Nuteni flash?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

Nuteni flash?

Príspevok od používateľa vaskez »

Nazdar mam otazku.Ako donutim nasilne prepisat bios na grafike ked je locknuty cez ati winflash,vraj sa to da takto,mamto z jedneho fora:

1. cez ATi Tray Tools som nechal "dump bios" na disk
2. stiahol som si ATi Radeon Tunner (RABIT)
3. otvoril som v nom dump-nuty bios
4. zmenil som "Device ID" z 4153 na 4150 + mozes aj menit frakvencie a latency- iba ak chces
5. save bios
6. otvoril som ATi win flash a otvoril som modnuty bios
7. flashnul som to ...ak nechce flashovat tak zasktni "force" (flashne to ci sa paci ci nie)


No a mam otazku naco musim menit device id mam radeon 9600 xt druha otazka,v tom ati winflash neviem najst ziadnu zalozku force,poradi mi niekto ,dakujem
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

No sam si si napisal postup a bude myslim lepsie, ked sa s radami obratis rovno na to forum, kde si to nasiel...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa vaskez »

Payne napísal:No sam si si napisal postup a bude myslim lepsie, ked sa s radami obratis rovno na to forum, kde si to nasiel...



prosim ved mi pomozte to sa naozak nikdo nenajde co mi hefne,no a nato fore sa mi uz nikdo neoziva preto hladam pomon inde
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

co presne chces robit? uz sme o tom pisali,hlavne o tom ze ked chces robit f prepis biosu je to lepsie v dose hlavne ked je na nom lock!co to je za kartu? a presne pls
no uz som to nasiel....mas toto IDe? V350AGP DGD1UN
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa vaskez »

jose napísal:co presne chces robit? uz sme o tom pisali,hlavne o tom ze ked chces robit f prepis biosu je to lepsie v dose hlavne ked je na nom lock!co to je za kartu? a presne pls
no uz som to nasiel....mas toto IDe? V350AGP DGD1UN

no mam 9600 xt radeon,a chcem to flesnut niako cez ati win flash s tim dosom nemam vobec skusenosti a nemam ani disketovu mechaniku,sa bojim ze to spackam,tem navod co mam z toho fora com som sem pisal hore,som skusal ale nechapem na co ta menit to ide a kde je ta zalozka force ako mi to pisal v tom navode,dikes za pomoc a to id mam cez co zistit?,som to pozeral v rabite aj radedite a to v350 tam bolo je to aj agp ale to ostatne tam veru nebolo,ved napis kde to mam pozret a poslem co tam je napisane
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

ID zistis napr aj cez biosedit.exe stiahni si ho z radeon2.ru ta karta co mas kvoli comu chces dat iny bios?
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa vaskez »

jose napísal:ID zistis napr aj cez biosedit.exe stiahni si ho z radeon2.ru ta karta co mas kvoli comu chces dat iny bios?


no chcem ho najprv vitiahnut z karti bios pomenit takty,a este niake veci a potom to flesnut spet,a prave to mi nejde,vypisujemi ze data not erased.,
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

a mas default tieto takty500/341? uz to je nadstand.(pamate samsung3,3?) jadro rv350.... imho ved to nechaj pretaktovane bez uprav biosu...neviem v com by si ziskal tym flashom a neviem ze by to cez atiwinflash islo obist.
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa vaskez »

jose napísal:a mas default tieto takty500/341? uz to je nadstand.(pamate samsung3,3?) jadro rv350.... imho ved to nechaj pretaktovane bez uprav biosu...neviem v com by si ziskal tym flashom a neviem ze by to cez atiwinflash islo obist.


no ja viem ale aspom bi som to chcel skusit,neni niaky sposom bez dosu?rad by som to mal napevno v biose,aj refres aj takty,rad by som to skusil
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa vaskez »

vaskez napísal:
jose napísal:a mas default tieto takty500/341? uz to je nadstand.(pamate samsung3,3?) jadro rv350.... imho ved to nechaj pretaktovane bez uprav biosu...neviem v com by si ziskal tym flashom a neviem ze by to cez atiwinflash islo obist.


no ja viem ale aspom bi som to chcel skusit,neni niaky sposom bez dosu?rad by som to mal napevno v biose,aj refres aj takty,rad by som to skusil



nazdar ,mozem niekoho poprosit ci by my mohol napisat presni postup ako flesnut bios cez dos za pomoci bootacieho cd,nakolko nemam disketovu mechaniku,a som to cez dos este nerobil.dakujem za pomoc

Návrat na "Grafické karty"