notebook a chello

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
greedONE
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 21:19

notebook a chello

Príspevok od používateľa greedONE »

vela sa uz urcite popisalo o prepojeni 2 pc na jedno chello pripojku.. mna skor zaujima ako to urobim tak ze ked som na pc necham si kabel z modemu v pc a ked som na notasi tak si ho pychnem do notasu.. proste ked si ho dam do notasu tak mi nejde net a neviem ako to mam urobit bez toho aby som si musel kupit router alebo switch... dake napady, postrehy
ps: bol som u kamarata tam mi net isiel.. nechapem preco teraz som doma a tu mi nejde
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: notebook a chello

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pri takomto prehadzovani kabla u chella musis resetovat modem, minimalne ten moj ma problemy znova pridelit IP bez restartu.
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: notebook a chello

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Netreba registrovat obe MAC nahodou ? Podla mna router by to cele ulahcil a mozes dokonca pouzivat oba naraz alebo aspon nevytahovat kabel z PC stale.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: notebook a chello

Príspevok od používateľa faugusztin »

Iste, musia byt zaregistrovane. To beriem ako samozrejmost. A samozrejme na to, aby mohol mat obe zaregistrovane musi mat vyssi program. V opacnom pripade je jedinym riesenim router.
greedONE
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 12. Okt, 2008, 21:19

Re: notebook a chello

Príspevok od používateľa greedONE »

kedze mi neslo nacitat ABSOLUTNE nic na notebooku ani clenske chello prostredie tak som to poriesil tak ze som skopiroval mac adresu mojho pc do notebooku resp zmenil mac adresu sietovky na notebooku na rovnaku aku ma pc.
uz to fici ako koberec! :D

Návrat na "Hardware všeobecne"