Chello net, restart modemu Arris

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Mr.47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 19. Apr, 2009, 22:48

Chello net, restart modemu Arris

Príspevok od používateľa Mr.47 »

Ahojte.

Mam jeden zavazny problem. Pouzivam Chello net medium uz vyse rok. V poslednom case za modem Arris samovolne restartuje pri rychlostiach uploadu 100+kb/s!
Predtym to nerobilo, ale zrau to robi. Presne to neviem vymedzit na casove intervaly. Na adrese modemu som sa z logu modemu Arris dozvedel, ze pri restartovani sa stava toto:
4/19/2009 22:18 9010200 6 SW Download INIT - Via Config file

4/19/2009 22:18 10010800 4 SW upgrade Failed after download - SW File corruption

Na chello infolinke nevedeli pomoct, samozrejme veci posunuli na IT oddelnei pred 4mes. odvtedy nic :D...Skusal som taktiez obmedzit spojenia, ale neviem kolko spojeni by som mal dat a ci to vobec pomaha! Cital som na nete, ze s stym maju aj iny problemy tak mozno sa tu najde niekto kot by vedel pomoct! System mam Vista 64bit. Medzi mojim pc a modemom Arris je Wifi Dlink 524..port mam spravne otvoreny a firewall taktiez nastaveny korektne.
Kto ma napady prosim porad, staci aj link na ine stranky alebo zahranicie, neprekaza nic :) Diki
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Chello net, restart modemu Arris

Príspevok od používateľa faugusztin »

Skusil si vylucit ine faktory ako napr. router ? Ak ano, tak zavolaj este raz na infolinku, a poziadaj o vymenu modemu za novsi typ. Minule mi to ponukol typek na infolinke sam, zadarmo, Touchstone Arris su snad najstarsie modely na trhu.
Mr.47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 19. Apr, 2009, 22:48

Re: Chello net, restart modemu Arris

Príspevok od používateľa Mr.47 »

no na nete je problem aj s Dlink Di524 routerom, ale stastne som to uz nastavil a dosahujem maximalne rychlosti pri downloade! podla Logu Dlink bol router zahlteny prilisi mnohymi spojeniami tzv. Ddos attac a preto sa par krat odpojil. To som vyriesil tak, ze v Utorrente som znizil spojenia na max.90 a half open port tiez na 90...ale sranada je to, ze mi to nerobil 1rok tak neviem zrazu co je problemos...

No na linku Chella sa mi moc nechce, sedia tam dost cudni ludia :Dale....tak mozno ak mi nikto neporadi tak skusim.

Ty si aky modem dostal namiesto Arrisu? lebo znamim teraz montovali v Petrzalke Chello a dostal Arris taky isty model ako moj :D tak neviem.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Chello net, restart modemu Arris

Príspevok od používateľa faugusztin »

Neodstal som nic, nebol som tam - zistili, ze problem je v linke.
Mr.47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 19. Apr, 2009, 22:48

Re: Chello net, restart modemu Arris

Príspevok od používateľa Mr.47 »

kazdopadne diki za napad!
Este skusin nejake radikalne zmeny v pocte pripojeni Utorrentu a ked ani to nepomoze tak im zavolam, co uz spravis.
Mr.47
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 19. Apr, 2009, 22:48

Re: Chello net, restart modemu Arris

Príspevok od používateľa Mr.47 »

mam este jednu otazku...Chello prechadza na novy system DO.. 3.0, na nete som sa vsak docital, ze nas modem Arris CM450b ma specifikacie len pre DocIS 2.0 :D moja otazka znie...co bude? nebudem mat pristup k rychlejsim speedom alebo sa modem uplne odstavi?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Chello net, restart modemu Arris

Príspevok od používateľa faugusztin »

To uvidime. Ale predpokladam, ze bud budu menit routre, spravia nejaky upgrade alebo mozno bude postacovat menit modem iba pre vyssie rychlosti. To zatial z nas myslim nikto nevie.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Chello net, restart modemu Arris

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

faugusztin napísal:Touchstone Arris su snad najstarsie modely na trhu.
Copy that

s tym modemom su len problemy, mne sa nerestartoval ale jednoducho "chcipol" bolo nutne ho resetnut (vypnut, pockat, zapnut)
s tou novou skatulkou (netusim aka, neni moja) to slape jak po malse a krasne stabilne :)
...

Návrat na "Siete"