zasekavanie PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
dexter999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 21:50
Bydlisko: Vranov nad Toplou

zasekavanie PC

Príspevok od používateľa dexter999 »

zdravim, potrebujem poradit so zasekavanim PC. To zaseknutie je iba niekolkosekundove, potom PC bezi dalej ako ma, az dokedy sa opat na par sekund nezasekne...

takze sa mi niekedy zasekne PC na niekolko sekund (niekedy 2s, niekedy 5s, niekedy aj 10s) a je jedno ci mam spustenu nejaku aplikaciu alebo som iba vo windowse. Problem pretrvava aj po preinstalovani winu a sformatovani vsetkych diskov. Vyskusal som aj 4 antiviry ci to nerobi nejaky virus, ale nic. Ked mam zapnuty task manager a prave sa mi PC zasekava, tak je vidiet, ze zatazenie procaku rapidne stupne na kratky cas (asi tak na 50% - aspon to ja vidim). Zatial problem riesim tak, ze restartnem PC ale niekedy musim aj 2 krat, lebo po 1. restarte problem pretrvava.

Mne to vychadza tak, ze problem je v slabom zdroji alebo v zlom procaku.
Moja zostava:
zakl. doska: Asus P5N73-AM
CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E7400, 2800 MHz (10.5 x 267)
RAM: Kingston 2x2 GB DDR2-667
GPU: GeForce 9800GT 512MB
zdroj: eurocase 450w
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa PatrikL »

ten zdroj by som vymenil aj keby ten pc funguje bez problémov :)
cpu nebude zlý
po tom preinštalovaní windowsu to robilo aj keď si tam nemal žiadny software?
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa Fester182 »

skus vytiahnut jednu z pamati alebo odpoj napriklad cdom nechaj iba hdd raz mi podobne daco robilo na starom PC a bol zly IDE kabel od hdd.
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa newmi »

pises "VSETKYCH" diskov. Kolko ich mas? Lebo ako tak pozeram zostavu, tak ten zdroj staci uz len tak tak. Ale tam bude asi inde pes zakopany, to 50% zataznie cpu a nasledny zasek sa mi zda velmi divne, kebyze 100%, tak to aj hadam pochopim.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
dexter999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 21:50
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa dexter999 »

zle som sa vyjadril, mam len 1 HDD. Myslel som tym, ze som sformatoval aj C: aj D: :-D Myslel som ze to moze byt aj tym, ze som mal usb nataktovane na 1000hz ale uz som zistil ze nie. Vcera som vypojil DVD RW, aby som usetril trocha energie, tak uvidim v najblizsich dnoch, ci opat zacne PC blbnut.

A k tomu zatazeniu procaku. No ked som v task manageri pozeral zatazenie prvykrat ako sa problemy zacali, tak som zahliadol tych 100% ale fakt len na stotinku. Ale ked som si to pozrel 2 krat, 3 krat tak som si vsimol len tak zhruba 50% zatazenie. Ale to zatazenie mi vlastne naskocilo resp. ukazalo, az ked pocitac po tom niekolkosekundovom zamrznuti opat odmrzol, takze pocas toho zamrznutia to zatazenie urcite bolo 100%.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa newmi »

dexter999 napísal:Myslel som ze to moze byt aj tym, ze som mal usb nataktovane na 1000hz ale uz som zistil ze nie.
ehm, usb nataktovane na 1000MHz? :eek:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
dexter999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 21:50
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa dexter999 »

newmi napísal:
dexter999 napísal:Myslel som ze to moze byt aj tym, ze som mal usb nataktovane na 1000hz ale uz som zistil ze nie.
ehm, usb nataktovane na 1000MHz? :eek:
no, napr. usb rate na to sluzi. Standardna frekvencia usb je 125Hz ak sa nemylim. S tymto programcekom (samozrejme su aj ine) si mozes volit medzi 125,250,500 alebo 1000Hz. Ale samozrejme musis k tomu mat aj poriadnu mysku. Razer Krait mi 1000Hz velmi nezvlada, lebo citim, ze pohyb nie je ok (pri CSku). Ale taka Razer DeathAdder, to uz hej. Zase s nou som mal problem pri 500Hz rozdavat hlavy :D S nou som zase musel hrat na 1000Hz, aby som tych hlav daval viac :D
dexter999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 21:50
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa dexter999 »

problem pravdepodobne vyrieseny. je to slaby zdroj. odkedy som odpojil DVD mechaniku a predny panel pre USB, SATA vstup atd... aby som usetril trochu energie, nemam ziadne problemy. Takze ked bude niekto mat podobny problem, nech kupuje vykonnejsi zdroj. Dik za pomoc :good:
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa valistar »

vykonnejsi nie je dobre slovo, skor kvalitnejsi a s vyssou ucinnostou.

tvoje riesenie je celkom zaujimave, ale nezda sa mi ze by ten zdroj bol tak na hrane ze by mu pomohlo tak malo? zvladne ti to aj hru alebo test stability?
dexter999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 21:50
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa dexter999 »

Zvladne to hru. Test stability neviem co je :-) Niekedy je nahoda riadna svina, ja to inak nevidim. Musim byt s tym zdrojom, tak ako hovoris, uplne na hrane. Za ten cas by sa uz problemy urcite prejavili
Používateľov profilový obrázok
KingTommy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 17:22
Bydlisko: Košice

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa KingTommy »

valistar napísal:tvoje riesenie je celkom zaujimave, ale nezda sa mi ze by ten zdroj bol tak na hrane ze by mu pomohlo tak malo?
Tak je to Eurocase, čo iné od neho čakať, 450W s účinnosťou niekde pod 50%, tak aj na hrane možno bol, každopádne tu by som dal Corsair HX450 alebo VX450. :)
: Z O S T A V A :
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz
CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12
MB: MSI B85-G43
GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer
DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520
Case: CoolerMaster Centurion 590
Case Cooler:
Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00
Rear: Enermax Magma UCMA12
Top: 2x Evercool RSF-14
Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa valistar »

no ja viem, len sa mi zda, ze dane veci co odpojil nemaju taky odber. sice neviem ako to je s tymi optickymi mechanikami, ci maju rovnaku spotrebu v idle ako pri pouzivani. :rolleyes:
dexter999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 21:50
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa dexter999 »

Zapojim to zase a uvidime, ci sa problemy opat zacnu.
dexter999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 21:50
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Re: zasekavanie PC

Príspevok od používateľa dexter999 »

No po zapojeni dvd mechaniky sa opat pocitac zacal zasekavat. Myslim, ze uz to je jasne

Návrat na "Hardware všeobecne"