Chrome vx Firefox

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Reinok »

Zdarvím, prosím vás testujem chorme prehliadač len mám problém taký malý s písmom je akoby tenšie ako vo FF, v FF je plné pekne ostré a v chorme také chudé, hranaté akoby bez AA :D dá sa to niekde nastaviť alebo to tak bude furt ukážka ako to u mňa vyzerá:

[img]http://www.gmage.sk/images/unregistered ... 202aed.jpg[/img]
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Jeremi »

problem bude asi v nejako nastaveni u mna tento rozdiel nepozorujem bohuzial ti ale neviem poradit v akom nastaveni :?
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Reinok »

Ach teraz mi preistotu robí problémy FF, stláčal som stále TAB a prehodilo mi veľkosť stránky na väčšiu , tak som si ju ručne dal späť, avšak vždy keď kliknem na nejaký odkaz na pc.sk fóre a načíta sa mi vlastne tá nová stránka tak mi to počas loadovania stránky na sekundu zmenší a vráti späť, prečo mi to robí??? je to dosť rušivé a ser**** ma to...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Reinok »

U u u už to ide, trebalo dať štýl stránky A ( A+, A++) a dvakrát problížiť....jájžiš maria aký som rád...:D

keď to tu máme používate skôr FF alebo Chrome? Ja som si dal chrome ale je to strašne chudé na nastavenia, sú tam tri záložky s nastaveniami v ponuke možnosti ,a tam je skoro h****, jemné scrollovanie, skíny, doplny, mafee siteadvisor, to sú veci ktoré mi citelne chýbajú...a nastavenia to ani nehovorím...teraz fičím na 3,5 FF RC som zvedavý keď má byť 5krát rýchlejší ako 3.0.xx.....to chcem vidieť...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Gudas »

No 5x neviem kto povedal...ale trocha svižnejší rendering stránok sa mi zdá že je.
Akurát nejaké tie plugin-y ešte nefungujú (chýba mi Connect to address :( )
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Reinok »

Nevymyslel som si to číslo ale ,,tvrdí" to sama mozilla ale tak beriem to samozrejme s nadhladom pretože jedna babka povedala....

Mne sa to zdá vcelku trošku rýchlejšie, no voči chromu pomalšie....neviem chrome možno vzhľadom príde svižnejší voľnejší....zostávam na 3.5 RC uvidím aký bude final výsledok....inak inštalovanie 3.5 RC nieje až tak zložité, myslím so savovaním nastavení (pluginy, skiny, záložky) 3.0 som odinštaloval, nainštaloval 3.5 všetko je tak jak bolo len pribudli veci ,,nové" keď som odinštaloval 3.5 a setupol 3.0 tak je zase všetko tak jak bolo, bez predošlích ukladaní si profilov ani iných vecí...to sa mi páči....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Gudas »

No veď to je myslím samozrejmé že inštalácia je bez problému...ani zálohovanie mi nikdy nebolo treba.

Pozerám, hľadám, ale nikde nevidím tvrdenie o 5x rýchlejšom FF
...
Better performance and stability with the new TraceMonkey JavaScript engine.
...
Improvements to the Gecko layout engine, including speculative parsing for faster content rendering.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Reinok »

Ani vygoogliť to mi nejde, sťahoval som si z ich stránky eng 3.5 verziu, a na pravej strane stránky bola taká malá správa že This firefox is 5x faster how firefox 3.0.xx and 10x faster how firefox 2.0.xx .....neviem to však nájsť som v škole na pomalom nete.....doma to snáď nájdem aby si si nemyslel že píšem žvásty... :-D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Chrome vx Firefox

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

skusam chrome 3...chyba mi tam jemne scrollovanie...to ho furt tam nedali,alebo to len neviem najst?
inak na chrome sa mi oproti ff paci design vrchnej listy,to ze su na nej zalozky ..na ff je to v podstate nevyuzite miesto..ale to je asi jeho jedina vlastnost co mi vadi

Návrat na "Programy a problémy s nimi"