WIFI router z jarnej akcie T-com

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa bassgenerator »

ahojte. dal som si T-com program turbo 2 z wifi routrom za 49,50€, pocitac je desktop bez wifi na zakladnej doske. pocitac bude umiestneny 5 metrov na poschodi od toho routra. chcem sa opytat aby to nebolo spojene kablom (router-pc) ake zariadenie mi ktomu este bude treba? alebo bude dodane spolu s tym modemom?
pride mi zrejme kurier doviest na druhy tyzden balik zo samoinstalaciou, tak neviem ci to mam dat technikom prekablovat alebo co mi ktomu treba. Diky za info
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa Lopik »

Budes potrebovat wifi kartu, ktoru zasunies do volneho PCI slotu v PC ... napriklad nieco taketo:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8124038" onclick="window.open(this.href);return false;
Wifi router budes musiet najskor pripojit k PC pomocou kabla, aby si ho najskor nastavil. Kratky sietovy patch kabel bude mozno pribaleny k routru. Avsak otazka, je az taky velky problem potiahnut tych 5 metrov kablu k PC ?
Na technika sa kasli, ak mas aspon stipku technickeho talentu, bola by to len skoda penazi.
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa bassgenerator »

ok. mam otazku ked si prelozim sam tu pripojku k pocitacu, tak ten modem uz moze ist do pc klasicky kablom? a mobilom co mam podporu wifi sa mozem pripojit kedykolvek bez toho aby bol zapnuty pc. musi byt zapnuty iba ten modem. vsak aby som teda neinvestoval do tej wifi karty do pc.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa Lopik »

akosi komplikovane pises a neviem ci rozumiem...
Cize PC by si pripojil kablom na wifi router = ano moze byt
Mobilom ktory ma zbudovane wifi by si sa chcel pripajat na wifi router = ano mozes
Samozrejme mobil nepotrebuje, aby bolo zapnute PC ... wifi router to zvladne sam, pokial je zapnuty a spravne nakonfigurovany.
V tom pripade nemusis kupovat wifi kartu (usetrenych cca 16 euro) a kupis len 5m sietovy kabel = 2 eura
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa bassgenerator »

no Lopik presne si to pochopil. o to mi islo aby som nemusel kvoli forum (lebo vacsinou som na forach) zapinat zrave pc. takto sa chcem len mobilom(nokia 5800 EM) pripojit a pisat, vonka na zahrade alebo na terase nad domom. vzdialenost zrejme ako 20m ani snad neprekrocim. bude ten router mat taky dosah?
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

no myslim ze mas router d-link. a mam silny pocit ze tak daleko ti ten signal nedojde :( jedine ze by to bolo bez prekazok
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa Lopik »

tak ako pise SilverSurfer ... taky dosah bude mozno dost problemovy ... wifi je ducharina, nikdy sa neda presne urcit ako a ci ti to vobec pojde. A este ak sa jedna o komunikaciu s mobilom, o to otaznejsie. Mam tiez Nokiu s wifi, niekedy v praci zapnem wifi, ale nic extra to nie je. Predsa len, porovnat silu vyzarovania wifi signalu z routra ktory ma externu antenku (a uz ta je sama o sebe slaba) a z mobilu, ktory ma wifi modul(ik) zabudovany v malickej tehlicke ... mno matika nepusti :) vsetko je len o otestovani ... bud ti to pojde, alebo pojde s vypadkamy, alebo nepojde vobec.
Ale ak to skusis, tak nam urcite napis, ako ti to ide ... som velmi zvedavy. :)
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa bassgenerator »

no to teda skusim. ak to nepojde ani v byte tak sa na to mozem vyprdnut a este k tomu za priplatok 50€. na co je potom dobry ten wifi router aby som mal pocit ze nemam medzi modemom a pc kabel? tak si kupim antenu a zriaqdim si HOT-SPOT :-)
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa Lopik »

mno tie antenky co byvaju v routroch maju najcastejsie 2-3 dB a to je tak akurat na dosah po dome. Avsak pre notebook sa to da zvladnut. Ako to bude v pripade mobilu, to je otazne. Inac ten router od tcomu, cize ten D-Link .. tak je to taky podpriemer. Znami robi na technickej podpore v tcome a sam povedal, ze je to shit. Co viac dodat. :-)
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa bassgenerator »

tak na co je potom dobry taky modem. technik vravel ze to ma dosah 30m. ak sa nepripojim s mobilom po dome tak to nechcem. da sa to este aj vratit pokial este kurier nedosiel so samoinstalacnym balikom? mam moznost to nejak odskusat? to nikto nema doma taky, ze by napisal ci sa stym da pripojit aj mobil aspon po dome. sak je to potom onicom.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa Lopik »

co sa tyka zrusenia objednavky routra , to ti neviem povedat, musis zavolat a spytat sa na infolinke 0800123456.
30m je teoreticky mozne dosiahnut, prax je vsak vzdy ina. Vela zalezi na trase signalu, ci nie su prekazky (steny, stromy, atd) .. preto vravim, wifi je ducharina ... moze ist, aj nemusi.
Ak by som mal zajtra cas a cestu ku kamosovi, tak by som skusil u neho doma wifinu po dome a do zahrady cez mobil. Ale neslubujem.
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa bassgenerator »

no to by si ma potesil. diky ide mi cisto len o pripojenie z mobilom po dome nanajvys vonku co je vlastne len cez sklenene dver to je cca 15 m. ak to nepojde tak to je naozaj supershit!
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa Toman »

- dosah maju vsetky wifi rutre uplne rovnaky (vykon je dany normou)
- ak by si mal aj slaby signal tak ti ziadna antena nepomoze, antenu by si musel totis pouzit na OBIDVOCH stranach (co si v mobile neviem predstavit..)
- Simbianovske telefony maju vo vseobecnosti s prehliadanim for... (prehliadac obvikle spadne) (s Nokia E65 sa na toto forum nedostanem vobec)
- dosach wifi je obmedzeni na 2-3 steny
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa bassgenerator »

no ja kde sa budem pohybovat v okoli domu na zahrade a terase tak je to len cez jednu stenu. umiestneny bude na vnutornom parapete cize nieje problem ho dat ked neprsi vykukat von potom uz nieje cez ziadnu stenu a vzdialenost by bola v kazdom smere od 15 do 20 m. ak toto nemoze zvladnut aspon na 50 percent signalu tak to je brak a budem mat co robit aby som sa radsej nerozhodol pre obycajny modem.
cital som zmluvu (zatial kurier este nedosiel) tu predbeznu kde su podmienky. tam stoji ze pri prvom spojazdneni ste suhlasili s tym, ze prevezmete zaväzok teda na 18 mesiacov a bla bla bla... cize v podstate ked si to na kabel nakonfigurujem tak uz je to moje a nemam moznost ani vyskusat wifi na skusku, tak je? to sa hajzli s t-comu. dobre to maju podchytene..
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: WIFI router z jarnej akcie T-com

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

mam ten router doma a signal v dome je ok. Router je umiestneny asi v strede domu a v kazdej izbe mam slusny signal. Co sa tyka signalu vonku je len pod oknom vedlajsich izieb ale dalej nie. Router mam zatial blbo umiestneny. (pod stojanom na monitor).Vsetko skusane s nokiou N95

Návrat na "Siete"