ako zistit svoju IP a PORT

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Maikl27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 28. Máj, 2009, 17:08

ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Maikl27 »

Som pripojeny na net cez router (wifi) a chcem zistit aky mam port pod kt. ma pozna router aby som sa mohol pripojit na svoj PC.
ked sa chcem pripojit na IP adresu pod ktorou som na internete tak ma da na nejaku stranku "mikrotik routeros > administration" . skusal som sa prihlasit s menom a heslom ake mam pri vytacani spojenia ale ukazuje mi zle heslo.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa newmi »

no lebo do routera mas ine heslo, pozri v manuali
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Maikl27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 28. Máj, 2009, 17:08

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Maikl27 »

ta ale neviem co mam v tom routri robit :)...chcem iba zistit ten port
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Toman »

- ten router asi nebude tvoj ale providera = heslo ma len ON
- ak chcesdat otvorit nejaky konkretny port mal by si to povedat jemu (dopredu si zisti jeho cislo portu)
- vnutornu IP zistil v spravcoby sietovych zariadeni/siet/podrobnosti
- vonkajsiu najdes tu http://www.utorrent.com/testport.php?port=11111" onclick="window.open(this.href);return false; (a hnet ti aj skontroluje ci mas port otvoreny alebo nie - konkretne napr 11111)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Maikl27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 28. Máj, 2009, 17:08

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Maikl27 »

asi ste ma zle pochopili alebo sa do toho nerozumiem :)
pozri si 1. obrazok na stranke http://www.sdileni.cz/phprs/rservice.ph ... 2005051301
a ja chcem zistit tu IP ktora je tam ako 217.202.89.4:6881
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Maikl, mas verejnu pevnu IP adresu na routri ? Alebo ides este cez providera u ktoreho vsetci maju rovnaku IP ako vacsina z nas ?
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Toman »

- ta ktora tam je uvedena je verejna (vonkajsia) IP
- zistis ju ak kliknes na link http://www.utorrent.com/testport.php?port=11111" onclick="window.open(this.href);return false;
- napis co ti to nam napisalo
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Maikl27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 28. Máj, 2009, 17:08

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Maikl27 »

panasonic650 napísal:Maikl, mas verejnu pevnu IP adresu na routri ? Alebo ides este cez providera u ktoreho vsetci maju rovnaku IP ako vacsina z nas ?
idem cez providiera, viac ludi ma rovnaku IP.
Toman napísal:- ta ktora tam je uvedena je verejna (vonkajsia) IP
- zistis ju ak kliknes na link http://www.utorrent.com/testport.php?port=11111" onclick="window.open(this.href);return false;
- napis co ti to nam napisalo
napisalo "Checking port 11111 on 195.68.234.2..." a ze ten port neide
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa panasonic650 »

A este medzi providerom a PC mas svoj router ?
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Inac take nieco pise aj mne...a mam aj svoj router
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Toman »

Maikl27 napísal: napisalo "Checking port 11111 on 195.68.234.2..." a ze ten port neide
- takze tvoja vonkajsia IP adresa je 195.68.234.2 a port 11111 mas zavrenty....
- co teda vlastne chces?
- ak chces otvorit port tak musis napisat providerovy s tym ze AKY port chces otvorit. (lebo standardne su vsetky ZAVRETE!!!)
- a treba ho otvorit na vsetkych routroch ktore mas po ceste
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Gogi »

Maikl27 napísal:Som pripojeny na net cez router (wifi) a chcem zistit aky mam port pod kt. ma pozna router aby som sa mohol pripojit na svoj PC.
ked sa chcem pripojit na IP adresu pod ktorou som na internete tak ma da na nejaku stranku "mikrotik routeros > administration" . skusal som sa prihlasit s menom a heslom ake mam pri vytacani spojenia ale ukazuje mi zle heslo.
mam pocit ze odpoved na tvoju otazku je dlhsia, je to o fungovani sieti.
1. vec na ktoru by som ta chcel upozornit je info o tom na co sa to chces pripojit - "pripojit na svoj PC" - ked sa pripajas na akykolvek PC tak sa pripajas na neaky software(htttp server, ftp server, remote control server ...), samotny PC neponuka moznost pripojit sa nan a robit s nim nieco cez siet(aspon do chvile kym si nenaistalujes windows :hohaha: )
2. ak si schovany za provider-om, tak ako vacsina z nas(to ste tu uz rozobrali ze si), tak sa "niako"(napr. no-ip by to mohlo zvladnut) nepripojis na svoj PC zvonka bez provider-ovho zasahu do jeho konfiguracie siete !

v naslednosti na 1.bod -> tento soft ma u teba daky otvoreny port na ktory si ty chces z vonka pripojit - na to potrebujes aby provider "forward"-oval(vid. bod 2.) neaky port z vonka na port tvojho softu a ip tvojho pocitaca, ak toto spravi tvoj provider ta on ti povie na akom porte z vonka je dostupny lokalny port tvojho softu(ip uz vies vdaka Tomanovi) - aby toho nebolo malo je tu znacna pravdepodobnost ze bude treba aj taky isty zasah do tvojho routru - co je na druhu stranu vyhoda lebo si mozes nastavovat porty "ako chces"

jednoducho a strucne : kontaktuj technicku podporu tvojho provider-a a oni ti povedia rovno na com si
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa newmi »

noo utorren je sam pripad o sebe aj to checkovanie portov. Mne napr vacsinou ukazuje oranzovy vykricnik (ked dam chceknut cez web tak to je cerveny). Na svojom routeri mam porty open, tak som myslel, ze zrejme provider blokuje ale nedalo mi to a hladal som az som nasiel nejake test subory a tie idu v pohode (zelena fajka v utorrente). A dakde som vypatral, ze dakedy to moze zle ukazovat, no ale podstatne je, ze mi to IDE ;) . BTW. ked crnknes providerovi, ze chces otvorit port kvoli u torrent, tak uz vidim to jeho "nadsenie" :hysterical:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa galen »

1) ip zistis jendoducho, napriklad cez http://www.whatismyip.com
2) port? zistis velmi tazko, nakolko konkretny port otvara konkretna aplikacia. SSH ma 22, telnet ma 23...
ale da sa povedat, ze port si urcujes ty.
a na routri si to presmerujes vonkajsi port na vnutorny...
lava, prava, lava, prava ...
Maikl27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 28. Máj, 2009, 17:08

Re: ako zistit svoju IP a PORT

Príspevok od používateľa Maikl27 »

Gogi napísal:
Maikl27 napísal:Som pripojeny na net cez router (wifi) a chcem zistit aky mam port pod kt. ma pozna router aby som sa mohol pripojit na svoj PC.
ked sa chcem pripojit na IP adresu pod ktorou som na internete tak ma da na nejaku stranku "mikrotik routeros > administration" . skusal som sa prihlasit s menom a heslom ake mam pri vytacani spojenia ale ukazuje mi zle heslo.
mam pocit ze odpoved na tvoju otazku je dlhsia, je to o fungovani sieti.
1. vec na ktoru by som ta chcel upozornit je info o tom na co sa to chces pripojit - "pripojit na svoj PC" - ked sa pripajas na akykolvek PC tak sa pripajas na neaky software(htttp server, ftp server, remote control server ...), samotny PC neponuka moznost pripojit sa nan a robit s nim nieco cez siet(aspon do chvile kym si nenaistalujes windows :hohaha: )
2. ak si schovany za provider-om, tak ako vacsina z nas(to ste tu uz rozobrali ze si), tak sa "niako"(napr. no-ip by to mohlo zvladnut) nepripojis na svoj PC zvonka bez provider-ovho zasahu do jeho konfiguracie siete !

v naslednosti na 1.bod -> tento soft ma u teba daky otvoreny port na ktory si ty chces z vonka pripojit - na to potrebujes aby provider "forward"-oval(vid. bod 2.) neaky port z vonka na port tvojho softu a ip tvojho pocitaca, ak toto spravi tvoj provider ta on ti povie na akom porte z vonka je dostupny lokalny port tvojho softu(ip uz vies vdaka Tomanovi) - aby toho nebolo malo je tu znacna pravdepodobnost ze bude treba aj taky isty zasah do tvojho routru - co je na druhu stranu vyhoda lebo si mozes nastavovat porty "ako chces"

jednoducho a strucne : kontaktuj technicku podporu tvojho provider-a a oni ti povedia rovno na com si
ten soft mam. mam apache.
cize podla toho co som pochopil tak mam povedat providierovi nech nejaky port toho routra smeruje na port 80 na moj PC??
a potom ked dam 195.68.234.2:12345 tak ma pripoji na moj PC cez port 80?

Návrat na "Siete"