal ktory by bol ochotny a pomohol ti tym ze ti pozicia PC a ine suciastky skusat kde je problem v kt. komponente
CPU: Intel Core2Quad Q8300 @3,075GHz CPU Cooling: Artic Cooling Freezer 7 Pro GPU: Gigabyte GTX260OC 896MB MB: Gigabyte EP45-DS3L RAM: Kingston 2x2GB kit 1066MHz HyperX @1093MHz 5-5-5-15, 2,1V PSU: Fortron FSP500-60GLN 80PLUS 500W HDD: Samsung 320GB, Maxtor 160GB FAN front: Airen Red Wings 120 Clever CASE: Cooler Master Elite330 (Black)+FAN back REPRO: Creative T3100 (2.1) TABLET: Trust TB-7300 LCD: 22" Samsung T220 OS: Windows 7 64bit
Používateľov profilový obrázok
b8wrdoc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po 08. Dec, 2008, 21:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Príspevok od používateľa b8wrdoc »

Srnec napísal:ja by som natvojom mieste vsetko vybral z PC a znova zapojil... (ale to si uz asi spravil) tak potom by som aj krvopotne niekoho znameho zohnal ktory by bol ochotny a pomohol ti tym ze ti pozicia PC a ine suciastky skusat kde je problem v kt. komponente
no yo, ale taky HW uz tazko zohnat. Skusim neaky iny zdroj ak niekde zozenem..
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Start systemu iba po vypnuti zdroja ?!

Príspevok od používateľa stanomx »

skus ist do biosu dat zakladne nastavenie 4x to ulozit (mozno skontrolovat biosovsku bateriu) a podla mna je problem vyrieseny :good:
RAMMSTEIN

Návrat na "Hardware všeobecne"