Windows Seven

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Figio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 967
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Figio »

neviete kedy uz bude ten RC dostupny? resp. to bude ked bude 5.5. v usa? po polnoci? a odkial by ste odporucili tahat? lebo microsoftova stranka bude asi pretazena jak svina :OO=
VZDY predavam aj inde
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, tahat to budes moct jedine z MS stranky. Bude to pre teba strasny problem, ked to budes tahat o 2-3 dni neskor, ako zvysok normalnych ludi ? W7 RC bude fungovat vyse roka, takze den hore-dole ta snad nezabije.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Kód: Vybrať všetko

When Microsoft released the Beta of Windows 7 in January, it released a set of recommended system requirements for the Beta (which its officials noted were subject to change). On April 30, concurrent with the beginning of the delivery of the Release Candidate, Microsoft released the final system requirements for Windows 7.

Here are the minimum Windows 7 requirements Microsoft offered in January when it released the Beta:

    * 1GHz processor (32- or 64-bit)
    * 1GB of RAM
    * 16 GB of available disk space
    * Support for DirectX 9 graphics with 128MB of memory (for the Aero interface)

Here are the minimum Windows 7 system requirements Microsoft released on April 30 when it made available the Release Candidate to MSDN and TechNet testers:

    * 1 GHz processor (32- or 64-bit)
    * 1 GB of RAM (32-bit); 2 GB of RAM (64-bit)
    * 16 GB of available disk space (32-bit); 20 GB of avaiable disk space (64-bit)
    * DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

Note: If you are planning to run Windows XP Mode along with Windows 7, Microsoft is recommending a PC with a minimum of 2GB of memory and 15 GB of additional disk space. “In addition, Windows Virtual PC requires a PC with Intel-VT or AMD-V enabled in the CPU, as it takes advantage of the latest advancements in hardware virtualization,” according to company officials.

I asked whether Microsoft had different requirements for the different SKUs of Windows 7 that it is planning to release and was told (via a spokesperson): “The system requirements are final and not SKU-specific.”

If you’re curious how these final Windows 7 requirements compare to Vista’s requirements, they aren’t all that different. Here are the final Vista system requirements:

    * 1 GHz processor (32- or 64-bit)
    * 512 MB of RAM (for Home Basic); 1 GB of RAM for all other versions
    * 15 GB of available disk space
    * Support for DirectX 9 graphics and 32 MB of graphics memory (for Home Basic); 128 MB of graphics memory plus WDDM support for all other versions

Microsoft also announced on April 30 that it is readying a beta of a new Windows Upgrade Advisor (WUA) designed to support Windows 7. A spokesperson provided the following information:

    “Windows Upgrade Advisor will check any devices that are connected to the PC (with the appropriate driver installed) at the time of the scan. WUA will identify any known potential compatibility issues and will communicate this in the report. Our beta tester feedback has been critical in ensuring Windows 7 is a quality OS and we hope our testers can continue to partner with us on testing this software to ensure the best end-user experience.”
Používateľov profilový obrázok
Figio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 967
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Figio »

nebude to pre mna strasny problem, ani ma den-dva hore - dole nezabije, ale na intraku kde mam rychly net som len dozajtra a preto sa to pytam vies ;) takze neviete mi povedat kedy to bude? :)
VZDY predavam aj inde
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, to ti nikto nebude schopny povedat. Jedine MS.
Používateľov profilový obrázok
Figio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 967
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Figio »

neva, dik aj tak :)
VZDY predavam aj inde
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa shiro »

a co torrent? ja uz na tom ficim cca tyzden, co leakla RC1 build 7100 a no problem. Nelegalnost neriesim, nakolko mam vygenerovane cislo do microsoftu a normalne to fici legal.

Fakt nechapem taketo zdrziavanie z ich strany, to je taky problem prist k serveru z dvdckom, nakopat ho tam za 5minut na ftp?
keby neboli ich admini lenivi jak svine...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ty nelegalnost neriesis, my ano. Precitaj si pravidla fora. A co sa tyka toho casoveho rozlozenia, nejde o lenivost. Ludia, co maju MSDN/Technet za tuto sluzbu platia nemale peniaze, a ide aj o velmi dobry sposob rozlozenia zataze. VIP klienti maju 5 dni na stiahnutie predtym, nez hordy ostatnych stahovacov totalne zahltia servre. Ale to je pre tvoju predstavivost asi prilis komplikovane. Hlavne ze nadavas na "adminov".

Dalej neviem ako si to predstavujes, ze to maju na jednom servri ? Vies ty vobec co je to akamai a ako to funguje ? Ach jaj, ze sa s tebou vobec bavim :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa shiro »

pravidla poznam, a tiez nemam rad neschopnych warezakov, ktori sa sem niekedy pridu vyplakavat, ze nevedia nieco ukradnut.
Ale v tomto pripade je blbost o nelegale hovorit, nakolko instalacka existuje, cislo mam, a ze ju mam z torrentu a nie z MS servera je uplne fuk. Je to to iste, ako ked mam legalny winXP ale stratim instalacku - cislo mam, tak nieje na tom nic zle, ak si instalacku stiahnem. Kupujem si licenciu, nie OS. To som len preto spomenul, ak by sa chcel niekto navazat do toho, ze je to uz tyzden na torrentoch. A pritom je to ten isty kod, ten isty skompilovany zdrojak.

Akamai je podla mne dostupneho infa nejaky update-system z kopy serverov po svete, kde sa subopry nahrane na jeden server automaticku rozkopirovavaju na ostatne, aby to nezahltilo chudaka prveho servera. Videl som to jedine pri update AVG, kde to odtial tahalo updaty, inac som sa s tym nestretol. Samozrejme ze neuvazujem ako blbec, ze maju jeden server. Ale takisto nemaju len jedneho admina, tak nech si zabehaju a pohnu ritami. Nezriedka to maju len par metrov. Muz mojej segry robi systemaka v Vseob. zdrav. poistovni, tak viem o com tocim. Nejake MSDN mna ako usera netrapi, neplatim si to, tak stade netaham. Ako si to riesia je vec MS a platitelov MSDN.

Ked, ako vravis, nadavam na adminov, tak preco nevyriesia nieco ako p2p? U linuxu je to jedina forma distribucie (okrem FTP a shipIt napr.) a funguje to. Ale rozpitvavast tu toto neni nas problem, to si musi MS spravit sam.

Vsetko co som chcel napisat je, ze podla mna to zbytocne zdrzuju a keby chceli, vedia to aj tak spravit, ze to mozu pustit do obehu v stejny den vsetko a nik nemusi cakat jak pako. Moznosti ako sa dostat k RC1 Win7 je kopa.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa panasonic650 »

shiro napísal:...ze podla mna to zbytocne zdrzuju a keby chceli, vedia to aj tak spravit, ze to mozu pustit do obehu v stejny den vsetko a nik nemusi cakat jak pako...
Ale to presne chcu.... Odbornici (predplatitelia) najprv, zvysok neskor... Je to ich pravo si to releasnut ako chcu a ver tomu ze vedia presne preco to robia takto a nie inac, takze nema zmysel im to vycitat ci na to nadavat.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa faugusztin »

Akamai nie je update system. Akamai je obrovsky load balancing file server, su to desiatky servrov. A nefunguje to iba tak, ze si tam niekto nieco nahra, firma si u nich musi objednat datove kapacity atd atd...

Mne je jedno, co si myslis ty. Debata o stahovani Windows 7 RC1 z torrentu patri do temy warezu aj po release date, a preto s tym okamzite skonci. To, ze sa tam objavi Windows 7 RC1 este nikde negarantuje, ze s v ISO nestiahnes aj par trojanov, ci virusov alebo keylogerov. Ina vec by bola, keby MS mal vlastny tracker a poskytoval MD5/SHA hashe k ich ISO suborom, to ale stale nemeni nic na potrebe zvyhodnovania platiacich zakaznikov.

Takze este raz - nie je to o behani adminov a nahravani suborov. Ide o to, ze urcita skupina ludi si zaplatila par dnovy predstih a kludne stahovanie z nepretazenych servrov. Ak chces analogiu vo svete Linuxu, tak nejaku dobu (neviem ci to este stale robia) uvolnovali verziu najprv pre predplatitelov, az neskor pre free uzivatelov.

Navyse sa bavime o bezplatnej testovacej verzii Windows, ak sa ti nepacia podmenky, ktore stanovil vyrobca tak si to ries inde, ale nie tu na tomto fore, a nespominaj tu torrent ci ine ilegalne aktivity ako alternativu k oficialnym. To, ze MS prehliada stahovanie ISO suborov z internetu este neznamena, ze ide o pravne ciste riesenie.
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Tak ja to uz mam stiahnute a obe 32 aj 64 bit verzie som stiahol za cca 40min dnes rano o 8:00, takze sikovne to maju MS spravene asi.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Dokonca funguje na RC verziu kluc z Bety.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa valistar »

uz mi to stahuje tak 200-250 kB/s co je fajn rychlost (mam pomaly net)... nainstalujem ku viste a napisem prve dojmy :good:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa shiro »

faugusztin napísal:Akamai nie je update system. Akamai je obrovsky load balancing file server, su to desiatky servrov. A nefunguje to iba tak, ze si tam niekto nieco nahra, firma si u nich musi objednat datove kapacity atd atd...
Noo, oni to uz mali takto pri DL bety windows Vista a pekne ma to sralo....miezeby dali jednoduchy odkaz na FTP alebo daco podobne, tam sa bolo treba regovat a neviem co bezalo to cez javascript a podobne veci, kde ked ti to hodilo error, tak si mohol robit secko znovu....uzil som si s tym dost. Skratka cely ten postup na DL bol zbytocne zlozity....aspon sa mi teda zdalo.
faugusztin napísal: Mne je jedno, co si myslis ty. Debata o stahovani Windows 7 RC1 z torrentu patri do temy warezu aj po release date, a preto s tym okamzite skonci. To, ze sa tam objavi Windows 7 RC1 este nikde negarantuje, ze s v ISO nestiahnes aj par trojanov, ci virusov alebo keylogerov. Ina vec by bola, keby MS mal vlastny tracker a poskytoval MD5/SHA hashe k ich ISO suborom, to ale stale nemeni nic na potrebe zvyhodnovania platiacich zakaznikov.
Ked ti je fuk co si myslim, tak preco ti vadi skade to taham? :-) A myslim ze v pripade nejakych dpolnenych trojanov a inych sraciek by Avira + superantispyware + SpyBot docela slusne jacali, ze tam nieco mam. V tomto to mas kus pokrivene, pretoze nie vsetko co sa taha z torretu je warez a tudis torrent nieje warez. A hovorit o wareze pri tahani RC1 verzie OS, ktory este ani neni v predaji (tudiz ho pouzivam na vlastne riziko a je kudne mozne ze mi to zrachne a vezme so sebou aj data apod.) je kus blbe...
faugusztin napísal: Takze este raz - nie je to o behani adminov a nahravani suborov. Ide o to, ze urcita skupina ludi si zaplatila par dnovy predstih a kludne stahovanie z nepretazenych servrov. Ak chces analogiu vo svete Linuxu, tak nejaku dobu (neviem ci to este stale robia) uvolnovali verziu najprv pre predplatitelov, az neskor pre free uzivatelov.
U linuxu som nic podobne zatial nevidel, oni nejaky loadbalancing riesia prave torrentami. Staci ze z ich FTP si to stahne jeden user, ktory to hodi na torrent a za par dni to maju vsetci. Kdezto systemom microsoftu to trva par tyzdnov...
faugusztin napísal:Navyse sa bavime o bezplatnej testovacej verzii Windows, ak sa ti nepacia podmenky, ktore stanovil vyrobca tak si to ries inde, ale nie tu na tomto fore, a nespominaj tu torrent ci ine ilegalne aktivity ako alternativu k oficialnym. To, ze MS prehliada stahovanie ISO suborov z internetu este neznamena, ze ide o pravne ciste riesenie.
Ked vyrobca nieco stanovil, tak preco je to na nete o dva tyzdne skorej? Naskor by si mali spravit poriadok u seba :-) ked uz chcu mat nejake pravidla. Nech sa potom necuduju. Je inac vseobecne zname, ze MS toto toleruje prave preto, ze dalsi uzivatel (aj ked nelegalneho) OS = potencionalny zakaznik.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Operačné Systémy"