BSoD a problémy s ním

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
PikiX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 01. Feb, 2008, 14:00

BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa PikiX »

Zdravím vás.

Iba pol roka som si užíval nový PC bez problémov. V poslednej dobe sa mi stáva že po zapnutí (pri úvodnom prihlasovacom screene) mi po pár sekundách nabehne BSoD. Včera ešte BSoD popisoval problém s win32k.sys. Podľa toho čo som našiel na nete som nechal vytvoriť nový win32k.sys Dúfal som, že problém to vyriešilo.

Dnes mi zase ukázal BSoD :x Tentokrát ale už neodkazoval na žiadnu súčasť (*sys,*dll, ai). Vie mi niekto poradiť čo môže popisovať tento výpis ?

SYSTEM SERVICE EXCEPTION

STOP: 0x0000003B (0x00000000C0000005, 0XFFFFF800103D834, 0xFFFFFADF2973DFD0, 0x "a samé nuly")

Konfigurácia

Intel Q9550 (netaktovaný), 4x2 GB RAM, RAID 10 (4x WD6400AAKS), Sapphire HD 4870, PSU Chieftec 1000. Win XP64bit

Nemôžem dať ani opraviť inštaláciu windowsu, lebo aj tam mi pri úvodnom kopírovaní ovládačov nabehne BSoD na cca sekundu a nasleduje reštart, takže tento sem postnúť neviem.

Inak ako sa dá zistiť SMART status diskov na raide ?

Vďaka za pomoc
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Hadam reinstall robit nemozes. :?
Skus vybrat jednu ramku... Ked blbne vymen za tu druhu. Ked nefunguje ani jedno pravdebodobne nie s ramkami mas problem...
Pripadne skus tam hodit dalsi disk, nainstalovat win na to, a ked sa da tak zalohovat svoje data...
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa Brandoo »

Prevdepodobne sa jedná o problém s hardwerom (RAM, HDD). Testoval si uz operačné pamäte v Memtest86+? Otestuj všetky pamäte spolu, ak sa vyskyte problem (error), vyber jednu a otestuj znova, aby si zistil ktora je vadná.

Ak sa ti da dostať do Windows, daj skenovať všetky disky v HDtune na error scean (stači quick)

Daj vedieť, keď to budeš mať hotové.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa FEAR »

Ozaj veris tomu par sekundovemu testu HDtune? :) ludia sa zobudte ....
Používateľov profilový obrázok
PikiX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 01. Feb, 2008, 14:00

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa PikiX »

RAMky skúsim. Mám to nastavené tak, že ak sa vyskytne nečakaný reštart, tak pri ďaľšom spustení prebehne skenovanie raidu prostredníctvom intel matrix storage manager (cca 3-4 hodiny). Ten vždy nájde chybu, možno dve.....opraví ich a ide sa ďalej.

Ehm... našiel som si na Cečku cca 910 mb voľného miesta. Mám taký dojem, že to bude nakoniec takouto banalitou :red:

Čo sa týka SMART statusu diskov to asi len cez Hirensboot ?


A teraz je zle :wallbash:

STOP: 0x00000024 (0x000000000193033D, 0xFFFFFADF289E0430, 0xFFFFFADF298DFE40, 0xFFFFFADF28FC1856)

ntfs.sys address FFFFFADF28FC1856 base at FFFFFADF28FBA000
dudyno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi 01. Aug, 2008, 10:10

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa dudyno »

zvacsa sa doporucuje spustit recovery console a nasledne chkdsk c: /p /r

pripadne pripojit disk na iny pocitac a spustit chkdsk na nom,to ale v tvojom raide to asi nebude to prave orechove ;)

http://support.microsoft.com/kb/228888" onclick="window.open(this.href);return false;

ak vies anglicky,tak google + 0x00000024 ntfs.sys
MB: Asus P5Q Deluxe (Bios 1406) CPU: C2Q Q9550 2830MHz@3200MHz (8 x 400) 1.14375 V + Noctua NH-U12P RAM: Patriot Viper 2 x 2 GB DDR2 1066 5-5-5-15 2.1V GPU: Palit HD4870 HDD: WD 640 GB AAKS, Maxtor 250 GB PSU: Corsair HX620 CASE: CoolerMaster 690 3 x 120mm stock fan + 1 x 120mm Nexus D12SL-12 B/W DVDRW: SATA Samsung SH-S223Q monitor: Samsung T220
Používateľov profilový obrázok
PikiX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 01. Feb, 2008, 14:00

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa PikiX »

Skúšal som ten Memtest RAMku za RAMkou. A jedna z nich poputuje na reklamáciu. Od spustenia testu do konca samý error.

Ďakujem všetkým za rady.
Používateľov profilový obrázok
PikiX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 01. Feb, 2008, 14:00

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa PikiX »

Tak RAMka je chybná určite, ale to ma problémov s kompom nezbavilo. Včera ma zase potešil modrou hláškou.

Tentorkát

STOP: 0x000000FC (ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY)

info, ktoré som našiel na nete mi moc nepomohli (niečo s drivrami na USB), keďže to celé vyzerá tak, že mám dobre rozhádzané registre, alebo fakt niečo s diskami (čo by ma nepotešilo)

Už fakt neviem, kde robím chybu, keď mi nejde spustiť ani možnosť na opravenie z cd. Zavedie všetky drivre. Napíše setup is starting windows a bum (STOP: 0x0000007B). Keby mi aspoň napíše, že sa mu nepáči RAID driver, ktorý tam na začiatku dávam...Skúšal som testovať disky. Všetko OK. Resetol som nastavenie v Biose. Bez zmeny. Zbavil som sa poškodenej RAMky. Bez zmeny. Strašne nerád by som formátoval disk....

Ako inak by som vedel spustiť tú recovery console ???

PS: Začína sa mi kopiť robota a termíny nepustia :wallbash:

...a taký dobrý komp to býval...
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Davas tam urcite dobre drivre pre RAID? Skus najst dake ine...
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
Používateľov profilový obrázok
PikiX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 01. Feb, 2008, 14:00

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa PikiX »

Dávam. Každopádne setup sa nesťažuje že by drivre nešli ani nenapíše, že by mu to z tej diskety nešlo ťahať....asi si skúsim spraviť novú disketu a uvidíme...
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Bacha aby si "nerozbil" RAID. Makacka to spojit. :) Radim ti zicat novy HDD od niekoho nahodit OS, zalohovat z tych RAIDovych diskov vsetko co je potrebne Formatovat zase pekne od zaciatku spojazdnit a dufataby to dlho vydrzalo.
Inac vidis velke zvysenie vykonu v tom ze mas disky zapojene do RAIDu? Ja som to tiez mal dost dlho disky zapojene takym sposobom, ale rozdiel bol uplne zanedbatelny, jedine vtedy to pomohlo trosku ked som kopiroval velke subory. Som sa rohodol to zrusit lebo viac problemov s tym ako radosti....
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
Používateľov profilový obrázok
PikiX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 01. Feb, 2008, 14:00

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa PikiX »

Keďže môj posledný komp bežal ešte na SATA I tak som len po odporučaní dal RAID. Mne to zatiaľ vyhovuje, keďže robím s obrovskými súbormi nekomprimovaného HD formátu. Neviem či by mi na to stačila iba SATA II.

D3VIANT, mal si pravdu človeče. Ja som tam fakt tlačil nejaky iný driver (a nie raz) konkrétne ICH10R AHCI .... asi som prepracovaný :-)

Opravil som tento win... uvidím ako sa bude chovať...pri prvom bluescreene ide format.

Teraz ešte napísať RMA na RAMku a snáď bude chvíľu pokoj.
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: BSoD a problémy s ním

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Drzim ti palce, (len aby si pri tom vedel pisat RMA). :D
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold

Návrat na "Hardware všeobecne"