ARMA 2

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Memnon »

http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry ... mni-naroky" onclick="window.open(this.href);return false;

zatial nie je podpora pre Quad core
zatial nie je podpora pre AA

vravis ze vsetko na maximum rad by som teda videl jak mas pozapinane vsetko na max a zobrazene kolko mas momentalne FPS
nie ze by som ti neveril naopak bol by som rad ak by si hovoril pravdu :)

nakolko "henti sasovi z PCtuning" dosiahli len 15fps(narast vykonu s procakom na 3,7 je cca 17fps)
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Ronnie0602 napísal:
r.b.class napísal:to znamena ze ti to ide minimalen kolko fps? a rozlisenie ake mas?

Rozlisenie 1680x1050 + 2xAA + 16xAF min. 35 FPS
To je uplna konina co si napisal nemoze ti to ist min 35FPS :hysterical: Ked na najlepsej grafickej karte to ide 31 fps a to na strednych/nizkych detailoch v rozliseni 1680x1050 http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry ... ky?start=4. Nabuduce neklam zbytocne ludi :!:
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa bassgenerator »

takze moje nastavenie:
patch 1.0.1
momentalny stav podla fraps v: 2.9.6 39 FPS
http://www.imagebam.com/image/5fdacb38760985" onclick="window.open(this.href);return false;
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa shiro »

Ronnie0602 napísal:Ja to mam na 3.7GHz core quade 9550 a gtx280 +4GB ram na viste 64 a este som nespozoroval trhnutie..Samozrejme vsetko na maximum.
ano, a teraz vycikat a buvkat...a potom chcem pocut tu o sipkovej ruzenke :D
Nabuduce neklam a nemachruj s PC, ktory urcite ani nemas a vykonom, ktory by v tej hre ani nedal pri nastaveniach ake si napisal - vid testy na nete.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Ulakursall »

NIe je konfiguracia ktora by to zvladla na najvyssich detailoch, a v tolko FPS a kde je AA a AF. Fakt ako ta hra nema zatial podporu quad procesorov ci uz amd alebo intelu.
Ronnie0602
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 15:54
Bydlisko: Bratislava/Miloslavov

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Ronnie0602 »

shiro napísal:
Ronnie0602 napísal:Ja to mam na 3.7GHz core quade 9550 a gtx280 +4GB ram na viste 64 a este som nespozoroval trhnutie..Samozrejme vsetko na maximum.
ano, a teraz vycikat a buvkat...a potom chcem pocut tu o sipkovej ruzenke :D
Nabuduce neklam a nemachruj s PC, ktory urcite ani nemas a vykonom, ktory by v tej hre ani nedal pri nastaveniach ake si napisal - vid testy na nete.
Omfg ja ze ten pc nemam? lol to si dobre zavalil chujovinu..ked chces poslem ti cpu-z aj gpu-z validaciu omg...a nepotrebujem aby si mi ty veril...ja si hrajem a hotovo..za to ze ty sa serkas na slabuckom amd dualcore co ani nechce ist ja nemozem :bye: a ty si to doma skusal ze tak bezhlavo riesis testy z netu? mne sa este ani jeden test z netu nezhodol so skutocnostou..mozno tak cpu testy
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa bassgenerator »

mne sa zda, ze ani na fraps ako keby sa nedalo spolahnut, chvilami ukazuje cely cas rovnaku hodnotu, pricom scena sa rapidne meni. ale nakoniec som rad ze mam nastavene takmer vsetko na HIGH a hra sa hybe a nelaguje. mozno aj preto ze mam ju uz opatchovanu, ale ten tusim riesil len bugy v hre.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Srnec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Št 09. Apr, 2009, 11:56
Bydlisko: Nitra

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Srnec »

tak ja si radsej este nejaky ten mesiac pockam na lepsiu podporu viacjadrovych CPU a opravene bugy! lebo tie bugy vedia niekedy pekne odradit
CPU: Intel Core2Quad Q8300 @3,075GHz CPU Cooling: Artic Cooling Freezer 7 Pro GPU: Gigabyte GTX260OC 896MB MB: Gigabyte EP45-DS3L RAM: Kingston 2x2GB kit 1066MHz HyperX @1093MHz 5-5-5-15, 2,1V PSU: Fortron FSP500-60GLN 80PLUS 500W HDD: Samsung 320GB, Maxtor 160GB FAN front: Airen Red Wings 120 Clever CASE: Cooler Master Elite330 (Black)+FAN back REPRO: Creative T3100 (2.1) TABLET: Trust TB-7300 LCD: 22" Samsung T220 OS: Windows 7 64bit
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Ronnie0602 napísal: Omfg ja ze ten pc nemam? lol to si dobre zavalil chujovinu..ked chces poslem ti cpu-z aj gpu-z validaciu omg...a nepotrebujem aby si mi ty veril...ja si hrajem a hotovo..za to ze ty sa serkas na slabuckom amd dualcore co ani nechce ist ja nemozem :bye: a ty si to doma skusal ze tak bezhlavo riesis testy z netu? mne sa este ani jeden test z netu nezhodol so skutocnostou..mozno tak cpu testy
no ty si hrajes, ale nie v takych FPS ako si pisal :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa shiro »

Ronnie0602 napísal:
Omfg ja ze ten pc nemam? lol to si dobre zavalil chujovinu..ked chces poslem ti cpu-z aj gpu-z validaciu omg...a nepotrebujem aby si mi ty veril...ja si hrajem a hotovo..za to ze ty sa serkas na slabuckom amd dualcore co ani nechce ist ja nemozem :bye: a ty si to doma skusal ze tak bezhlavo riesis testy z netu? mne sa este ani jeden test z netu nezhodol so skutocnostou..mozno tak cpu testy
Ked napises odpoved stylizovanu jak 13r pubertak z abcgames.sk a navyse to dolozis uplne nerealnymi udajmi o fps tak co si mam myslet? A PC si si do podpisu doplnil pravdepodobne dnes rano, nakolko som ho tam vcera nevidel (alebo som slepy :-) )
Ale to je vedlajsie. Na nejake CPU-Z, GPU-Z a ich validacie ti kaslem, posli rovno ingame video kde mas zapnute zobrazovanie FPS. Nakolko ty mozes tvrdit ze ti to ide aj na 100fps, ale ked na 10tich weboch maju +- stejne vysledky na podobne nadupanej zostave jak ta tvoja, tak asi nebude problem u nich, nemyslis? DOma som to skusal a po polhodke to letelo z HDD, takuto zabugovanu sracku nemaju co vobec pustit do predaja. Nehovoriac o tom, ze crysis co vypada 10x lepsie mi asj 10x lepsie ide ako toto. Som myslel, ze horsie optimalizovanu sracku jak GTA4 uz ani vymyslet nemozu. Neviem ani, naco sa tu ohanas mojim dualcorom, ked quadcore ta hra aj tak nepodporuje.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Ulakursall »

shiro napísal:ODSTRÁNENÝ ZBYTOČNÝ QUOTE!
Ronnie0602 napísal:ODSTRÁNENÝ ZBYTOČNÝ QUOTE!
Neviem co hovori, ale presne ako si napisal shiro, nech nam sem da gameplay(ale to taky macher nebude lebo si :shit: do pusinky), na internete co su testy maju ovela lepsiu zostavu ako ty, a co sa tyka toho ze shiro ma dualcore a ty quadcore, pozri si testy mas jedno ci mas dualcore alebo 4jadro aj tak to ide tak isto lebo nieje ziadna podpora 4jadrovych procesorov zo strany BOHEMIE INTERACTIVE, ja som osobne nehral nic od operacie flashpoit od bohemie a asi ani nebudem mozno az operaciu 2, ak to lepsie optimalizuju :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Memnon »

RONNIE: heh nikto netvrdi ze nemas doma zostavu aku pises :hysterical: len ze s takou zostavou nemas 35min FPS pri nastaveniach ake pises :) furt si nic nepotvrdil

BASSGENERATOR: kukam ze v nastaveniach mas FILLRATE OPTIMIZER nastavene na 75% sposobi to to ze to prepocita celu scenu s 75% rozlisenim a naslene ho hodi do vyssieho inak povedane je to ako keby si si rovno nastavil rozlisenie 1440*900 :)
aby si mal skutocne 1920*1200 daj ho na 100% a tym by si mal dosielit aj ovela lepsie vyhladnie hran

a este treba dodat ze pozor na to ze hra je extremne zavisla od CPU
test na FPS sa da pustit aj normalne vo RIVATUNER v monitoringu sa da prihodit graf s FPS nakolko je to velmi pohodlne clovek nemusi sledovatv hre vobec nic ale len si kukne graf :)
teda skuste RIVATUNER a napiste ake stte mali vysledky najnizsie/odhad strednych/najvyssie
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa bassgenerator »

no uz sa s tym nejdem zaoberat. ta hra letela s mojho disku prec prave dnes. zistil som ze to nie je vobec moj stil klasickeho FPS, skratka ma to nebavi-neviem preco, neviem tomu prist na chut a cele je to dake rozharane. islo to do suplika a mozno niekedy po tom siahnem, ale teraz je to blud.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Ulakursall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 679
Dátum registrácie: Pi 22. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa Ulakursall »

Sak ale to je simulator co od toho chces, ze tam budes behat jak vo fear2 nesmrtelny? :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ARMA 2

Príspevok od používateľa bassgenerator »

to je pravda. no nic, vytiahnem OF, ten mam aspon preluskany.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB

Návrat na "Hry a problémy s nimi"