Najrealistickejšia hra?

Špekulácie o nevydaných produktoch...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa stefan222 »

uz je aj myska na ps 3...
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa crux2005 »

Epic's Sweeney: Games Are 'Factor Of 1000' Off From Graphical Realism

fotorealistické textúry o 15 rokov... AI a fyzika ešte neskôr
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Srnec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 09. Apr, 2009, 11:56
Bydlisko: Nitra

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa Srnec »

neviem ako Vam ale mne strasne lahodia oku screenshoty z Heavy Rain
http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=10715
modely postav su velmi dobre spravene, aj ked to nieje plnohodnotna hra ale skor filmova adventura (tym chcem len povedat ze nieje tam uplna kontrola postavy ako ju poznaju vsetci z FPS hier), ale mna osobne Fahrenheit dost bavil, a toto moze byt pecka...
len jeden velky problem:
*len na :furious: konzolu to vyvyjaju! :E
CPU: Intel Core2Quad Q8300 @3,075GHz CPU Cooling: Artic Cooling Freezer 7 Pro GPU: Gigabyte GTX260OC 896MB MB: Gigabyte EP45-DS3L RAM: Kingston 2x2GB kit 1066MHz HyperX @1093MHz 5-5-5-15, 2,1V PSU: Fortron FSP500-60GLN 80PLUS 500W HDD: Samsung 320GB, Maxtor 160GB FAN front: Airen Red Wings 120 Clever CASE: Cooler Master Elite330 (Black)+FAN back REPRO: Creative T3100 (2.1) TABLET: Trust TB-7300 LCD: 22" Samsung T220 OS: Windows 7 64bit
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa galen »

hosi a defcata, co take starinky ako: Operation Flashpoint?
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa prepelica »

GABO napísal:Ten Mirrors Edge som na PC nehral hoci ju mám (akosi mám PC doma a bývam u priateľky) a videl iba na PS3 kde ma to vôbec nechytilo len čo som dostal nervy z toho pritepleného ovládača (ako 3D hry s ovládačom nechápem :)...).
vyskusaj xbox360 podla mna 100x lepsi gamepad jak na PS3 akurat tie sipky sa mi moc nelubia
johauac
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 19. Máj, 2009, 16:13

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa johauac »

podla mna sa este dozijeme niecoho velmi podobneho umelej inteligencii a fotorealistickemu vyzoru.
asi tak pred dvomi rokmi som pocul o nano cipoch ktore sa daju napojit na CNS - priamo do mozgu cloveka. teraz sa technologia nano cipov vyuziva hlavne pri vyrobe procakov.
cca pred rokom som zachytil spravu niekde na nete, ze sa vyvija trojrozmerny HDD- ktory by mal byt taky rychly aku rychlost bude mat len procesor. pretoze sposob zapisu ma byt v 3d krystalovej kocke, a optickym snimanim a emitovanim maju byt vytvorene v tej solidnej strukture zapisy IO - pricom cely disk moze byt citany naraz alebo naraz zapisovany. mno neviem to narychlo vysvetlit pretoze ten princip bol na niekolkych stranach rozpisany, ale vysledny efekt znie ze na kubickom priestore 1 dm^3 by bolo mozne zapisat viac nez 10 TB dat ktore by blo mozne naraz precitat. 10 TB tok dat - to sa mi az tak nezda. no predsa, je to zaujimave si to predstavovat.
a teraz lahodka.
cca pred tyzdnom som komunikoval s clovekom ktory mi rozpraval ako prvy o tych nano cipoch pripojitelnych na nervovu sustavu. vyskum doviedol japoncov do takejfazy ze teraz nepracuju s uhlikovymi nano strukturami ktore by mali mat podstatu supravodiveho materialu pretoze by mali byt homogenne - vyplyva to z mikrostruktury zrna. necham mechaniku tak. nas5 k teme> ich vyskum vyustil v bioprocesory. t.z. ze si nechaju bujnenim buniek vyrast procesor zalozeny na biologickej strukture. momentalne je to len vo faze prvotneho vyvoja, a preto tie stroje neoplyvaju extravykonom, avsak pri konkretnych podmienkach vie organizmus ktoremu je dodavane palivo vyprodukovat vacsi vykon, potencialne vyuzitelny pre ludke ucely; inymi slovami ak by boli tie bunky zoradene v konkretnej strukture dokazali by predbehnut vykon procesorov mnohonasobne viac, pretoze ich schopnost adaptacie a spracovania informacie moze byt spravovana na urovni molekul a v niektorych pripadoch aj atomov. a to je to co my potrebujeme. totalnu minimalizaciu, aby bola informacia v momente predana dalej. ak by bola jedna bunka procak druha hdd kombinovana s RAM a takychto dvojic by bolo v jednej kocke o velkosti hodiniek minilony tak by sme dostali vykon enormnych rozmerov. databaza obsahujuca terabajty informacii spracovatelnych a vykonatelnych v momente sekundy. avsak je tu to ale. treba tento system zasobovat, a elektricka energia predsalen nesere. lebo biostruktura nikdy nebude na takej urovni aby spotrebovala aj to co nepotrebuje. alebo zatial to tak nie je planovane. takze tu kocku teda to "PC" treba najprv nakrmit a potom ocistit jeho miestecko.
nuz uz som sa rozpisal, takze k zaveru>
vsade som pisal malo byt, pretoze ja sam som tieto informacie neoveril tak ich ani nemoze m predkladat ako fakty. avsak keby som tomu neveril ani by som to sem nedal. pretoze ja verim ze skor nez umriem budem tie technologie brat ako samozrejmu sucast zivota.

ak zoberiete tento nazor ako fakt, tak potom je velmi pravdepodobne ze nieco ako suprarealisticka hra so skutocne neuveritlenymi a pestrimi moznostami raz moze existovat. a moze to byt este moc skoro. otazne je kedy sa to dostane na trh pre siroku verejnost. ved technologie ktore dnes pozname ako predajne v tescu {tj siroka verejnost ma ku nim pristup za babku} existovali uz pred 30-timi rokmi avsak len v laboratornych podmienkach.

vsetko by sa avsak mohlo zmenit, keby prisla dalsia svetova vojna, pocas nej by sa vytiahli take technologie ake su dnes este stale utajovane.

davam bod crytek enginu 2. ma nesmierne moznosti. hre nedavam bod ziaden, bo hry su optimalizovane na mainstream hw. a vobec nevyuzivaju plny potencial co v nich je. to by kazdy musel doma obsluhovat supercomputre alebo serverovnu kde by mu bezala 9 hodinova zabavka na plny vykon. a to je neefektivne. je lepsie ked su hry orezane.
Používateľov profilový obrázok
Wyktor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 13. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Kremnica

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa Wyktor »

galen napísal:hosi a defcata, co take starinky ako: Operation Flashpoint?
tak tak akurat som to chcel napisat, myslim ze operation flashpoint je jedna z najrealistickejsich vojenskych 3D hier, cakam kym vyjde operation falshpoint 2, co som videl traillery tak to vyzera perfektne. Dalsia z hier ktore su podla mna realistickostou dost vysoko je GTA IV, jedine co sa mi na nom nepaci je jazdenie/plavanie autom po ceste
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa Tomco85 »

No kedze dost oblubujem automobilove zavody tak minimalne co sa reality pokrcenia plechov tyka, tak jednoznacne Race Driver:Grid a myslim, ze v tomto smere tuto hru len tak nieco neprekona. Co som pozeral reportaz z NFS: Shift, tak sa musim tomu len pousmiat a caka nas dalsi odpad pod znackou Need for Speed. Porsche Unleashed zostane asi navzdy neprekonane.
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

Jednoznacne ARMA 2 jak keby som behal s kamerou po poli. :P
Spoiler: ukázať
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook:
Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

na radeone x800?
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

nie. Ja som mal silnejsi PC s 4870x2 ale som ho vymenil za notebook a ked tak uz na 9600GT a aj u kamosa som sa bol na to kuknut ten ma GTX260
Spoiler: ukázať
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook:
Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa FEAR »

eFatal2ty napísal:Jednoznacne ARMA 2 jak keby som behal s kamerou po poli. :P
hej a z blatom v ociach ... :rolleyes:
cube
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 17:32
Bydlisko: Bratislava a okolie

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa cube »

Urcite sa dozijeme "realistickych" hier, teda pokial sa skor neznicime.

Ale urcite to nepojde dosiahnut cez noc (ani za rok ci dva)...

Podla mna sa da vsetko, len si treba najst cestu :)

Je vela prikladov, kde si ludia mysleli ze je to nemozne, ale presda sa to stalo realitou (film,vlak,lietanie,vesmir, a ine..)

Staci len pockat na nejakeho genia co nam tieto sny zhmotni do reality :D
Ale bez snov nebude realita, pretoze nebude co zhmotnit, respektive dokazat/dosiahnut.
Ale to nejde stylom, ze 1000x alebo milion x CPU + milion x grafika, treba (uplne) novu technologiu.

Najrealnejsia grafika co som asi videl bolo v 3D marku (i ked to nieje hra, nic moc nehravam) :D

Nevyhoda podla mna je ze "zisk" tento vyvoj poriadne brzdi.
Gigabyte GA-P35C-DS3R, E4400 @ 2GHz, 2GB RAM DDR-800, 7600 GS, Seasonic S12II-430 430W.
http://www.speedtest.net/result/520731820.png

Orange Mobilny Internet po 18:00 http://www.merac.sk/rs/20100738156.png" onclick="window.open(this.href);return false; za 33 Eur mesacne v HSPA (3G) technologii.
Používateľov profilový obrázok
Srnec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 09. Apr, 2009, 11:56
Bydlisko: Nitra

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa Srnec »

tak ked uz sa tu spominala najrealistickejsia grafika tak podla mna CGI filmy vedú :) alebo nejaky raytraycing pri filmovych efektoch :)
CPU: Intel Core2Quad Q8300 @3,075GHz CPU Cooling: Artic Cooling Freezer 7 Pro GPU: Gigabyte GTX260OC 896MB MB: Gigabyte EP45-DS3L RAM: Kingston 2x2GB kit 1066MHz HyperX @1093MHz 5-5-5-15, 2,1V PSU: Fortron FSP500-60GLN 80PLUS 500W HDD: Samsung 320GB, Maxtor 160GB FAN front: Airen Red Wings 120 Clever CASE: Cooler Master Elite330 (Black)+FAN back REPRO: Creative T3100 (2.1) TABLET: Trust TB-7300 LCD: 22" Samsung T220 OS: Windows 7 64bit
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Najrealistickejšia hra?

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Zo starsich hier povodny Ghost Recon,Operation Flashpoint.Teraz je najrealnejsia vojenska akcia podla mna ARMA 2 skoda len tych bugov,mizernej podpory CF,a cakal som lepsiu balistiku a jemne realnejsie spravanie sa zbrani na druhej strane zvuk je perfektny a grafika sa mi paci viac ako crysis kedze si pripadam ako doma na poli na vychadzke take to domace prostredie ,predsa len na slovensku niesom zvyknuty na dazdove pralesy :-D
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD

Návrat na "Špekulácie"