Satelitny internet?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
ANONYM_a1

Satelitny internet?

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Zdar, ma niekto prehlad ako je na tom momentalne satelitny internet na Slovensku- providing, spolahlivost, rychlost a tak?

Ide o to ze tam kde sa buduci rok stahujem zrejme ziadny z velkych hracov - tcom, upc, orange - nedotiahne tak skoro kable a dedinskeho providera moc nechcem (ak tam vobec je).

A ak nie satelit, tak je fakt jedina alternativa ten "tranzistorak" od tcomu - "mobilny internet" ci jak tomu nadavaju?

Diky za odpovede.
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

a 4g od t-comu tam nebude?
ANONYM_a1

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Vravim ze ziadne kable tam dohladnej dobe urcite nebudu natiahnute :(
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

jaj ja som pochopil ,ze optika tam tak skoro nebude.

este ma napadol wimax neviem co je to za dedinu tak skus pozriet.
ANONYM_a1

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Je to Malinovo, Wimax tam ma signal ovsem maju FUP 15GB/mes. co mi moze ale aj nemusi stacit. Skor teda nemusi. :)

Ine tipy?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Malinovo ? T-Com tvrdi :
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID= ... ction=home" onclick="window.open(this.href);return false;
Zoznam dostupných miest a obcí

Služba 4G internet je poskytovaná na základe technických možností našej spoločnosti. V súčasnosti je služba dostupná už vo viac ako 900 mestách a obciach Slovenska:

....

M
Madunice, Majcichov, Makov, Malá Ida, Malá Mača, Malacky, Malatíny, Malcov, Malé Kozmálovce, Malé Kršteňany, Malé Leváre, Malé Uherce, Malinovo, Malý Krtíš, Malý Šariš, Malženice, Margecany, Marianka, Markušovce, Martin, Mašková, Matúškovo, Medveďov, Medzibrod, Medzilaborce, Melčice - Lieskové, Mengusovce, Mestečko, Michal na Ostrove, Michalová, Michalovce, Milhosť, Miloslavov, Miloslavov - Alžb. Dvor, Mníchová Lehota, Mníšek nad Hnilcom, Moča, Modra, Modrovka, Mochovce, Mojmírovce, Mokrance, Mokrá Lúka, Mokrý Háj, Moldava nad Bodvou, Moravany nad Váhom, Moravské Lieskové, Moravský Svätý Ján, Most pri Bratislave, Mostová, Mošovce, Muráň, Mužla, Myjava, Mýtna, Mýto pod Ďumbierom
ANONYM_a1

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Hej lenze ja budem v takej casti Malinova kde kable nie su a ani tak skoro nebudu.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Chapem. Musi ti byt ale jasne par drobnosti :
1) satelitny internet = ping na urovni 600ms, FUP.
2) T-Mobile = datovy limit, ping na urovni 50-100ms v zavislosti od vytazenia siete.

Ako daleko od teba maju internet ? Mozno by bolo najjednoduchsie riesenie dohodnut sa s niektorym zo susedov, ktory net maju a napojit sa na nich cez WiFi (a smerovu antenu).
ANONYM_a1

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

No ved to, je mi to uplne jasne tie veci...

Cize napojit sa cez suseda (smerovky) bude asi jedine a pritom krajne riesenie, vzhladom na cca. 500m vzdialenost nasich domov. Ale mozne by to hadam bolo...
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

ak t-com tam nie je tak potom by som bral Wimax
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa newmi »

a preco nechces wifi? Napr. toto nevyzera zle:
http://www.rajkainternet.sk/program.html
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
ANONYM_a1

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

No skusal som im teda zavolat:
Technické oddelenie a pripojenie: O2 Telefonica: +421-944-134-449

A ani mi len nezdvihli telefon. Krasna ilustracia preco nechcem wifi. :P
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa newmi »

glObalist napísal:No skusal som im teda zavolat:
Technické oddelenie a pripojenie: O2 Telefonica: +421-944-134-449

A ani mi len nezdvihli telefon. Krasna ilustracia preco nechcem wifi. :P
aha, tak radsej budes platit tisice za este menej spolahlivy satelit, no nic tvoje peniaze. Ja to uviedol len ako priklad, ked trochu pogooglis, tak najdes viacero wifi providerov. Polovica Ceskej rebupliky fici na wifi a nestazuju sa tak. To len u na na Slovensku je wifi tak podcenovane.

tak si kukni toto:
http://www.svabnet.sk/index.php#
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
ANONYM_a1

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

newmi napísal:
glObalist napísal:No skusal som im teda zavolat:
Technické oddelenie a pripojenie: O2 Telefonica: +421-944-134-449

A ani mi len nezdvihli telefon. Krasna ilustracia preco nechcem wifi. :P
aha, tak radsej budes platit tisice za este menej spolahlivy satelit, no nic tvoje peniaze.
No to urcite.. Co som pozeral tak Skylink 2Mbit/128kbit za 80EUR na mesiac, nekup to. :P

To sa radsej fakt dohodnem so susedom na tej wifine.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Satelitny internet?

Príspevok od používateľa newmi »

no vidis, takze na satelitny net kludne zabudni, zas nebudes byvat az v takom zapadakove, kde nic ine fakt nie je.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"